На килимі Вільнюса

У перший день чемпіонату Європи з вільної боротьби, який стартував у Вільнюсі, українські борці завоювали повний комплект нагород. "Золото" нашій країні приніс львів'янин Андрій Стадник (до 66 кг), Ібрагім Алдатов (до 84 кг) здобув "срібло", а Василь Тесминецький (до 120 кг) завоював "бронзу".

sambo.jpg 

У перший день чемпіонату Європи з вільної боротьби, який стартував у Вільнюсі, українські борці завоювали повний комплект нагород. "Золото" нашій країні приніс львів'янин Андрій Стадник (до 66 кг), Ібрагім Алдатов (до 84 кг) здобув "срібло", а Василь Тесминецький (до 120 кг) завоював "бронзу".

Ще напередодні Євро-2009 наставник збірної України з вільної боротьби Руслан Савлохов заявив, що очолювана ним команда у Вільнюсі буде боротися за перше загальнокомандне місце. З огляду на титулований склад, у якому наші "вільники" вирушили в литовську столицю, це завдання виглядало здійсненним і перший крок для цього був зроблений. У стартовий день Євро змагалися представники чотирьох вагових категорій.

У ваговій категорії до 55 кг Україну представляв Володимир Дубовий. Нагадаємо, що на Іграх у Пекіні саме ця категорія була єдиною, де Україні не вдалося здобути олімпійської ліцензії. Але з початком нового циклу з'явилися підстави говорити про те, що ситуація в цій вазі зміниться на краще. У Вільнюсі на килим вийшов 21-річний Володимир Дубовий, для якого це були перші дорослі змагання такого рівня. Серед юніорів він відзначився бронзою на першості Європи-2006.

У стартовому поєдинку Дубовий зустрівся з чинним чемпіоном континенту серед юніорів 18-річним Ібрагімом Йорулмазом з Туреччини. Українець у цій зустрічі виглядав дуже переконливо й переміг - 6:0, 1:0. На жаль, здолавши такого сильного супротивника, у другому колі Володимир не впорався з досвідченим вірменином Міхраном Джабуряном. При цьому перший період Дубовий виграв переконливо - 7:0. Але в другій і третій дво­хвилинках Джабурян зломив опір нашого борця - 0:2, 4:6. У підсумку вірменин дістався півфіналу, де поступився росіянинові Наріману Ісрапілову, виключивши тим самим Дубового із числа претендентів на "бронзу".

Натомість промах молодого Дубового виправив наш Андрій Стадник. Тренерський штаб збірної до останнього не був упевнений,  чи зуміє виступити на чемпіонаті Європи найсильніший у нашій країні представник цієї вагової категорії. Щоб перестрахуватися, тренери навіть не заявляли на Кубок світу переможця Київ­ського міжнародного турніру Леоніда Базана. У разі, якщо Стадник не відновиться, у Вільнюсі мав виступати саме Леонід.

Але львів'янин відновився. І виступив на чемпіонаті Європи, де раніше найвищим його досягненням була бронза 2005 року, блискуче. В 1/16 фіналу Андрій переміг поляка Адама Соберая - 2:0, 1:6, 8:0. У другому двобої українець зустрівся з 22-річним росіянином Аміром Беруковим, для якого ці змагання були першими дорослими на такому рівні. У 2006-му Амір був бронзовим призером юніорської першості Європи. Росіянин виграв у Стадника перший період - 1:0. Щоправда, більше шансів своєму суперникові Андрій не дав - 5:1, 2:0. Напевно, ця перемога надала Андрієві впевненості, і він у чвертьфіналі достроково завершив свою сутичку з молдованином Романом Дарменджи.

У півфіналі перед українцем знову постав вірменський бар'єр у вигляді  Жікаїра Ованнісяна. На перший погляд, вірменин, який нічого у своїй кар'єрі не вигравав, був зручним суперником, але саме Жікаїру Андрій програвав на двох попередніх чемпіонатах Європи: 2007-го - у першому колі, 2008-го - у сутичці за третє місце. На щастя, цього разу  Стадник з рахунком 1:0, 4:1 таки здолав вірменина.

У вирішальній сутичці Андрій зійшовся з 19-річним азербайджанцем Джабраїлом Хасановим. Цей борець із 2005 року стабільно ставав призером юніорських і кадетських першостей світу і Європи. Що­правда, першим був лише раз - на кадетському Євро-2007. От і цього разу Хасанов змушений був задовольнитися "сріблом". Фінальний поєдинок видався непростим для нашого борця. Після програного першого пе­ріоду (1:2) Стадник відкрито атакував і домігся передусім психологічної перемоги над суперником. У головний момент фіналу Хасанов ослаб, а Андрій скористався перевагою й переміг в інших періодах (6:5, 3:1).

У категорії до 84 кг чемпіонові світу-2006 Ібрагіму Алдатову не вистачило до "золота" зовсім трішки. В 1/8 фіналу Алдатов "розім'явся" на білорусові Івану Янковскому - 1:0, 4:0. А у чвертьфіналі на нашого борця очікував дуже непростий опонент. Гекхан Явасер з Туреччини свою найгучнішу  перемогу здобув на чемпіонаті Європи-2004. Тоді він став чемпіоном, здолавши на шляху до вершини, зокрема, українця Аліка Музаєва й олім­пійського чемпіона-2008 Реваза Міндорашвілі із Грузії. Зрозуміло, що на Ігри-2004 Гекхан їхав фаворитом, але в другому колі поступився... українцеві Тарасові Даньку. Тепер турка переміг і Алдатов, причому зробив це впевнено - 3:0, 4:0. Після такої перемоги Ібрагіму не становило труднощів перемогти у півфіналі маловідомого поляка Радослава Марцінкевіча - 2:0, 6:0. Таким чином на шляху до фіналу Алдатов не віддав суперникам жодного очка. У фіналі Алдатов зустрівся із росіянином Сосланом Кцоєвим. Цікаво, що підготував обох борців Артур Базаєв, перший наставник нашого олімпійського чемпіона Ельбруса Тедеєва. Алдатов у сутичці з Кцоєвим допустився лише двох помилок, проте вони, на жаль, виявилися фатальними. Рахунок зустрічі говорить сам за себе - 0:1, 1:0, 0:1 на користь росіянина.

Напередодні континентального форуму в категорії до 120 кг у тренерського штабу збірної були певні проблеми. Травма Вадима Тасоєва й невизначеність із його спортивним майбутнім змусила тренерів національної  команди піти на пошуки конкурентоспроможного бійця. З одного боку, в обоймі є два непоганих борці. Але один з них - запоріжець Сергій Прядун - уже занадто старий. Молодшого - Івана Іщенка психологічно - підкосила особиста трагедія. За таких обставин Руслан Савлохов вирішив довірити місце в команді Василю Тесминецькому, який раніше виступав у категорії до 96 кг. Очевидно, що Василю поки не вистачає маси, але недоліки антропометрії він намагався компенсувати тех­нікою.

Виступ у Вільнюсі Тесминецький почав з переконливої перемоги над господарем килима Сімасом Норкусом - 4:0, 5:0. Але литовець і не був серйозною перешкодою на шляху українця. Куди важче Василеві довелося у півфіналі в сутичці з вірменином Русланом Басієвим. Цей надзвичайно досвідчений 29-річний борець 2006 року був бронзовим призером чемпіонату світу, і на шляху до нагороди тоді здолав нашого Івана Іщенка. На жаль, не впорався з Басієвим і Тесминецький - 0:1, 0:4.

Проте третє місце - теж непогано для дебюту в даній ваговій категорії. Для того, щоб пробитися у трійку призерів, Василь у медальній сутичці здолав грузина Давида Отіа­швілі, таким чином узявши реванш за поразку 1999 року у чвертьфіналі юніорського чемпіонату світу в Сіднеї, тоді ще в категорії до 97 кг сильнішим виявився грузин. Помста була переконлива, Василь поклав суперника на лопатки.

Учора чоловіки розіграли ще чотири комплекти нагород.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5263 / 1.61MB / SQL:{query_count}