Обидва клуби свої матчі не програли, а донецькa команда, здобувши четверту перемогу, гарантувала собі не лише вихід до наступного кола змагань, а й перше місце в квартеті, незалежно від матчів, що залишилися. Щодо луганців, то їх справи значно гірші. Нічия з “Фейєноордом” практично поставила хрест на вихід у плей-оф. І хоча теоретичні шанси ще залишаються, вони знаходяться в площині фантастичних подій, враховуючи силу команд, які представлені в квартеті.
Не дотиснули
Луганська “Зоря”, після мінімальної поразки в Роттердамі від “Фейєноорда” (0:1), мала намір взяти реванш у свого опонента, щоб у подальшому мати хоч якісь шанси на вихід у 1/16 фіналу турніру. Не дивно, що луганці почали поєдинок активно, діючи дуже широко, але близько підібратися до воріт гостей ніяк не вдавалося. За дебют зустрічі можна згадати хіба що перехоплення Любеновича біля чужого штрафного майданчика і як наслідок удар Боннавентуре з вісімнадцяти метрів, який був неточним.
А голландці буквально першу ж свою атаку завершили голом. На 15-ій хвилині пішла подача з правого флангу від ветерана Дірка Куйта, на яку відгукнувся Йоргенсен. Кращий бомбардир сезону у “Фейєноорда” легко виграв боротьбу у Гречишкіна і переправив м’яч у рамку. Українські вболівальники звичайно побачили в цьому епізоді фол з боку гравця гостей, який відверто штовхнув у спину захисника, однак рефері епізод проігнорував і “Зоря” змушена була розпочинати гру з центру поля.
Пропустивши гол луганці намагалися відновити рівновагу, однак в атаці в господарів мало що виходило. Бажання переломити хід матчу, забрати ініціативу у свої ноги і закрити суперника на його половині поля вистачало, проте було помітно, що команді Вернидуба банально не вистачало класу. “Фейєноорд” постійно опинявся на крок попереду. Єдиною проблемою підопічних ван Бронкхорста була надмірно жорстка гра, за що вони пізніше і поплатилися. Для початку вона привела до фолу біля правого кута штрафного майданчика. Любенович взявся виконувати стандарт і закрутив м’яч у дальню дев’ятку, але голкіперу вдалося перевести снаряд на кутовий. А згодом призвела і до голу. Боттегін підіграв собі рукою, рефері вирішив пред’явити другу жовту і призначити пенальті. До м’яча підійшов Форстер і змусив неабияк понервувати уболівальників. Насамперед тим, що не реалізував 11-метровий удар, але сам же випередив голкіпера і заштовхав м’яч у ворота.
Таким чином, під завісу першого тайму “Зоря” не лише відновила рівновагу, а й отримала чисельну перевагу на весь другий тайм. Проте питання з прохідністю щільних нідерландських рядів залишалося відкритим. Переломним моментом виявилася рокіровка Караваєва і Петряка флангами, до чого суперник виявився зовсім не готовий. Півзахисники луганців спіймали свою гру, почали постійно залишати у себе за спиною захисників гостей. Здавалася до цього непрохідною оборона суперника почала давати збої. Всього за десять хвилин господарям вдалося створити моментів більше, ніж за звітний і попередній поєдинок разом узяті.
Спочатку Караваєв промчався лівим краєм і зробив передачу на дальню штангу. Петряк м’яч прийняв і, здавалося, вже втратив момент для удару. Однак викрутився, шокувавши трьох захисників, Іван вийшов на ударну позицію, проте впав після підніжки суперника. Дати ще один пенальті у ворота гостей рефері не наважився.
Трохи згодом Караваєв вирішив завдати удару з далекої відстані, м’яч потрапив у штангу, а першим на підборі виявився Петряк, який скерував круглого у сітку. На жаль, забивав Іван вже під піднятий лайнсменом прапорець, і гол не був зарахований.
Ну, і нарешті Кулач вискочив на побачення з Джонсом, але перекинув не тільки голкіпера, а й ворота.
Ці епізоди надихали і трибуни гнали “Зорю” вперед, вимагаючи голу. При цьому “Фейєноорд” залишався небезпечним у своїх атаках. Одну з них центром розганяв Вейіновіч, сам же наважився пробити метрів з двадцяти. Дуже потужно, але вище воріт.
фото: reuters Потім пішли останні хвилини, де краще виглядали гості. У “Зорі” сили вже були практично на нулі. Тож зустріч так і завершилася внічию 1:1, яка більше задовольнила голландців.
В іншому матчі цієї групи “Фенербахче” вдома зустрічався з “Манчестер Юнайтед”. Господарі вийшли на гру з відмінним настроєм і зуміли забити швидкий гол. Калдирим з лівого краю виконав подачу в район 11-метрової позначки, звідки Соу завдав чудовий удар в падінні через себе – м’яч влетів точно під поперечину. А на 59-ій хвилині господарі подвоїли перевагу, коли влучний удар зі штрафного вийшов у колишнього “динамівця” Джермейна Ленса. Після цього на полі в складі “МЮ” з’явився екс-“гірник” Генріх Мхітарян. Але все, що змогли зробити “червоні дияволи” – це гол престижу на 89-ій хвилині, який на рахунку Руні.
Таким чином, після чотирьох турів турнірну таблицю очолюють “Фенербахче” та “Фейєноорд”, в яких по сім очок, у манкуніанців залишилося 6 балів, а у луганців – два пункти. Для того, щоб вийти в плей-оф луганцям необхідно не лише виграти два матчі (що вже є дуже важким завданням), а й сподіватися, що “Фейєноорд” здолає “Фенербахче” і не програє “МЮ”.
“Гент” починає... і програє
А ось у матчі “Гент” – “Шахтар” глядачі побачили свято атакуючого футболу, яке трансформувалося у вісім забитих м’ячів і чергову перемогу донецького клубу. Наставник “гірників” Паулу Фонсека аж ніяк не лукавив, коли говорив про силу “Гента”. Що у Хейна Ванхазебрука дуже хороша команда, до якої потрібно ставитися з повагою. “Нехай вас не вводить в оману рахунок першої гри (5:0), – говорив португальський наставник “Шахтаря “. – У нас були певні складнощі, хоч ми і забили п’ять м’ячів. І ви знаєте, я завжди дуже щирий у своєму аналізі”. До того ж, “Гент” вдома не програвав з травня, стабільно штампуючи звитяги як в національній першості, так і в єврокубках.
Слова Фонсеки довелося згадати, ледве почалася гра. Вже на 20-ій (!) секунді “Гент” відкрив рахунок, що стало справжнім шоком для гравців “Шахтаря”. Саймон на лівому фланзі обіграв Степаненка, виконав точну подачу на Кулібалі, який, вигравши повітря у Ісмаїлі, головою вгатив м’яч у сітку воріт – 1:0.
Такий початок може надломити будь-яку команду. Не дивно, що донеччани ще довго не могли прийти до тями. Можна сказати, що більшу частину першого тайму у “Шахтаря” нічого не виходило – ні звичних контратак, ні ударів, нічого... Досить сказати, що вперше, по-серйозному, гості нагадали про себе як про лідера групи, тільки під кінець півгодини гри. Ракицький непогано виконав штрафний удар – до воріт, правда, було далеченько, і м’яч пройшов над поперечиною, зате перший дзвіночок для бельгійців пролунав. А набатом він став через декілька хвилин. Тайсон увірвався в штрафний майданчик суперника після передачі Феррейри, прокинув м’яч повз Гершона, який збив бразильця – очевидний пенальті впевнено реалізував Марлос, який проводив, до слова, ювілейний, 50-ий поєдинок на євроарені. Минуло всього п’ять хвилин – і “Шахтар” уже вийшов уперед. Просто чудова, написана ніби по нотах, комбінація за участю Бернарда, Феррейри і Тайсона завершилася неймовірним забігом і точним ударом останнього – 1:2. І тепер уже господарі перебували в шоковому стані. Аби не відкладати справу в довгий ящик гості під завісу тайму забили і третій гол. Рінне перевів черговий удар зі штрафного у виконанні Ракицького на кутовий, подачу від прапорця виконав Срна, а Степаненко, вистрибнувши вище свого опонента, головою пробив точно під поперечину – 1:3.
Відразу після перерви відбувся “обмін люб’язностями”. Рінне парирував небезпечний “постріл” у виконанні Тайсона, П’ятов також спокійно зреагував на постріл головою Кулібалі.
“Шахтар” продовжував грати за рахунком. Поспішати вже не було сенсу, але і відмовлятися від атакуючих дій, від можливості провести ще один-другий гол гості не збиралися. До розгромного рахунок довів Фред на 67-ій хвилині. Марлос поборовся за м’яч у центрі поля, пройшов аж до штрафного майданчика і прострілив – захисник “Генту” виніс м’яч прямо на Тайсона, але у бразильця не було шансів прицільно пробити, і він відпасував на свого співвітчизника Фреда, який і вразив ворота – 1:4.
Після цього гра дещо заспокоїлася, щоб вибухнути в справжню гольову карусель наприкінці зустрічі. “Гент” скоротив розрив до двох м’ячів (відзначився Пербе, котрий вийшов на заміну), “Шахтар” знову повернув собі комфортну різницю в “плюс 3” (Феррейра головою встромив м’яч у протихід Рінне після невдалого удару Бернарда), але останнє слово залишилося за господарями . На 90-ій хвилині Фокет після передачі Ндонгаля закинув м’яч у штрафний, а Мілічевіч з “другого поверху” пробив точно в кут – 3:5. І вийшла парадоксальна ситуація, в якій “Гент” розпочав добре, чудово провів закінчення, але програв, знову пропустивши п’ять м’ячів.
Четверта звитяга “гірників” гарантувала їм перемогу в квартеті і вихід у плей-оф. Матчі проти “Браги” і “Коньяспора” тепер носять для українського клубу суто статистичний характер.