Кубок без Львова

Матчі 1/8 фіналу Кубкy України принесли чимало несподіваних результатів. За їхніми підсумками лише чотири команди ліги Парі-матч зуміли вийти в наступне коло змагань. Стільки ж учасників зберегла і Перша ліга

фото: ФК “Полтава“
Це говорить про деяку деградацію вітчизняного футболу, в якому більшість представників елітної ліги не можуть конкурувати з командами нижчого дивізіону. 
Перший же матч 1/8 фіналу приніс несподіванку: клуб першого дивізіону вибив зі змагань представника Ліги Парі-матч. 2500 глядачів полтавського стадіону “Локомотив” стали свідками доволі напруженої гри, “сценарій” якої кілька разів змінювався. То був дебютний матч у кубковому розіграші для нового тренера “Карпат” Олега Дулуба. Вперше білоруський спеціаліст завітав до духовної столиці України, де протистояти львів’янам мали гравці ФК “Полтава”.
Ні для кого не секрет, що вболівальники та тренерський штаб покладають неабиякі надії саме на розіграш цьогорічного Кубку. Перед призначенням нового тренера керівництво клубу пообіцяло фінансово простимулювати гравців за здобуття цього престижного трофею. Порівняно з попереднім поєдинком проти “Сталі” у Лізі Парі-матч, тренер зробив всього кілька змін. З перших хвилин вийшов Денис Мірошніченко, який тільки-но відійшов від травми.
Перший тайм для “зелено-білих” відразу розпочався пропущеним м’ячем. Вже на 3-ій хвилині матчу після розіграшу кутового удару Олексій Ковтун відзначився забитим голом. Голкіпер “карпатівців” намагався парирувати удар, але не вистачило зусиль витягнути його з-під поперечини.
Після пропущеного гола “Карпати” не розгубились та почали активно пресингувати суперника. Спочатку Костевич вривався у вільну зону на побачення з голкіпером, однак не помітив, що забіг в офсайд. Слідом за Володимиром спробував поцілити по воротах Бланко-Лещук, але забракло майстерності. “Зелено-білі” продовжували активно атакувати, але створити по-справжньому 100-відсотковий момент так і не вдалося. Наприкінці першої 45-хвилинки “Полтава” змогла подвоїти свій рахунок. З гострого кута пробивав Євген Трояновський, “карпатівці” не змогли вчасно зорієнтуватись і, як наслідок, м’яч вже був у воротах Підківки.
Другий тайм Олег Дулуб розпочав із заміни. Замість Мірошніченка на поле вийшов нападник Габріель Окечукву. Василь Кравець змістився на позицію лівого захисника, а Габріель вийшов на позицію номінального форварда у пару до Ґуставо. Нігерієць не змусив довго чекати і відразу подякував тренеру за довіру. Окечукву виявився щасливцем, якому все ж вдалось добити круглого у ворота – 2:1.
Забитий м’яч додав упевненості футболістам, які щосили побігли атакувати ворота суперника. По-справжньому небезпечний момент виник після виконання Худоб’яком штрафного удару. Точний удар капітана зумів парирувати молодий голкіпер полтавців Кринський, хоч і ціною власного здоров’я. “Карпати” намагались не зменшувати тиск поєдинку, та фани “Полтави” допомогли футболістам перепочити. Місцеві ультрас взялися за піротехніку, задимівши футбольне поле, тому арбітр був змушений призупиняти матч. І у підсумку господарі встояли, а “Карпати” зазнали чергової принизливої поразки.
Щодо інших матчів, то і головна команда Полтави – “Ворскла” зуміла пробитися в чвертьфінал турніру перегравши в гостях першоліговий “Верес”. Рівненцям не допомогли навіть кілька днів відпочинку: вони, на противагу гостям, не виступали на вихідних, бо ПФЛ на їхнє прохання перенесла зустріч із охтирським “Нафтовиком”. Усе в цьому матчі вирішив єдиний гол Коломойця, проведений на 34 хвилині: форвард, який забив у чемпіонаті шість м’ячів і є найкращим бомбардиром “Ворскли”, знову вирішив долю поєдинку на користь своєї команди. Хоча розвиток зустрічі складався таким чином, що результат міг бути будь-яким. Про рівність ігрової обстановки свідчить бодай те, що “Ворскла” та “Верес” здійснили майже однакову кількість спроб почати атаку – 69 проти 68-ти. Різниця в тому, що одну з отих спроб полтавці втілили в гол, на що рівненці не змогли відповісти.
Дуже близьким, аби повторити долю “Карпат”, був “Дніпро”: лише в серії післяматчевих пенальті елітна команда здолала суперника з нижчого дивізіону. Причому, що цікаво, в більшості ігрових відрізків чернігівська “Десна” мало в чому поступалася гостям: на це, крім іншого, вказують статистичні показники – наприклад, кількість гольових епізодів. Справді, дніпряни набагато більше володіли м’ячем, а від середини другого тайму чернігівці відверто притиснулися до своїх воріт. Однак насправді як одна, так і друга команда надали перевагу доволі обережному стилю, намагаючись не ризикувати. Не дивно, що ні в основний, ані в додатковий час глядачі стадіону в Києві не побачили забитих м’ячів. У післяматчевих же 11-метрових схибили одразу кілька виконавців із обох сторін, а вирішальним став промах футболіста “Десни” Чорноморця.

фото: footboom.com
У чомусь схожий сценарій був розіграний у Маріуполі, де грали “Іллічівець” та “Сталь”. З двома суттєвими відмінностями: тут, на противагу Чернігову, були забиті два м’ячі в основний час, а у післяматчевій “лотереї” перемогу вирвав колектив із першого дивізіону. Причому, що цікаво, рахунок відкрили гості, зробивши це вже на сьомій хвилині. Довго здавалося, що “Іллічівець” не може ніяк відійти від шоку, втім, зрівнявши рахунок на початку другого тайму, підопічні Севидова захопили ініциативу. При цьому не мали аж надто виразної переваги в якомусь із футбольних компонентів, тому логічно, що спочатку зустріч продовжилась у додатковий час, завершившись у підсумку серією 11-метрових. А там головним героєм став 34-річний голкіпер маріупольців Худжамов, який відбив два удари виконавців із Кам’янського.
Третьою втратою Ліги Парі-матч за вечір став виліт луцької команди: “Волинь”, навіть виступаючи майже основним складом, поступилася першоліговому клубові “Нафтовику-Укрнафти”. Причому, як і годиться фаворитам, підопічні Кварцяного домінували над підлеглими Книша в більшості статистичних показників – частіше били по воротах, довше тримали м’яч, організували більше спроб почати атаку (133 проти 91-ої). Проте, як відомо, у футбол грає не статистика, а живі люди. Тому й вийшло, що “Нафтовик-Укрнафта” використав два свої моменти (по одному в обох таймах), на які гості відповіли одним. 
Єдине суто першолігове протистояння “Миколаєва” проти “Оболонь-Бровара” принесло третю серію післяматчевих 11-метрових. У загалом рівній за всіма параметрами зустрічі потрібний результат здобула приймаюча сторона: після 120-ти хвилин основного й додаткового часу лише один футболіст “Миколаєва” не реалізував пенальті, натомість у гостей схибили два виконавці.
Безумовно, найцікавіший поєдинок був зіграний на столичному НСК “Олімпійський”, де зустрілися київське “Динамо” та луганська “Зоря”. “Динамівці” активніше почали й доволі швидко відкрили рахунок. Однак і луганці невдовзі показали, що не збираються відсиджуватись на своїй половині поля, провели атаку, заробили 11-метровий, спокійно його реалізувавши. Потім був ігровий відрізок, позначений непоганими швидкостями й доволі частими помилками оборонних ліній обох колективів. Пішли небезпечні моменти, один із яких на 65-ій хвилині реалізував юний Циганков – 2:1. Згодом господарі поля мали кілька майже стовідсоткових нагод, аби остаточно закріпити перевагу в рахунку. Втім не скористалися цим, за що й поплатились: за кілька хвилин до завершення основного часу підопічні Вернидуба зрівняли рахунок – 2:2. Тут варто зауважити, що великий вплив на гру мала погода: іще напередодні в Києві почав падати сніг, який уже до середини першого тайму став лапатим, зробивши гіршою видимість на полі, а сам газон здуже в’язким. 
В овертаймі “динамівці” нарешті продемострували свою перевагу над суперником. Спершу відзначився Гонсалез. Згодом Мораєс вибіг на ворота “Зорі” й був “скошений” її воротарем Шевченком – останній просто не зміг зупинитися на слизькому полі. Саме постраждалий реалізував вирок арбітра – 4:2. Після цього в одному з епізодів зазнав ушкодження юний гравець киян Тимчик. Але діючи фактично в більшості, луганці не змогли забити бодай м’яч, натомість кияни реалізували третій у зустрічі пенальті – 5:2.
 У завершальному поєдинку 1/8-ої не дійшло ні до овертайму, ні до післяматчевих пенальті, проте цікавих епізодів було вдосталь. Прогнозованою перевагою володіли “гірники”: за ударами по воротах – 11:7, ударами у площину воріт – 7:1, за кутовими – 7:2. Одначе й підлеглі Шарана не збиралися зачинятись на своїй половині поля, в окремих епізодах небезпечно атакуючи ворота донеччан. Тим паче, їх захищав Каніболоцький, який не завжди діяв упевнено. Попри це, саме “Шахтар” відкрив рахунок на 13-ій хвилині, після чого доволі впевнено контролював хід подій. Гості також показали себе з непоганого боку, але їм бракувало одного – завершального удару. Натомість у “помаранчево-чорних” із цим не було проблем, отож у компенсований час вони зробили результат 2:0. На диво, глядачі встигли побачити ще один гол: Яремчук “розмочив” рахунок.
У четвер відбулося жеребкування 1/4 фіналу розіграшу Кубку України за підсумками якого “Нафтовик-Укрнафта” прийме київське “Динамо”, “Дніпро” зіграє з “Ворсклою”, “Миколаїв” посперечається з “Іллічівцем”, а “Полтава” спробує дати бій “Шахтарю”. Матчі 1/4 фіналу відбудуться 30 листопада, яке визначено базовим днем стадії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4327 / 1.63MB / SQL:{query_count}