Виконком УЄФА на своєму засіданні у Копенгагені позитивно оцінив підготовку України та Польщі до Євро-2012. Питання перенесення чемпіонату до інших країн знято з порядку денного, однак головна робота ще попереду, - наголошують експерти.
Виконком УЄФА на своєму засіданні у Копенгагені позитивно оцінив підготовку України та Польщі до Євро-2012. Питання перенесення чемпіонату до інших країн знято з порядку денного, однак головна робота ще попереду, - наголошують експерти.
- Більше ніхто не говорить про скасування місця проведення наступного чемпіонату Європи з футболу. Польща де в чому попереду в підготовці, але спорудження стадіонів йде планово в обох країнах , - сказав віце-президент УЄФА Ґергард Маєр-Форфельдер. Він зазначив, що у будівництві доріг Польща просунулася дещо далі за Україну, і особливо звернув увагу на проблеми України з браком готелів. Маєр-Форфельдер ще раз наголосив, що жодних запитів з боку УЄФА щодо можливої заміни України на Німеччину не було, йшлося лише про спекуляції преси.
Водночас президент Німецького футбольного союзу Тео Цванціґер розкритикував поширення чуток про можливість відібрати в України Євро-2012. "У нас ніколи не було такого запасного плану. На мою думку, це неповага до України і Польщі, коли деякі оглядачі на відстані закидають неспроможність організувати чемпіонат. Я бажаю цим країнам стати добрими господарями першості", - сказав пан Цванціґер. Тим, хто поширює погані чутки про Україну і Польщу, на думку Цванціґера, слід "надавати мокрою ганчіркою по пиці".
За словами президента УЄФА Мішеля Платіні, обидві країни, Україна і Польща, важко працюють. УЄФА робить також усе можливе, щоби організаційні роботи просувалися вперед. Однак прибутки від організації Євро-2012, найвірогідніше, будуть такі самі, як і після чемпіонату Європи 2008 року. А європейська першість, яка проходила у червні в Австрії і Швейцарії, принесла УЄФА прибуток у розмірі двох мільярдів доларів США.
У квітні Мішель Платіні вирушить у поїздку Польщею та Україною, аби особисто побачити, як триває підготовка до Євро-2012. Водночас, головна інтрига щодо України буде у травні, коли УЄФА остаточно визначатиме міста, які прийматимуть футбольний чемпіонат. Серед тих, які мають найменше шансів потрапити до четвірки міст-господарів, Одеса та Львів, вважають експерти. Одною з причин називають відсутність стратегічного інвестора з реконструкції та зведення спортивних об'єктів.
"Німецька хвиля"