“Бронза” з золотим відливом

Відразу дев’ять нагород здобула збірна України в перший змагальний день Паралімпійських ігор – 2016, які стартували в бразильському Ріо

фото: АР
Головним успіхом нашої команди стало “золото” Євгенa Богодайкa в стометровому запливі на спині. Першу срібну медаль для України виграв плавець Денис Дубров на дистанції 100 метрів брасом. Бронзові нагороди на рахунку у метальника ядра Романа Данилюка, легкоатлета Руслана Катишева, плавців Ярослава Семененкa, Ольги Свiдерської і Оксани Хруль, а також дзюдоїстів Юлії Галинської і Давида Хорави.
Першу нагороду для України здобув кременчуківець Роман Данилюк, який у змаганнях із метання ядра серед чоловіків у класі F11/F12 (спортсмени з вадами зору) штовхнув снаряд на 15.94 метра. Цей результат, якій став найкращим для українця в сезоні, дозволив йому зайняти третє місце після іспанця Кіма Гонсалеса Лопеса (16,44 метра) і іранця Самана Пакбаза (15,98 метра).
Згодом 33-річний майстер спорту міжнародного класу Руслан Катишев, незрячий від народження, в потрійному стрибку показав результат 6.20, що дозволив йому фінішувати на третьому рядку в фінальному протоколі.
Третю бронзову медаль на Паралімпіаді в Ріо для України завоювала дзюдоїстка Юлія Галинська в розряді слабозорих у ваговій категорії до 48 кг.
Спочатку Юлія здолала бразилійку Карлу Феррейру Кардосо, але на шляху до фіналу не змогла побороти представницю Німеччини Кармен Бруссінг.
У втішному поєдинку за бронзову медаль наша дзюдоїстка перемогла японку Шизуку Хангай.
Так само ”бронзу” поклав y нашу скарбничку дзюдоїст Давид Хорава у ваговій категорії до 66 кг. Хорава спершу переборов литовця Освальдаса Бареїкіса, а у півфіналі поступився майбутньому переможцю Уркіджонуа Нігматову з Узбекистану. У втішному фіналі українець виявився сильнішим за корейця Джонгсеока Парка.
Решту нагород наші спортсмени здобули у басейні. Денис Дубров на дистанції 100 метрів брасом завоював першу срібну медаль для нашої країни. З результатом 1:05.10 він пропустив уперед лише одного спортсмена – представника ПАР Кевіна Паулу.
Ярослав Семененко в запливі на 100 метрів на спині показав час 1:15.41, що принесло йому третє місце.
Оксана Хруль на аналогічній дистанції також завоювала “бронзу”, показавши час 1:28.99. Усі ці спортсмени виступали в категорії S6 – істотне пошкодження кінцівок або втрата кінцівок.
У класі S3 на дистанції 100 м вільним стилем бронзову нагороду виборола Ольга Свідерська.
Ну, і нарешті в одному з останніх запливів першого дня українцями була здобута золота нагорода. Євген Богодайко (на фото) був  найкращим на дистанції 100 метрів на спині (категорія S7, порушення опорно-рухового апарату). 22-річний спортсмен подолав дистанцію за 1:10.55. “Срібло” завоював британець Джонатан Фокс (1:10.78), “бронзу” – бразилець Італо Перейра (1:12.48). Зазначимо, що на Паралімпіаді-2012 у Лондоні Богодайко виграв чотири медалі в плаванні – дві золотих і дві срібних. 
Таким чином, після першого дня лідером загальнокомандного заліку є команда Китаю – (7-9-4, 20). На другому місці йде збірна Великобританії (5-3-3, 11), третьому – Узбекистану (3-2-3, 8). Наша команда наразі займає дев’яте місце. А за загальною кількістю нагород – дев’ять – збірна України входить до трійки найсильніших, поступаючись лише Китаю і Великобританії.
Не можна пройти і повз скандал, який відбувся під час церемонії відкриття Ігор. Співробітник Міністерства спорту і туризму Білорусії Андрій Фомочкін 7 вересня пройшов кілька метрів з російським прапором на знак солідарності з російськими атлетами, відстороненими від участі в головних стартах чотириріччя. 
Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) не міг спокійно відреагувати на цей інцидент, тому  прийняв рішення позбавити акредитації Фомочкіна. Про це на своїй сторінці в Twitter повідомив директор зі зв’язків із громадськість МПК Крейг Спенс.
“МПК анулював акредитацію особи, яка вийшла з прапором РФ під час параду білоруської делегації на церемонії відкриття Ріо-2016”, – написав Спенс.
А ось реакція білорусів була різною. Спершу вони висловились про цілковиту підтримку свого чиновника. Так міністерство закордонних справ Білорусі висловило готовність понести покарання за “жест солідарності” з російськими атлетами, які були відсторонені від змагань.
“Не готовий коментувати це з точки зору правил міжнародного паралімпійського руху. Але це вчинок. Наш спортсмен виступив серйозно, по-товариському і по-чоловічому. Якщо за такі вчинки треба відповідати, будемо відповідати”, – заявив БЕЛТА прес-секретар білоруського МЗС Дмитро Мирончик.
У свою чергу голова Паралімпійського комітету Білорусі Олег Шепель підкреслив, що дискваліфікація російських спортсменів була несправедливою.
“Цей жест члени білоруської делегації зробили на знак солідарності з російськими паралімпійцями, які були відсторонені від участі в змаганнях в Ріо без підтверджених порушень антидопінгових правил”, – заявив функціонер.
Щоправда, згодом після того, як МПК позбавила акредитації ще одного білоруського чиновника (його ім’я не розголошується), той самий Шепель кардинально змінив свою думку: “Міжнародний паралімпійський комітет прийняв рішення про позбавлення акредитації члена білоруської делегації, який пройшов у ході церемонії відкриття Ігор з російським прапором, а також ще одного з керівників нашої команди. Проведення політичної акції в ході Паралімпіади неприпустимо. Білоруська команда офіційно попереджена про недопустимість подібних дій”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4315 / 1.58MB / SQL:{query_count}