Початок покладений, чекаємо продовження

Олімпійський турнір y Ріо-де-Жанейро набирає оберти

фото: noc-ukr.org (7), АР (2)
Кожен день приносить як радісні емоції, так і негативні. І це стосується не лише українських yболівальників. Цікаво, що стрічки новин із подій у Ріо насичені не лише суто спортивними досягненнями. Спортсмени стають жертвами кримінальних елементів, яких у найбільшому місті Бразилії дуже багато.

Перші нагороди

8 серпня 2016 року увійде в історію українського спорту як перший медальний для України день Олімпійських ігор у Ріо. Якщо нагороди від фехтувальниці Ольги Харлан чекали всі, хто хоч якось стежить за ходом літньої Олімпіади, то срібний фініш стрілка Сергія Куліша став приємною несподіванкою.
Про “срібло” Куліша “Пошта” вже писала в попередньому номері, однак варто ще раз нагадати, як здобувалася перша українська нагорода на цій Олімпіаді. Медаль 23-річного спортсмена з міста Черкаси дорога ще й тому, що йому вдалося виявити справжню волю до перемоги і зразкову холоднокровність саме в найважливіший момент змагань у стрілецькому центрі. Одна справа пробитися у фінал через кваліфікацію з 4-м результатом, інша – не тільки підтвердити свої амбіції, але ще і поліпшити всі показники у вирішальній стадії. І Куліш упорався з усіма завданнями. До останнього пострілу він знаходився в групі лідерів, однак при цьому ще не гарантував собі путівку в призи.
Вирішальними для нього стали 16-й і 18-й постріли: у першому випадку він у перестрілці з індусом Абхінавою Біндра, олімпійським чемпіоном Пекіна-2008, зумів вийти вперед, а в другому – обійшов росіянина Володимира Масленникова (10,0 проти 10,3 ). Надалі Куліш не зумів виграти боротьбу за “золото” в дуелі з iще одним титулованим спортсменом – дворазовим чемпіоном Лондона італійцем Нікколо Кампріані. Хоча, судячи з усього, у Куліша все ще попереду.
До речі, 12 і 14 серпня Куліш має можливість поповнити свій послужний список: спочатку він вийде на старт у стрільбі з дрібнокаліберної гвинтівки з 50 метрів, а потім – з цією ж зброєю в дисципліні з трьох положень.
А Ольга Харлан чудово пройшла перші три раунди турнірної дистанції, впоравшись спочатку з мексиканкою Урсулою Гонсалес-Гарате 15:8, потім із партнеркою по збірній Аліною Комащук, а в 1/4 фіналу розгромила італійку Лорету Гулотту 15:4. Однак після тригодинного відпочинку в поєдинку 1/2 фіналу вона не зуміла впоратися з росіянкою Яною Єгорян, у якої у цей день виходило абсолютно все. До половини бою суперниці йшли нарівні, однак незабаром Єгорян почала відриватися від українки. У підсумку перемогла 15:9.
Стало зрозуміло, що Харлан може розраховувати лише на “бронзу”. Однак її треба ще завоювати в поєдинку за 3-є місце. У ньому українка проявила характер і волю до перемоги, не зламалася, коли француженка Манон Брюне зрівняла рахунок 9:9 і 10:10. Підсумкова перемога 15:10 показала, що Харлан – справжній боєць. Нагадаємо, що на всіх трьох Іграх, в яких вона брала участь, шаблістка з Миколаєва брала нагороди – “золото” в команді в Пекіні, “бронзу” в особистих змаганнях у Лондоні і знову “бронзу” в Ріо. До того ж, 13 серпня в командних змаганнях Ольга разом із партнерками може посперечатися за ще одну медаль. Про це сама спортсменка наголосила у коментарі після особистих змагань.
“Третя медаль на Олімпійських іграх? Я хочу чотири, тому що я зла. Зараз я трохи втомлена, але мені хочеться ще одну медаль, і тоді я буду задоволена.
Олімпійські ігри завжди відрізняються від інших змагань, які ще проводяться. Цей день був вічним для мене. Стільки переживань. Я вже молилася, щоб все це закінчилося швидше, при цьому закінчилося добре. Насправді сильно переживаєш. До цього дня мені навіть їсти не хотілося. Але коли ти отримуєш медаль, то розумієш, що ти знову в історії, що ти приніс нагороду своїй країні.
Що стосується Яни Єгорян, то вона виграла не випадково. Вона молодець, вона працює, вона хороший спортсмен, вона дуже сильна. Соня Великая – теж дуже великий спортсмен. Вони обидві молодці, адже обидві багато працювали заради цього. Я не можу сказати, що впоралася з тими емоціями, які мене переповнювали.
До півфіналу я ще не відчула до кінця, де я перебуваю. А потім ти поступово наближаєшся до своєї мрії, до медалі. Мрією було, звичайно, “золото”, але в даному випадку будь-яка нагорода – це чудово. Був сильний “накал”, і може це мені трохи завадило. Я картаю себе за те, що не впоралася з цим. Я повинна була з цим yпоратися, але не вийшло. І я сподіваюся, що в командних змаганнях у нас все буде добре – нас буде четверо, і мені буде легше.
У мене у вівторок буде відпочинок. У цей день фехтують наші шпажисти, ми будемо за них yболівати. Потім у мене тренування, потім ще тренування. Ну, а 13-го числа в день командної шаблі все повинно бути добре. У мене дуже позитивні емоції. Мені треба від них відпочити, а потім знову в бій”.
Крім двох знакових для українських уболівальників подій 8 серпня запам’яталося ще й кількома невдачами.
Так, у першому ж колі боксерського турніру змагання покинув талановитий Дмитро Митрофанов. Він програв французу Крістіану Мбіллі. Судді віддали перемогу французові в трьох раундах. Таким чином команда боксерів позбулася половини бійців – з чотирьох боксерів, які у важкій боротьбі вибороли олімпійські ліцензії, залишилися тільки двоє – Микола Буценко та Володимир Матвійчук.
Також вилетів із боротьби за медалі в стрільбі з лука чемпіон Пекіна Віктор Рубан – він програв у матчі 1/16 фіналу французу Жану-Шарлю Валладону, а Вероніка Марченко – титулованій кореянці Кі Бо Бе.
Щодо інших подій, то в цей же день представник олімпійського комітету Чорногорії і ще двоє людей були пограбовані в Ріо. Пограбування сталося по дорозі в аеропорт. На машину з чорногорцями напали озброєні злочинці. Автомобіль, що належить Міжнародному олімпійському комітету, на якому їхали чорногорці, також був викрадений.
Після інциденту олімпійський комітет Чорногорії відправив офіційний протест у міністерство закордонних справ Бразилії.

День Світоліної

А 9 серпня обіцяло стати для України ще одним провальним днем після того, як залишилися без медалей Олена Костевич у стрільбі та фехтувальники в індивідуальних змаганнях шпажистів. Але всі невдачі перекреслила Еліна Світоліна, яка обіграла першу ракетку світу американку Серену Вільямс і стала автором головної сенсації жіночого олімпійського тенісного турніру. А звання героя дня дісталося легендарному американському плавцеві Майклу Фелпсу, який завоював два своїх чергових “золота” і став 21-кратним олімпійським чемпіоном.
У вівторок 9 серпня увагa українських уболівальників була прикута не тільки до медальних видів, а й до тенісного турніру, в якому наша Еліна Світоліна в 1/8 фіналу зустрічалася з першою ракеткою світу і головною фавориткою Олімпіади-2016 американкою Сереною Вільямс.
Хоча Світоліна була посіяна в Ріо під високим 15-м номером, у протистоянні з найсильнішою тенісисткою сучасності їй відводили мінімум шансів. Всі попередні чотири матчі Вільямс українка програла, відібравши у суперниці лише один сет. А остання поразка в четвертому раунді Відкритого чемпіонату Франції в червні цього року була і зовсім безапеляційною – 1:6, 1:6.
Але оптимісти були готові вхопитися навіть за соломинку. Вони вказували на те, що Серена Вільямс зовсім не вразлива, що підтвердив парний олімпійський турнір. З нього американка разом зі своєю сестрою Вінус Вільямс вилетіла в першому раунді. Не допоміг навіть статус триразових олімпійських чемпіонок у парному розряді. До того ж тенісні змагання в Ріо були багатими на сенсації. 
Наприклад, у чоловічому турнірі боротьбу достроково припинив лідер світового рейтингу серб Новак Джокович. Передумови до того, що його долю в Ріо повторить і олімпійська чемпіонка Лондона в одиночних змаганнях Вільямс, з’явилися вже в першому сеті її поєдинку проти Світоліної. Українка нітрохи не знітилася на корті, першою відібрала гейм на подачі суперниці і повела в рахунку – 2:1. Вільямс тут же зробила зворотний брейк, але нашу тенісистку було не зупинити – вона взяла ще одне очко, коли подавала американка, і повернула собі лідерство. Його Світоліна в першому сеті більше не випускала і здобула в ньому перемогу – 6:4.
Цим вона помітно розлютила американку, яка на початку другої партії рвала і метала, але зігнати гнів на суперниці так і не змогла. Навпаки, били через край емоції, приводили до невимушених помилок, якими Світоліна вміло користувалася, і на початку другого сету зробила ще один брейк і вийшла вперед – 2:1.
Українка діяла холоднокровно і не боялася йти з американкою в швидкісні потужні обміни, іноді ставлячи своїми діями титуловану суперницю в глухий кут. У результаті Вільямс скотилася до прямолінійної тактики і зробила ставку на ейси. Кілька подач на виліт першій ракетці світу дійсно вдалися. Але ще частіше американка помилялася при першій подачі і допускала подвійні помилки. Вільямс не була схожа сама на себе і раз у раз апелювала до свого тренера і розводила руками, скаржачись на свій стан.
Світоліна же впевнено робила свою справу. Помилками суперниці вона скористалася сповна і незабаром заробила подвійний матч-бол, який з другої спроби реалізувала перемогою 6:4, 6:3 і стала автором головної сенсації олімпійського жіночого турніру.
У чвертьфіналі українка зіграє з 14-ю ракеткою світу Петрою Квітовою з Чехії. Раніше суперниці зустрічалися тричі, один раз виграла Світоліна, а дві останні зустрічі в 2014 і 2015 роках завершилися перемогами чешки. Але українка вже довела, що ламати непривабливу статистику їй не звикати.
Збірна України у вівторок у Ріо могла реально розраховувати на медалі лише в двох видах програми.
У стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 м виступала Олена Костевич. Олімпійська чемпіонка Афін-2014 у змаганнях з пневматичного пістолета на 10 м була перед цим стартом гранично вмотивованою. 7 серпня вона невдало виступила в Ріо у своїй коронній дисципліні, зайнявши в кваліфікації лише 28-е місце і не зумівши пробитися в фінал.
Костевич пообіцяла надолужити згаяне у стрільбі з пістолета на 25 м, де вона також ставала призером Олімпіади і виграла чотири роки тому в Лондоні “бронзу”.
На початку кваліфікації Костевич дійсно виглядала непогано і після першої вправи – трьох серій звичайних пострілів на точність – вона вибила 292 очки і займала 8-е місце, яке дозволяло вийти в фінал. Залишалося лише закріпити свої позиції в другій вправі – швидкій стрільбі, в якій на кожен постріл дається лише 3 секунди. На жаль, зробити це Костевич не вдалося. У трьох заключних серіях вона вибила лише 283 бали і скотилася на 22-е місце, знову не зумівши вийти в фінал і покинути Ріо з порожніми руками.
В індивідуальних змаганнях шпажистів уболівальники також мали право чекати від українців гарного виступу. Дмитро Карюченко, Анатолій Герей і Богдан Нікішин приїхали в Ріо в статусі чемпіонів світу в командній першості, де наша збірна буде одним із фаворитів.
Перед особовим турніром насторожувало лише, що в особистих змаганнях суттєві досягнення були тільки у Нікішина, який в 2016 році ставав бронзовим призером чемпіонату Європи.
На жаль, вони виправдалися. Карюченко склав зброю вже після першого поєдинку, поступившись в 1/32 фіналу маловідомому колумбійцеві Джону Едісону Родрігесу – 7:15. Не затримався на доріжці і Герей, який вступив у боротьбу в 1/16 фіналу і також поступився в своєму стартовому бою, виявившись слабкішим двократного бронзового медаліста чемпіонату світу швейцарця Фабіана Каутера – 9:15.
Довше за всіх протримався Нікішин, який почав виступ із перемоги в 1/16 фіналу над китайцем Цзяо Юньлун – 15:11. У боротьбі за потрапляння до чвертьфіналу українець зійшовся з іще одним швейцарцем – Бенджаміном Штеффенгом, який вигравав медалі чемпіонату світу і Європи лише в командній першості.
Нікішин почав бій невдало, за підсумками двох періодів відстав від Штеффена на 6 уколів – 4:10. Незабаром українець взагалі виявився в безвихідному становищі – швейцарець вів 14:8, і для перемоги йому залишалося завдати лише один укол. Але в цей момент Нікішин почав творити чудеса – відігравати удар за ударом і зрівняв рахунок. Після такого ривка тим більше було прикро пропустити вирішальний випад і програти 14:15. Далі пішов Штеффен, а збірна України зосередила свої амбіції на командний турнір.
Також у вівторок українці виступали в попередніх стартах. Лідія Січенікова в індивідуальних змаганнях лучниць почала з упевненої перемоги над Хатуною Нораманідзе з Грузії – 7:1. Але вже в наступній зустрічі наша спортсменка сама нічого не змогла протиставити кореянці Чан Хуейджін (2:6) і завершила виступи в Ріо.
Після попереднього запливу покинув Олімпіаду і український брасист Дмитро Оселедець, що фінішував у своїй вісімці останнім на дистанції 200 м.
Головні події в олімпійському басейні розгорталися ввечері під час фіналів. Один із них за участю легендарного американця Майкла Фелпса знову став історичним. Найтитулованіший олімпієць в історії оновив власний рекорд за кількістю виграних золотих медалей і став 21-кратним олімпійським чемпіоном. Фелпс виграв змагання на 200 м батерфляєм і естафету 4 по 200 м. Раніше в Ріо він також узяв “золото” в естафеті 4 по 100 м, а вчора довів, що і один ще на багато здатний і стає головним героєм на третій Олімпіаді поспіль.
Так само продовжує збирати нагороди на Олімпійських іграх у Ріо представниця Угорщини Катінка Хоссу. На дистанції 200 метрів комплексом угорка, яка є чемпіонкою світу та Європи з цього виду, була головним фаворитом. Хоссу свій статус виправдала сповна, випередивши всіх суперниць. Єдиною, хто зміг кинути їй виклик, стала Шівон-Марі О’Коннор. Британка на першому етапі батерфляєм трималася поруч з угоркою, як і на другий 50-метрівці на спині. Надалі Хоссу трохи підпустила суперницю в брасі, проте в останній дисципліні знову відірвалася і з олімпійським рекордом завоювала третє “золото” в Ріо. 
Провалом можна назвати спробу залучити професійних боксерів до олімпійського турніру. Жоден із “профі” не зміг пройти навіть до чвертьфіналу. 
А ось для бельгійського дзюдоїста Дірка ван Тіхелта ця Олімпіада запам’ятається не тільки бронзовою нагородою. Після перемоги в малому фіналі бельгієць вирушив на пляж святкувати свій успіх, де зустрівся з місцевими кримінальними зловмисниками. Спочатку 32-річний спортсмен отримав кілька ударів в обличчя, а потім позбувся мобільного телефону, однак зумів зберегти олімпійську медаль. Після інциденту ван Тіхелт змушений був звернутися в госпіталь.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4634 / 1.7MB / SQL:{query_count}