Вибір без вибору

Цілком можливо, що вже в п’ятницю ми дізнаємося ім’я нового головного тренера збірної України з футболу

фото: АР
Очікується, що з наступником Михайла Фоменка керівники нашого футболу визначаться на засіданні виконкому ФФУ за день до Суперкубку країни, який розіграють 16 липня в Одесі.
Критерії вибору фахівця начебто вже визначені, а коло претендентів назве комітет національних збірних федерації на чолі з Семеном Альтманом. 
Загалом, більшість вважають, що інтриги 15 липня не буде і біля керма збірної стане Андрій Шевченко. Чи не для того екс-володар “Золотого м’яча” був відірваний від гольфу, красуні дружини і чотирьох синів, щоб знову піти в тінь.
Самі футболісти збірної України зізнаються, що їм уже сказали: “тренером, можливо, буде Андрій Шевченко”. Як про доконаний факт говорить про це призначення і його головний, судячи з ажіотажу, конкурент Мирон Маркевич. Очікується, що молодий наставник повністю оновить штаб і, можливо, запросить когось із італійських фахівців.
Ланцюжок подій підтверджує генеральну гіпотезу: Шевченко був впроваджений у штаб збірної за півроку до старту Евро-2016 не з ініціативи Михайла Фоменка. Разом із його давніми дружніми стосунками з Андрієм Павелком розвиток подій напрошується сам собою.
Звичайно самостійного тренерського досвіду у Андрія Миколайовича поки немає, і хоча в Європі такі приклади не поодинокі, в нашій збірній так ще не експериментували.
На зборах Андрій Миколайович брав участь не тільки в творчому, але і в ігровому процесі, беручи участь у двосторонці. Часто підходив до футболістів після тренувань і пояснював, як бачить ту чи іншу ситуацію. Впровадив літаючу камеру-дрон, яка записувала все заняття команди. Давав інтерв’ю з претензією на тактичний розбір.
Pro-диплом УЄФА екс-гравець “Динамо”, “Мілана” і “Челсі” отримав майже півтора року тому. За часів кар’єри гравця працював із великими тренерами – Лобановським, Моурінью, Анчелотті, але про його ігрову філософію ми нічого не знаємо. Єдине що відомо, так це те, що Шевченко цінує “компактність”. Це слово з його вуст за останні півроку вилітало під час інтерв’ю частіше, ніж у більш досвідчених колег за всю їх кар’єру.
Загалом у збірній не потрібно бути генієм тактики. Головне – психологія, мотивація, організація праці і правильні помічники, які можуть виробляти стратегію і рухати фішки по макету. А ще – Шевченко не потребує зайвих грошей, але претендує на незалежність і бачив європейський футбол не тільки по телевізору.
Більше того, є підозра, що квапити з результатом Андрія Миколайовича ніхто не буде: непотрапляння на ЧС-2018 в недружню країну може бути проігнороване, а головним завданням стане участь у Евро-2020. 
Цікаво, що ще до оголошення рішення виконкому ФФУ Шевченко почав формувати свій тренерський штаб. Помічники Віченцо Монтелла в “Мілані” Мауро Тасотті і Андреа Мальдера розірвали свої контракти з клубом  і незабаром повинні приїхати в Україну для підписання контракту з ФФУ. Два фахівці, які раніше працювали з Карло Анчелотті, Массіміліано Аллегрі і іншими тренерами, увійдуть до тренерського штабу Шевченка. Про це повідомляє видання milannews.it. Також Шевченко розглядає кандидатуру колишнього тренера “Динамо” Рауля Ріанчо як помічника в своєму тренерському штабі.
А для єдиного можливого конкурента Шевченка в боротьбі за крісло керманича збірної – Мирона Маркевича – знайшли іншу роботу в ФФУ.
Як повідомляє офіційний сайт ФФУ, за ініціативи президента організації Андрія Павелка у Будинку футболу відбулося розширене засідання Комітету національних збірних команд. Крім членів комітету і представників офіційної делегації ФФУ на Євро-2016, для участі були запрошені тренери молодіжних та юнацьких збірних, клубних команд та інші фахівці.
Метою засідання було дати оцінку виступам національної збірної України у фінальній частині Євро. Члени комітету заслухали змістовні звіти головного тренера Михайла Фоменка, наукової групи, медичної служби та інших представників персоналу команди.
Члени комітету висловили вдячність головному тренеру та його помічникам за вихід збірної до Євро, але при цьому визнали роботу у фінальній частині турніру незадовільною, тому що кінцевий результат не виправдав очікуваних сподівань та не відповідає потенціалу нашої команди.
Внаслідок цього були прийняті революційні рішення, що мають сприяти підвищенню рівня наших збірних. Зокрема, рішення про те, що Комітетом національних збірних повинен керувати фахівець, що має відповідний тренерський досвід та особисті досягнення. Андрій Павелко склав із себе повноваження голови Комітету та запропонував на цю посаду одного з найавторитетніших українських тренерів – Мирона Маркевича. Ця ініціатива одноголосно була підтримана членами Комітету.
Варто відзначити, що  Маркевич – кращий тренер в історії збірної України. Три перемоги (над Румунією, Литвою і Норвегією) і нічия (з молодіжним складом голландців). Він же – мабуть, перший, хто пішов у відставку непереможним – з причин, не пов’язаних зі спортивними результатами. Більше того, при ньому команда намагалася грати в атакуючий футбол, а до складу вводилися молоді виконавці – Яковенко, Олійник, Ярмоленко, Коноплянка, який забив у першому ж матчі, Зозуля.
 Досвідчений фахівець запам’ятався ще й з нетривіальних кадрово-тактичних рішень: в Норвегії Ракицький пробувався на місці опорного хавбека, а Ярмоленко – в ролі вільного нападника. На жаль або на щастя, тепер Мирон Богданович не рветься в бій і цілком задоволений новою посадою, радячи спробувати в ролі головного тренера Шевченка і стверджуючи, що не бажає двічі входити в одну і ту ж річку.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4317 / 1.58MB / SQL:{query_count}