Дві нерівні половинки

По завершенні групового турніру Євро-2016 було визначено 16 команд, які продовжать боротьбу за медалі

фото: uefa.com
Нова формула чемпіонату Європи виявилася по-справжньому революційною, дозволивши багатьом дебютантам і командам “другого ешелону” не тільки пробитися у фінальний етап, а й отримати непогані шанси на нагороди. Схему плей-оф визначили заздалегідь, і на перший погляд вона здавалася досить справедливою – перші місця квартетів в 1/8 фіналу виходили або на треті місця, або на два з шести других місць. Інша частина других місць грає між собою.
Однак нерівномірний розподіл топових збірних всередині цих груп (групи D, де грали іспанці, хорвати, чехи і турки, складно порівнювати з квартетом F – Угорщина, Ісландія, Австрія і Португалія) і кілька сенсацій призвели до вражаючого результату. Сітка виявилася поділена на дві половини, абсолютно непорівнянні з позиції сили і історичних заслуг команд.
В одній частині виявилися практично всі фаворити чемпіонату. Чинний чемпіон світу Німеччина – тут. Господарі турніру і дворазові переможці Євро французи – будь ласка. Англія – традиційний фаворит – неподалік. А фіналісти попередньої континентальної першості, Іспанія та Італія, і зовсім зійдуться в 1/8 фіналу, щоб потім у другому раунді зійтися з німцями (якщо словаки не стануть авторами сенсації).
В іншій частині з фаворитів хіба що нестабільна Бельгія, а всі інші збірні в рівній мірі цілком можуть опинитися у фіналі. І в цьому випадку фінал на кшталт Німеччина – Польша, або Уельс – Іспанія, стає не такою вже і несподіванкою. Але про всі пари по порядку. 

фото: АР

Швейцарський шанс поляків

Роберт Левандовскі не забив жодного м’яча на груповому етапі. У трьох матчах форвард мюнхенської “Баварії” більше грав на команду, ніж на особисті досягнення, і це похвально. Швейцарці найбільше запам’яталися курйозом з порваними футболками, ніж своєю грою. А коли ще всього лише три футболісти співають гімн національної збірної, а інші просто роблять кам’яні обличчя або посміхаються, як це робить Шачирі... 
У цій дуелі більше переваги багато хто віддає полякам, які не пропустили жодного м’яча, і, мабуть, не збираються цього робити далі. А переможець цієї пари рівних, у принципі, команд натрапляє на Хорватію або Португалію.

Срна проти Роналду

Збірна Португалії змусила нервувати своїх уболівальників не тільки в матчі з угорцями (3:3), а й в перших двох зустрічах. Підопічні Сантуша з першого туру показали всім, що вони будуть грати першим номером, і така тактика гідна аплодисментів. Хорватія здивувала своєю спритністю ще в першому матчі проти турків. Протягом усього матчу хорвати розривали оборону суперників, чим не дали їм нічого створити в атаці. Другий матч проти чехів показовий тим, що не варто завчасно розслаблятися. А гра проти діючих чемпіонів Європи іспанців була на межі. Перемога і перше місце, яке дає право зіграти не проти італійців, а проти португальської команди.
У цій дуелі варто чекати результату явно не нульового, адже команди люблять атакувати.

Північне валлійське щастя

Збірна Уельсу на чолі з Гаретем Бейлом показала всій Європі, що вони приїхали не як глядачі, а як збірна, яка реально претендує вперше в своїй історії потрапити до чвертьфіналу турніру. Адже суперник попався не з числа фаворитів.
Північні ірландці лише в матчі з українцями показали на що здатні. І саме ця перемога дозволила команді пробитися в плей-оф. Переможець цієї пари натрапляє на угорців або бельгійців. Не хочеться завчасно ховати Північну Ірландію. Та й самі підопічні Майкла О’Ніла явно не збираються здаватися на милість Бейлу і компанії.

Фаворит проти Попелюшки

Бельгійці не показали поки гідної гри на Євро. Так, була перемога над збірною Ірландії. Але це тільки в одному конкретному матчі. Італійцям підопічні Марка Вілмотса програли за всіма статтями. Матч проти збірної Швеції показав, що “червоні дияволи” можуть виграти за рахунок індивідуальної майстерності своїх гравців. А цілісної гри як не було, так і немає. Угорці здивували всіх на турнірі своєю грою і закохали в себе нейтральних уболівальників. А матч проти португальців став окрасою всього турніру. Всі удари угорців летіли у ворота як у комп’ютерній грі.
Природно, фаворит матчу Бельгія. Але не варто забувати, що Угорщину списали ще задовго до турніру. А чудеса в футболі трапляються, і цей матч може стати саме таким.

Легка прогулянка Німеччини

Збірна Німеччини в трьох матчах не пропустила жодного м’яча. І це при тому, що усі фахівці вважають, що підопічні Йоахима Льова лише входять у форму. Якщо в перших двох матчах німецька машина розгойдувалася, то в третьому турі лише диво вберегло збірну Північної Ірландії від розгромного рахунку. Головний фаворит турніру мабуть прокинувся і готовий до матчів плей-оф. А суперник попався той, що треба. Адже зі словаками недавно грали в товариському матчі. Де, правда, варто відзначити, поступилися, граючи не так на футбольному полі, а на болоті. 
Для Словаччини вихід у плей-оф це вже частина історії, тому у разі перемоги ця історія буде вписана золотими літерами. Звичайно німці будуть робити все, щоб пройти далі, і намагатимуться зекономити сили, адже в 1/4 фіналу, де їх чекатимуть іспанці або італійці.

Матч смерті

Ну, а найголовнішим двобоєм 1/8 фіналу стане битва Іспанії і Італії. Цього матчу чекали всі, і він відбудеться, проте не настільки ранній стадії. Італійці в першому ж турі показали всім, що вони не збираються відбувати номер. Дві перемоги і нуль пропущених. Підсумок – достроковий вихід у плей-оф. Розумна гра від оборони. Підопічні Конте знають, як грати другим номером, і це у них не погано виходить. Останній матч у групі проти ірландців був таким собі експериментом головного тренера італійської збірної. Майбутній наставник лондонського “Челсі” дав пограти резервістам. Підсумок – поразка. Але головне, що відпочили лідери команди, і це повинно піти на користь.
Іспанці поки показали свою силу тільки в одному матчі проти збірної Туреччини. А от гра проти хорватів показала, що у іспанців є деякі проблеми не тільки в атаці, але і в захисті. Матч з італійцями повинен показати, на що здатні діючі чемпіони Європи.
Явного фаворита в цій дуелі немає. А ось те, що цей матч стане прикрасою всього турніру, ймовірність велика.

Всі умови для господарів

Франція перед стартом вважалася фаворитом турніру. Але після трьох ігор у групі складно сказати, на що здатні підопічні Дідьє Дешама. Суперник у плей-оф французам дістався простий і таким подарунком треба скористатися. Ірландці вважалися явними аутсайдерами своєї групи, однак зачепилися за плей-оф через італійську розслабленість. У цій сутичці фаворит матчу очевидний. Але не варто списувати ірландців завчасно. А переможець пари потрапляє на англійців або ісландців.

Ісландський льодовик

Англійці вийшли в плей-оф з другого місця, поступившись першим рядком збірній Уельсу, єдину команду, яку родоначальники футболу перемогли. Тепер суперник англійців з тих,  хто взагалі не здається. Ісландці заслужено зробили крок у плей-оф. Ще в першому матчі з португальцями було видно, що команда непогано готова до турніру. Після двох нічиїх у перших двох турах ісландців чекав матч смерті з австрійцями. Підопічні Ларса Лагербека вистояли в цій дуелі, здобувши першу історичну перемогу на Євро. Причому переможний гол був забитий на дев’яносто четвертій хвилині матчу. 
Від англійців на батьківщині завжди чекають більшого. Команду завжди переоцінюють, і це тільки шкодить. Ісландці вже виконали своє завдання, вийшли з групи. Чи зможуть вони далі продовжити свої подвиги? Покаже матч проти Англії.

Команда групового турніру

Воротар
Ханнес Халльдорсон (Ісландія)
Ісландська казка не відбулася б без переконливих дій стража воріт, який є лідером за кількістю відбитих ударів на груповій стадії чемпіонату Європи. Ханнес скоїв 19 сейвів, тобто в середньому справлявся більш ніж з шістьма пострілами супротивників в кожній зустрічі, не дозволивши собі жодного разу пропустити більше одного м’яча. 

Захисники. 
Даріо Срна (Хорватія)
Справжній капітан і просто відмінний футболіст. У свої 34 роки Даріо залишається одним із лідерів збірної Хорватії, він вожак по відношенню до гри і партнерів, а статистика підкреслює, що маємо справу з найкращим правим захисником групового етапу. Але ж тут ще й історія суто людської трагедії прорізає червоною ниткою виступ захисника донецького “Шахтаря” на Євро: після матчу з Туреччиною Срна пережив втрату – пішов з життя його батько. Ця трагедія не зламала капітана “картатих”, який провів всі матчі на турнірі від дзвінка до дзвінка. 3,7 відборів в середньому за гру, 74% виграних єдиноборств – браво, Даріо!

Джером Боатенг (Німеччина)
Кращий захисник збірної Німеччини, яка не пропустила жодного м’яча в трьох стартових поєдинках на Євро-2016. За один тільки диво-сейв у зустрічі з українцями Боатенг заслуговує бурхливих овацій, а які божевільні підкати виконував Джером? Індивідуально захисник проявив себе дуже потужно, і не дивно, що німці занепокоїлися через травму Боатенга, отриману ним в поєдинку з Північною Ірландією. На щастя, пошкодження виявилося не дуже серйозним, і до матчу зі Словаччиною Джером буде в строю.

Леонардо Бонуччі (Італія)
У згуртованої трійці італійських захисників К’єлліні – це серце, Барцальї – совість, а Бонуччі, безумовно, мозок. Одне задоволення спостерігати за тим, з якою холоднокровністю Леонардо вирішує складні завдання, будучи строго обмеженим у часі. Всі партнери Бонуччі по “Ювентусу” і “Скуадра Адзуррі” в числі кращих гравців групового раунду, але Леонардо запам’ятався ще гольовим пасом на Джаккеріні у зустрічі з Бельгією.

Артур Єджейчик (Польща)
Щодо лівого захисника, то тут усіх вразив Єджейчик. У матчах за “Краснодар” польський захисник в основному діяв на правому фланзі, але Артур – суперуніверсал, і з роллю лівого бека в збірній Польщі він справляється ідеально. Маса успішних дій в контактній боротьбі, високий відсоток точних передач і позиційна бездоганність.

Півзахисники.
Тоні Кроос (Німеччина)
Мабуть, Кроос не дуже-то втомився за час клубного сезону і не переситився перемогою в Лізі чемпіонів, адже на Євро Тоні грає без замін, прекрасно справляючись з роллю диспетчера збірної Німеччини. Хавбек мадридського “Реалу” визначає гру бундестіму, вибирає напрямки атак і перемикає швидкості, у нього феноменальний відсоток точних передач –  95%. 

Андрес Іньєста (Іспанія)
Колись “Барселона” відмовилася від ідеї придбання Крооса, віддавши його “Реалу”, але було б цікаво подивитися на взаємодії німця і каталонця, адже вони б і понюхати м’яча противникам не дали! Андрес майже не помиляється, на його рахунку є гольова передача на Піке в поєдинку з Чехією, і якщо Кроос бере на себе навігаційні функції з глибині поля, то Іньєста завдає тонкі штрихи поблизу чужих воріт. 

Іван Перішич (Хорватія)
Один із найяскравіших гравців групового етапу: Перішич записав на свій рахунок два м’ячі і одного разу асистував партнерові. Різкий, моторний і вибуховий, Іван може стати одним з героїв Євро-2016, якщо Хорватія продовжить свою переможну ходу. Поки Перішич, як і “картаті”, грає цілком добре.

Дімітрі Пайє (Франція)
Згідно з очікуваннями, “тягнути” збірну Франції повинні були Грізманн і Погба, але Дімітрі Пайє у трьох матчах з Румунією, Албанією і Швейцарією не тільки найяскравіший, але і найкорисніший у складі “триколірних”. Перемога над румунами – цілком і повністю його заслуга, забив він і в ворота албанців незадовго до фінального свистка, а в поєдинку зі швейцарцями ледь не повторив свій трюк з пізнім голом, але влучив у штангу.

Нападники.
Гарет Бейл (Уельс)
Бейл – яскраво виражений лідер своєї збірної, і він не дає засумніватися в своєму статусі, адже забиває поки в кожному матчі Євро. Варто зазначити, що Козачіка і Харта пробив підступними ударами зі штрафних, а в матчі з Росією поставив тріумфальну для валлійців крапку. З таким Бейлом і таким календарем в плей-оф команда Уельсу може прогриміти на весь світ.

Альваро Мората (Іспанія)
Виходить, що в атаці у нас два футболісти “Реалу”, адже по ходу турніру “Королівський клуб” оголосив про повернення Мората на “Сантьяго Бернабеу”. Вже по матчах за “Ювентус” відзначали, що Альваро не соромиться проявляти себе в матчах підвищеного напруження, що він демонструє і на чемпіонаті Європи, де забив вже стільки ж, як і Бейл – три м’ячі.

Тренер.
Бернд Шторк (Угорщина)
З сенсаційною збірною Угорщини в основу символічної збірної не потрапив ніхто, але лише з тієї причини, яку озвучив Джуджак: в угорців справжня команда, а не парочка “зірок” зі свитою. Великий успіх мадярів, які виграли свій квартет, проігнорувати неможливо, і раз команда у них тренерська, то наставника і призначаємо відповідальним за успіх і повернення дива на футбольне поле.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4393 / 1.69MB / SQL:{query_count}