Вісім зайвих

Груповий турнір фінальної частини Євро-2016 позаду. Ця стадія залишила за бортом змагань лише третину команд, серед яких виявилися як і цілком очікувані невдахи, так і ті збірні, шанси яких на потрапляння в 1/8 фіналу вважалися доволі високими

І хоча фахівці ще довго будуть обговорювати причини невдач тієї чи іншої команди, нині ми просто відзначимо колективи, які першими покинули Францію.

Туреччина (очок: 3; м’ячі: 2:4)
На рахунку Туреччини самий прикрий виліт із числа учасників чемпіонату Європи. Насправді, команда Фатіха Теріма була в числі аутсайдерів після сухих поразок від Хорватії та Іспанії, однак несподівана перемога над чехами подарувала туркам шанс на вихід у плей-оф. В онлайн-таблиці команд, що зайняли треті місця в своїх квартетах, Туреччина до 85-ої хвилини протистояння Італії та Ірландії займала 16-у сходинку, але гол Роббі Бреді повністю змінив ситуацію: ірландці вскочили на підніжку поїзда, що йде в напрямку плей-оф, а османи після фінального свистка в Ліллі почали збирати валізи. З позитиву у збірної Туреччини можна відзначити гру 18-річного нападника Емре Мора, який запам’ятався сміливістю і гольовою передачею на Бурака Їлмаза в поєдинку з Чехією.

Албанія (очок: 3; м’ячі: 1:3)
Як і турки, албанці теж розпочали турнір з двох поразок. Прогнозисти ставили збірну Албанії на останню сходинку в групі “A”, і “гірські орли” у двох турах повністю виправдали очікування. Щоправда, невдачі від Швейцарії і Франції були не настільки очевидні, як на то ставили букмекери,  в обох випадках албанці билися і претендували на нічийні результати. Щоб зберегти шанси на вихід у плей-оф, в останньому турі підопічним італійського тренера Джанні Де Б’язі потрібно було обігравати румунів. Історичний результат був здобутий: гол Армандо Садіку став першим для збірної Албанії в фінальних стадіях Євро, а перемога виявилася дебютною, ось тільки для потрапляння в число 16 найсильніших команд турніру цього виявилося недостатньо. Втім повним провалом виступ “червоно-чорних” назвати складно: з огляду на кадрові можливості, силу опонентів і статус дебютанта подібних форумів, Албанія виступила гідно.

Румунія (очок: 1; м’ячі: 2:4)
Можна сказати, що румунам  не пощастило, адже Ангел Йорденеску привіз до Франції хорошу команду, що показав перший матч з господарями Євро, які вирвали перемогу в самому кінці завдяки чудовому пострілу Пайє. Участь у зустрічі зі Швейцарією “карпатські хлопці” вели в рахунку, але втримати переможний результат не змогли, а от поразка від албанців стала визначальною, так як в разі перемоги Румунія грала б у плей-оф. Йорденеску ставив на організацію і командні дії, в атаці у Румунії теж не феєрія, обидва своїх голи забили з пенальті. Для успіху таких команд, які звикли діяти із тіні, повинні скластися в ряд деякі обставини. Потрібно відзначити, що проти майстерних збірних Франції та Швейцарії румунам було діяти зручніше, а коли треба було блиснути власною винахідливістю – перемогли албанці. Збірна Румунії виступила на рівні очікувань, якщо говорити про гру, а що стосується результату, то він виявився не таким, як би хотіли триколірні.

Швеція (очок: 1; м’ячі: 1:3)
Шведи чи не найголовніше розчарування турніру. З чарівним Ібрагімовичем у складі скандинави виступили жахливо. У матчах з Ірландією та Італією вони жодного разу не потрапили в площину чужих воріт, і якби Златан не придумав автогол в поєдинку з “хлопцями в зеленому”, то “Тре Крунур” взагалі залишилися б без забитих м’ячів на Євро, а так просто не мають авторів голів у своєму складі. Вигравши у Бельгії в останньому турі, шведи пробилися б у плей-оф, але невиразні дії в атаці знову підвели: підопічні Еріка Хамра уповали в основному на стандартні положення і закидання на Ібрагімовича, який щось там зробить. Закономірний виліт, а вболівальники можуть тішити себе лише надією, що в найближчому майбутньому збірну Швеції чекають серйозні зміни: головний тренер йде, як і видатні ветерани на кшталт Златана і Кіма Чельстрема. Можливо, оновлення піде на користь.

Чехія (очок: 1; м’ячі: 2:5)
Команда Павла Врби гідно виглядала в протистояннях з фаворитами групи: іспанці заштовхали м’яч у ворота тільки на останніх хвилинах основного часу, а в битві з хорватами чехи пішли від поразки, поступаючись в два м’ячі. Таким чином, вся боротьба в групі і взагалі за успішність на Євро-2016 звелася для збірної Чехії до матчу проти Туреччини, в якому “Народна команда” зазнала несподіваної поразки. Безумовно, за потенціалом підопічні Павла Врби повинні були виходити в плей-оф, проте затемнення, що накрило чехів у заключному турі, ставить їх в один ряд із головними невдахами чемпіонату. Втім уміння грати вирішальні матчі в числі інших факторів визначає силу футбольної збірної, і раз Чехія стала жертвою власної незібраності, програла поєдинок емоцій – то це справедливо. Як пом’якшувальну обставину відзначимо хіба що втрату Томаша Росіцкі перед зустріччю з турками, повноцінно замінити якого так і не знайшлося.

Австрія (очок: 1; м’ячі: 1:4)
Як Євро почнеш – так його і проведеш. Для австрійців це правило спрацювало на 100%, адже після поразки від Угорщини вибратися з ями “Дас Тім” так і не змогла. Хоча потрібно говорити про те, що і невдача в стартовому матчі, і подальше продовження згубної лінії стало наслідком незрозумілої незібраності,  фальшивих дій в атаці і відсутності характеру, якого не вистачило, щоб дотиснути в останньому турі “левові серця” з Ісландії. У команд, які представляли на чемпіонаті Європи одну відбіркову групу – мова про Австрію, Росію та Швецію, виникли схожі проблеми з мотивацією.

Росія (очок: 1; м’ячі: 2:6)
Збірна Росії посіла на Євро “почесне” друге місце. З кінця. Можна говорити про об’єктивні чинники – травми Дзагоєва і Денисова, але для того і потрібен головний тренер, щоб справлятися з подібними ситуаціями. Слуцький не переміг обставини, наламав дров у перших двох матчах, а під гнітом критики і поразки від Словаччини вирішив перекрутити склад на гру з Уельсом, і згорів на повному нерозумінні футболістами своїх функцій і завдань. Український “запроданець”, який вирішив стати росіянином Нойштедтер, виявися слабкою ланкою в усіх матчах. Він  і Головін заважали один одному, створюючи колапс у середній лінії, і залишили форвардів без снарядів. Крім того, в черговий раз російська команда психологічно виявилася неготовою до великого старту, і хоча після героїчної нічиєї з Англією здавалося, що все буде добре, подальші зустрічі показали і довели неготовність збірної Росії – тактичну, емоційну і швидкісно-силову.

Україна (очок: 0; м’ячі: 0:5)
Гірші серед кращих. Збірна України теж розпочала похід у Францію з оптимістичного матчу, і нехай збірна Німеччини виявилася сильнішою за рахунком, підопічні Михайла Фоменка створили чимало моментів і залишили приємне враження. А потім була поразка від Північної Ірландії, перекреслила шанси на просування по турнірній сітці. У підсумку українці залишилися єдиною командою на Євро-2016 без набраних очок і забитих м’ячів. Мабуть, ключовим фактором став менталітет. Невміння розслабитися і грати в свій футбол, перманентна “скривдженість” на дрібні стусани долі, які повинні лише заохочувати спортсменів. Зіграй Україна проти Північної Ірландії та Польщі, як з Німеччиною – все було б інакше, але з німцями було право на помилку, а коли настав відповідальний момент, спрацювали старі комплекси. Тепер ситуацію будуть виправляти інші. А ті, хто хотів заробити дивіденди на Євро-2016, залишилися ні з чим.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4873 / 1.61MB / SQL:{query_count}