На чотири претенденти менше

У вівторок відбулися чотири матчі-відповіді цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів. Для шанувальників футболу вони стали справжнім святом, ос­кільки, крім видовищного футболу, глядачі побачили лавину голів. 19 забитих м'ячів у чотирьох зустрічах - результат, який може здивувати багатьох.

У вівторок відбулися чотири матчі-відповіді цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів. Для шанувальників футболу вони стали справжнім святом, ос­кільки, крім видовищного футболу, глядачі побачили лавину голів. 19 забитих м'ячів у чотирьох зустрічах - результат, який може здивувати багатьох.

Сенсаційний розгром

Напевно, головна сенсація вівторкових матчів Ліги чемпіонів сталася на переповненому стадіоні "Енфілд". Місцевий "Ліверпуль" просто-таки розгромив мадридський "Реал" з рахунком 4:0. "Королівський" клуб зазнав однієї з найбільш нищівних поразок в єврокубках у своїй історії, що, без сумніву, позначиться на майбутньому головного тренера Хуанде Рамоса, в якого контракт із "Реалом" лише до закінчення сезону. Після домашньої поразки від "Ліверпуля" з рахунком 0:1 іспанці приїхали в Ліверпуль із надією на реванш. Але всі мрії "королівського" клубу на продовження боротьби в Лізі чемпіонів було розбито ще в першому таймі. "Ліверпуль" втілив свою ігрову перевагу у два голи. Спершу нападник збірної Іспанії Фернандо Торрес після передачі Дірка Кюйта відкрив рахунок, а потім капітан "червоних" Стівен Джеррард упевнено реалізував пенальті. Обидва пропущені голи викликали масу обурень із боку шанувальників "Реала", можливо, через некваліфіковане суддів­ство бельгійця Франка Де Блекере. Однак за грою в першому таймі "Ліверпуль" заслуговував навіть більшого... На  початку другого тайму після флангової атаки Джеррард оформив дубль. Таким чином, капітан "Ліверпуля" гідно відзначив свій сотий матч у єврокубках. Після цього господарі поля в італійській манері спокійно грали другим номером. І це не перешкодило підопічним Бенітеса наприкінці зустрічі забити й четвертий гол, автором якого став Андреа Доссена.

Переможна нічия

Найбільша напруга спостерігалась у зустрічі "Ювентус" - "Челсі". Домашня перемога з рахунком 1:0 аж ніяк не гарантувала лондонцям статус фаворита в цій зустрічі. Від матчу мало хто очікував великої кількості голів та небезпечних моментів. Проте вони помилилися. Двобій вийшов напрочуд цікавим і видовищним. Вже на 19-й хвилині "стара сеньйора" вийшла вперед і зрівняла рахунок за сумою двох матчів. Власне, це був перший епізод у грі, що вартий звання гольового, але гол ви­йшов настільки чудовим, що його справедливість і логічність у жодному разі  не могли піддати сумніву. Трезеге одержав м'яч із центра поля, одним рухом його обробив, а другим п'ятою прокинув снаряд далі на хід Яквінте. Форвард увірвався у штрафний й упевнено вразив кут воріт. Але за кілька секунд до перерви Френк Леопард чудово виконав штрафний, голкіпер "Юве" Буффон у стрибку зреагував на удар, проте м'яч потрапив до Ессьєна, який відновив рівновагу в цій зустрічі .

Більша частина другого матчу про­йшла несподівано спокійно. Але в хід матчу втрутився арбітр. За грубий фол проти Дрогба жовту картку дістав Джорджіо К'єлліні. Для захисника це попередження виявилося другим, і він залишив своїх партнерів у меншості. Як не дивно, "завело" "стару сеньйору", яка фактично відразу забила другий гол. Арбітр в одному з епізодів побачив гру руками в Алекса у штрафному майданчику - і пенальті впевнено реалізував Дель П'єро - 2:1. "Юве" опинився за крок від чвертьфіналу, але його не здолав. Коли секундомір відраховував уже останню десятихвилинку, в одній з контратак "аристократи" зрівняли рахунок: триходівка Баллак - Беллети - Дрогба завершилася точним ударом останнього - 2:2. І це було вже все. На нові подвиги "Ювентуса" не вистачило. Перший матч, що не завершився перемогою під керівництвом Гуса Хіддінка, вивів "Челсі" в 1/4 Ліги чемпіонів.

Піднятий перископ

Гол Хосеби Льоренте приніс "Вільярреалу" дуже важливу перемогу в Афінах над грецьким "Панатінаїкосом" і путівку у чвертьфінал Ліги чемпіонів. Два тижні тому "Панатінаїкос" домігся комфортної гостьової нічиєї з рахунком 1:1 і перед відповідним двобоєм вважався фаворитом. Однак на самому початку другого тайму аргентинець Арієль Ібагаса відкрив рахунок. Россі чудовим пасом відправив м'яч у прорив по флангу Хоану Капдевілу, й захисник збірної Іспанії переправив його в центр, де з лінії штрафного в "дев'ятку" влучно пробив Ібагаса. Цей гол, без сумніву, став головною прикрасою матчу. Проте невдовзі греки відігралися. Після розіграшу кутового з-під потужного Фуентеса з лінії воротарського майданчика м'яч у сітку воріт переправив Манціос. Нічийний рахунок не влаштовував нікого, але в основний час удача посміхнулася "підводникам".

На 70-й хвилині іспанці організували стрімку контратаку, і після передачі того ж Ібагаси вихід до воріт реалізував Льоренте, який дістав за бурхливе святкування гола єдину в матчі жовту картку. Грекам тепер необхідно було забивати двічі. Однак гол Льоренте деморалізував господарів поля. Таким чином "Вільярреал" уже вдруге у своїй історії увійшов до вісімки найкращих команд Європи, повторивши досягнення сезону 2005/06.

Мюнхенський каток

У протистоянні "Баварії" та "Спор­тінга" все було вирішено заздалегідь.  Про яку інтригу може йти мова після того, що відбулося в Лісабоні у першій зустрічі? Єдине питання, яке могло виникнути перед матчем у Мюнхені, - у якому складі суперники вийдуть на поле цього вечора? "Баварію" вже давно можна було записати у список чвертьфіналістів, тому що там немає місця командам, які здатні програти в себе на полі з рахунком 0:5. І про жодні відмовки й виправдання не може йтися. Коли вже інтрига давно вмерла, мюнхенці могли собі дозволити спокійно, не напружуючись, грати у власний футбол. І якщо результат першого двобою в Лісабоні (0:5) все-таки видався непорозумінням, то після другого залишалося тільки заціпеніти від здивування. 7:1 - що це було? Мюнхенський каток щільно утрамбував португальську команду.  Голи в цей вечір забивали на будь-який смак. Подольскі оформив дубль, забив один гол з дальньої відстані, а другий ударом через себе. Автогол у виконанні португальця Полга теж був доволі яскравим, як і єдиний гол португальців, який забив Моутінью. Було і пенальті, яке реалізував Клозе, і просто дитячі помилки захисту "Спор­тінга", якими скористалися Швайнштайгер, Ван Боммель і Мюллер. 12:1 за сумою двох матчів - а це вже суцільна катастрофа для Португалії.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.7284 / 1.6MB / SQL:{query_count}