Три новинки Євро

В останні роки майже на кожному великому футбольному турнірі запроваджують нововведення, які суттєво можуть вплинути на подальший розвиток футболу

Євро-2016 не став винятком хоча би тому, що вперше в історії на континентальний форум завітають 24 команди. Але це не все, адже на французьких полях очікуються ще деякі новинки.

На початку красива гра 

Усі вже звикли до того, що на кожен великий турнір компанія Аdidas виготовляє спеціальний м’яч. Наприкінці минулого року з’явився Beau Jeu – офіційний м’яч групового етапу Євро-2016, дизайн якого натхненний Францією і красивою грою.
Beau Jeu перекладається як “красива гра”. М’яч виконаний в кольорах французького триколора – синьому, білому і червоному. Сріблясті вставки на панелях символізують найбажаніший трофей цього літа – Кубок Європи. На блоки м’яча також нанесені букви “E”, “U”, “R”, “O” і цифри “2”, “0”, “1”, “6”.
Аdidas розробляв Beau Jeu 18 місяців, взявши за основу кращі елементи офіційного м’яча Чемпіонату світу з футболу FIFA 2014 року – Brazuca, додавши до набору інноваційних розробок дрібку французького шарму. Beau Jeu вже зарекомендувала себе конструкцією зі симетричних панелей. Удосконалена структура поверхні м’яча поліпшує зчеплення і видимість на полі.

Здавалось би, нічого нового в цьому немає, однак при презентації Beau Jeu УЄФА наголосило, що цей м’яч буде використовуватися лише під час групового турніру, а в плей-оф буде вже інший снаряд. Що саме зміниться в ньому достеменно не відомо. Скоріш за все лише дизайн. Але як би не було – такого ще в історії футболу не було. 

Hawk-Eye слідкує

На фіналі Ліги Європи в Базелі і у фіналі Ліги чемпіонів у Мілані УЄФА вперше використало систему Hawk-Eye. З її допомогою в спірних випадках можливо точно визначити – було чи не було взяття воріт. Це перші подібні досліди в турнірах під егідою УЄФА. Планується, що система буде використана в наступній Лізі чемпіонів, починаючи з раунду плей-оф. Але найголовніше, вона запрацює на Євро-2016
Hawk-Eye ( “яструбине око”) – програмно-апаратний комплекс, що моделює траєкторію ігрового снаряда. Система була розроблена компанією Roke Manor Research Limited (автор – доктор Пол Хоукінс) і була протестована в реальних умовах змагань (крикет) в 2001 році.
Сфера її застосування – не тільки суддівство змагань, а й збір статистики і візуалізація ігрового процесу, підмога в тренувальному процесі. Найбільш широке поширення Hawk-Eye отримала в тенісі і крикеті. Як засіб візуалізації ігрового процесу застосовується навіть у снукері. На жаль, висока вартість і складність в експлуатації обмежує застосування Hawk-Eye тільки найбільшими змаганнями.
Програмно-апаратний комплекс складається з декількох відеокамер, що передають потік відеоданих комп’ютеру для обробки. Для крикету використовується шість камер, для тенісу – десять. Швидкісні відеокамери (106 кадрів/с, за даними розробника) укріплені так, щоб з певних кутів захоплювати ігровий простір. Обробка потокового відео включає кілька етапів. Спочатку в систему закладені правила гри, і під час калібрування будується модель ігрового простору. Програмне забезпечення дозволяє організувати розпізнавання образу м’яча.

 У футболі застосування Hawk-Eye – визначення факту перетину м’ячем лінії воріт. ФІФА протягом довгого часу не схвалювала автоматизацію процесу суддівства, але розвиток технологій і постійно виникаючі бурхливі суперечки навколо контраверсійних епізодів привели до перегляду колишньої позиції. Останньою краплею, вважають, став нелегітимний, на думку суддівської бригади, гол Марко Девіча у ворота англійців на Євро-2012.
 І як результат: після тривалих дискусій у 2012 році ІФАБ (Міжнародна рада правил гри) схвалила впровадження системи автоматичного визначення голів. 2 червня 2012 року цю систему тестували під час товариського матчу на “Вемблі” між збірними Англії та Бельгії.  Згодом її використовували в різних турнірах, однак УЄФА довго не давало дозвіл на цю систему. І от цього року ситуація нарешті зрушила з місця. 

Чотири суддівські поправки

Минулого тижня колишній футбольний арбітр, а нині глава суддівського комітету УЄФА, консультант Італійської асоціації арбітрів і куратор суддівського комітету Федерації футболу України П’єрлуїджі Колліна зі своїми помічниками відвідав в Італії табір деяких національних збірних-учасниць фінальної частини Євро-2016. Мета візиту Колліни і його помічників – ознайомити тренерів і гравців команд-учасниць Євро-2016 з деякими нововведеннями в футбольних правилах, які вступлять у силу з початком турніру у Франції.
Голова суддівського комітету УЄФА відвідав в Італії зокрема і табір збірної України. В ході цього візиту Колліна пояснив суть чотирьох нових правил, які вступлять у силу з початком Євро-2016. 

Отже тепер:
– якщо гравець у процесі розбігу перед пробиттям пенальті зупиниться перед м’ячем (тобто здійснить оманливий рух у вигляді зупинки), то призначається вільний удар у бік воріт його команди;
– якщо гравець піде на м’яч у підкаті двома ногами, то отримає пряму червону картку;
– якщо гравець порушив правила за межами футбольного поля, то призначається вільний удар;
– якщо в штрафному майданчику м’яч ковзне по руці гравця або гравець торкнеться м’яча рукою, яка буде в мимовільному положенні (тобто не піднятою вгору), тоді гра рукою не фіксується.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4238 / 1.58MB / SQL:{query_count}