Ними стали представники біатлону та фристайлу.
Спочатку заслужені оплески і вітання приймала Олена Підгрушна. На грудневих етапах Кубку світу в Естерсунді і Гохфільцені наша олімпійська чемпіонка завоювала відразу три бронзові медалі, тим самим чудово відзначивши своє повернення у великий спорт. Разом із нею нагороду кращого наставника грудня заслужено отримав старший тренер жіночої біатлонної команди України Урош Велепец.
Героями лютого стали фристайлист Олександр Абраменко та його особистий наставник Юрій Кобельник. Тричі піднявся на п’єдестал пошани Абраменко і став першим в історії лижної акробатики України переможцем у загальному заліку Кубку світу, завоювавши Малий кришталевий глобус, який він і продемонстрував усім присутнім.
Нарешті, на березневому чемпіонаті світу в норвезькому Холменколлені почесну бронзову нагороду в спринті завоював біатлоніст Сергій Семенов, яка стала в його кар’єрі першою. Відповідно, це досягнення дозволило Сергію і його батькові-наставнику Олександру Семенову отримати звання кращого спортсмена і тренера березня.
Підводячи підсумки, президент НОК сказав, що цей зимовий сезон дійсно видався щедрим на хороші досягнення українських спортсменів.
Варто додати, що якщо для Олександра Абраменка високе визнання Олімпійського комітету стало першим, то для Сергія Семенова – другим, а для Олени Підгрушної – і зовсім шостим!
Ну, а далі пішов великий сюрприз від президента національної федерації біатлону, який представив нового старшого тренера чоловічої збірної України – словацького фахівця Юрая Санітру.
“Цей наставник понад два десятиліття присвятив розвитку біатлону в Словаччині, і як особистий тренер привів Анастасію Кузьміну до титулу олімпійської чемпіонки в 2010 і 2014 роках, а Павола Хурайту – до бронзової нагороди Ігор-2010 у Ванкувері, – пояснив цей вибір Володимир Бринзак. – Зізнатися, розглядали ще фахівців із Австрії, але одні дорогі, а інші працюють в армії і не можуть звільнитися. Робота ж Санітри нам добре відома. До того, у нього не буде проблем у спілкуванні зі спортсменами. Сподіваємося, Санітра реально допоможе команді, адже вона вже виросла до того рівня, коли може змагатися за будь-які місця.
Що ж стосується його попередниці Надії Бєлової, то останні роки для неї були дуже напруженими. Спочатку – підготовка жіночої збірної до Олімпіади, потім – робота з чоловічою, постійні переїзди ... І у неї з’явилися проблеми, які потрібно вирішувати. Тому ми з обопільної згоди передали збірну Санітрі. Семенов-старший залишається в штабі, і зараз шукаємо третього тренера. Так що жодних скандалів у нас не було, все пройшло цивілізовано. Хочу подякувати Надії Олександрівні за підготовку Сергія Семенова, в його успіхах є велика її заслуга. І інші хлопці під її керівництвом додали. Дмитро Підручний був четвертим на Кубку світу, в десятку “заїжджав” Артем Прима, сильно додав у цьому році Олександр Жирний”.
Сам же новоспечений старший тренер чоловічої команди був вражений тим, що відбувається. “Сьогодні я відчуваю великі емоції, тому що вперше зможу працювати в такій великій команді, як збірна України, – зізнався Юрай Санітра. – Сергій Семенов у цьому році завоював медаль чемпіонату світу. Це велика висота, до якої ми будемо прагнути і на Олімпійських іграх. Я все буду робити для того, щоб чоловіча збірна в умовах серйозної конкуренції стала такою командою, яка зробить рекламу вашій країні. Це моя мета. Я вже знаю, як приємно завойовувати “золото” Олімпіади, і хотілося б пережити ці відчуття ще раз – з чоловічою командою України.