Цими вихідними були зіграні матчі 20-го туру, за підсумками якого київське “Динамо” зберегло у турнірній таблиці свою триочкову перевагу над “Шахтарем”. “Динамівці” скромно за рахунком, але впевнено по грі переграли “Олександрію”, а ось “гірники” відвели душу на “Металісті”, забивши в його ворота вісім м’ячів і не зазнавши жодних проблем у матчі з командою, яка ще недавно нав’язувала “Шахтарю” боротьбу за чемпіонство. На жаль, так само впевнено “Зоря” обіграла “Карпати”, ще на один крок наблизившись до завоювання “бронзи” і не давши львів’янам шансу наблизитися до єврокубків.
Після того, як “Дніпро” був позбавлений права грати в єврокубках, це подарувало шанс заскочити на європоїзд “Олександрії” і “Карпатам”.
“Звичайно, можливо зіграти в єврокубках – це казка. Чемпіонат ще не закінчився. Знаю, що у “Карпат” є таке завдання – виходить, все буде вирішуватися між нами. У нас дуже важкий календар. Є п’ять очок переваги, але багато що вирішить матч з “Карпатами”, так що не будемо забігати вперед. Виступати в єврокубках – це мрія. Але ще раз повторю, що у нас важкий календар. Зараз починаються такі матчі, в яких багато вирішується”, – заявив наставник “Олександрії” Володимир Шаран, яка зараз йде на шостому місці в турнірній таблиці і ще, до речі, бореться в Кубку країни.
З “Карпатами” команді з райцентру Кіровоградської області належить зустрітися в гостях у наступному турі і, дійсно, цей матч може стати багато в чому визначальним у боротьбі за путівку до Європи. У всякому разі, календар у львівського клубу на фініші сезону легший. Львів’янам, окрім матчу з “Олександрією”, доведеться зіграти домашні поєдинки з “Говерлою” та “Шахтарем”, і виїзні зустрічі з “Волинню” і “Ворсклою”. Плюс – вже “зароблені” три очки в матчі 26 туру проти “Металурга”. В “Олександрії” у найближчому майбутньому домашні зустрічі з “Зорею”, “Дніпром” та “Говерлою”, а також виїзні матчі з “Волинню” і “Ворсклою”.
Тож для обох команд кожен матч стає вирішальним, щоправда, у 20-ому турі обидва колективи зазнали синхронних поразок.
Тренерський штаб “Карпат” обрав на матч проти “Зорі” атакувальну модель гри. Вперше на вістрі атаки з перших хвилин з’явився дует новачків міжсезоння Окечукву і Бланко-Лещука. Гегам Кадимян розташувався на правому фланзі півзахисту, а на протилежній частині поля діяв Володимир Костевич. На позиції лівого захисника з’явився Василь Кравець. Стосовно стартового складу луганців, то основна інтрига полягала в тому, що Юрій Вернидуб повинен був вирішити проблему із дискваліфікацією Івана Петряка. Наставник “Зорі” відрядив на лівий фланг Андрія Тотовицького, повідомляє інформаційний центр “Карпат”.
Номінальні господарі розпочали агресивно і на перших хвилинах створили два дуже небезпечних моменти за участю Олександра Караваєва, другий з яких закінчився голом. Спершу гравця збірної України на ударну позицію вивів Пилип Будківський, а через хвилинку вже Караваєв асистував партнерам – Денис Мірошніченко намагався вибити м’яч, однак першим на підборі опинився Желько Любеновіч. Постріл серба був близьким до ідеалу – м’яч від перекладини опустився за лінію воріт.
Через 15 хвилин “Карпати” пропустили вдруге. Атака правим флангом за участю Караваєва і Тотовицького завершилася прострілом на Будківського, який у своєму стилі з кількох метрів переправив м’яч у порожні ворота. Ігор Пластун опікав форварда, але стати рятівником не зумів.
Наприкінці першого тайму львів’яни організували хорошу атаку за участю двох форвардів, яка закінчилася голом. Бланко-Лещук класною передачею розрізав оборону “чорно-білих”, а Окечукву вирвався на побачення з Микитою Шевченком і пробив. Удар нігерійця виявився не дуже сильним, але воротар не зумів врятувати ворота.
І все ж останнє слово в першій половині зустрічі було за “Зорею”. З дальнім ударом Любеновіча Мисак упорався, але на добиванні першим виявився Тотовицький. Вже через хвилину “чорно-білі” могли забивати ще раз. Все той же Тотовицький виходив віч-на-віч з Мисаком, а Гітченко намагався врятувати ситуацію і кинувся у підкаті в штрафному майданчику. Арбітр зустрічі розцінив це як порушення правил. Крім пенальті Юрій Вакс ще й видалив Гітченка. На щастя для “Карпат”, Желько Любеновіч виконав одинадцятиметровий невдало – м’яч розминувся з воротами і на перерву команди пішли з невтішними 1:3 для “левів”.
Незважаючи на чисельну меншість, другий тайм активніше розпочали гості. До того ж тренерам доводилося вносити певні корективи – Артур Новотрясов замінив Василя Кравця, а Володимир Костевич повернувся на звичну для себе позицію на фланзі оборони.
На 61-ій хвилині “Зоря” збільшила перевагу в рахунку. Після подачі з кутового Ігор Чайковський виявився першим на підборі та потужно пробив. Роман Мисак стрибнув у лівий кут, але постріл гравця луганців виявився недосяжним для воротаря.
Навіть після цього львів’яни не здалися і намагалися скоротити розрив у рахунку. Особливо активно діяв лівий фланг атаки гостей в особі Костевича і Кадимяна. Проте серія ударів у виконанні Гегама виявилася занадто простою для Шевченка, який легко впорався з ударами “карпатівця”. Заключні хвилини принесли “Карпатам” ще одне вилучення – Денис Мірошніченко заробив другу жовту картку, відтак львів’янам довелося догравати матч вдев’ятьох. Таким чином “Карпати” програли третій матч поспіль.
Окрім того, схоже, львівський клуб чекає ще одна неприємна звістка. Футбольний юрист Дмитро Коробко розповів про борг “Карпат” перед колишнім гравцем клубу Іваном Мілошевичем у розмірі 142 тисяч доларів.
“Якщо вони не виплатять борг протягом 10 днів, до них будуть застосовані санкції, а саме – заборона на реєстрацію нових футболістів. 10 днів, наскільки я розумію, закінчуються 8 квітня.
Таке ігнорування федерації, яке було в останні півтора року, є порушенням дисциплінарних правил ФІФА. Тому ми, якщо і далі не буде виконуватися рішення, будемо звертатися в ФІФА, щоб вони, відповідно до пункту 15 свого статуту, виключили ФФУ зі складу ФІФА. Таке ж звернення буде в УЄФА”, – зазначив Коробко.
Але повернемося до спортивної складової туру. Головний конкурент львів’ян за місце в єврокубках приймав столичне “Динамо”. Однак при майже переповнених трибунах олександрівці так і не змогли дати бій лідеру чемпіонату. “Динамівці” не дозволили собі розслабитися, не допустили за всю гру жодної суттєвої помилки, разом із тим двічі покарали суперника за його помилки при грі в обороні. На 15-ій хвилині захисники не встежили за Відою, який відкрився на ближній штанзі і після навісу з кутового відправив м’яч точно під дальню штангу. А перед перервою Гусєв забив у порожні ворота після того, як Ярмоленко позбувся опіки захисника і з правого флангу виклав м’яч партнеру. У другому таймі “Олександрія” лише раз змусила попрацювати Шовковського – після красивого удару “бісіклетою” з лінії штрафної досвідчений воротар виловив м’яч з нижнього кута.
Щодо інших зустрічей, то стартовий матч туру подарував розгром. Знущання – це слово навіть краще відображає те, що відбувалося на полі львівського стадіону під час матчу “Шахтар” – “Металіст”. Вже до 10-ої хвилини гри “гірники” створили три гольових моменти, але відзначилися лише одного разу –Тайсон зблизька переграв Ільющенкова. Що цікаво і несподівано, на 16-ій хвилині Корнєв розстріляв ворота, увінчавши голом контратаку “Металіста”. Більше в атаці в цьому матчі харків’яни не продемонстрували нічого цікавого. А оборона номінальних гостей тріщала по швах. На 27-ій хвилині рикошет допоміг відзначитися Ісмаїлі, на 31-ій – Феррейра з близької відстані головою скинув м’яч у ворота. На початку другої половини Тайсон зробив рахунок розгромним, незабаром бразилець оформив уже хет-трик. Далі Марлос зробив рахунок непристойним, Едуардо вийшов на заміну і забив ще, а Бернард встановив на табло остаточні 8:1. Ще кілька сезонів тому “Шахтар” і “Металіст” на рівних боролися за чемпіонство, зараз же їх протистояння являє собою матч абсолютно різних за рівнем команд. Ця поразка стала для харків’ян повторенням антирекорду за кількістю пропущених м’ячів. Раніше “Металіст” пропускав вісім м’ячів лише одного разу. Сталося це 17 серпня 2000-го в матчі з тим же “Шахтарем”. Тоді в Донецьку “гірники” не дозволили харків’янам відзначитися навіть голом престижу.
Якщо в стартовій грі туру голів було багато, то в Полтаві їх не сталося зовсім – місцева “Ворскла” на напівпорожньому стадіоні і при поганих погодних умовах розписала безгольову нічию з дніпродзержинською “Сталлю”. У першій половині гри практично вся небезпека для воріт обох команд виходила після удару зі штрафних. Не важливо, як далеко було до воріт, гравці “Ворскли” і “Сталі” із завидною завзятістю ставили м’яч і били його в напрямку воріт. Виходило не завжди небезпечно, але при належному везінні м’яч міг залетіти в ворота. Особливо ближче до кінця матчу, коли погодні умови зіпсувалися ще сильніше і піднявся вітер. “Ворскла” була трохи ближче до перемоги, оскільки атакувала трохи більше. Але відзначитися жодній із команд так і не вдалося – нічим не примітна нульова нічия.
Поєдинок між “Волинню” та “Чорноморцем” увійшов в історію як перший матч чемпіонату України, який судила жінка-арбітр Катерина Монзуль. Не сказати, що матч двох команд, які розташувалися в нижній частині турнірної таблиці, був дуже складним для арбітражу, але це не скасовує головного – зі своєю роботою харків’янка, на думку як тренерів обох клубів, так і фахівців, упоралася добре. Грубих помилок Монзуль не допускала, в спірних, на думку футболістів, моментах не губилася, приймати рішення (наприклад, вилучення Філімонова) не боялася.
Ну, а момент перед грою, коли капітани обох команд подарували Катерині і її помічниці – Наталії Рачинській – букети квітів, став одним із найкрасивіших у турі.
Щодо самого матчу, то саме вилучення стало каталізатором забитих голів. Наприкінці першого тайму Філімонов отримав дві жовті картки за дві хвилини і залишив одеситів у меншості. До вилучення “Волинь” володіла перевагою і більше атакувала, а після – пропустила. Результативним виявився розіграш кутового, в результаті якого Смирнов замкнув дальню штангу ударом головою. Після перерви “Чорноморець” оборонявся дисципліновано і багато чого супернику не дозволяв. Однак уже в компенсований час гравці “Волині” все ж врятували матч: Дудик вдало дебютував, вийшов на заміну і зіграв на добиванні.
Досить переконливої перемоги домігся в Ужгороді “Олімпік”. Допоміг у цьому гостям швидкий гол, який на 6-ій хвилині після як по нотах розіграної комбінації забив Гошкодеря. На 30-ій хвилині Танчик отримав дурну жовту картку за те, що завадив господарям швидко розіграти штрафний удар у центрі поля. “Олімпік”, залишившись в меншості, став грати більш дисципліновано, і зі створенням небезпечних моментів біля “Говерли” справа зовсім застопорилася. А ось “Олімпік” на початку другого тайму забив ще: Моха взяв гру на себе, змістився з лівого флангу в центральну зону і точно пробив на виконання в дальній нижній кут. На 53-ій хвилині Бабенко врятував “Говерлу” після удару Огіра з пенальті, але господарів поля це надихнуло слабо. Так і не створивши нічого цікавого біля чужих воріт, ужгородська команда зазнала поразки.