Прем’єр-ліга нарешті наважилася виключити запорізький “Металург” з числа учасників елітного дивізіону, поклавши край абсурдній ситуації із перенесенням матчів вже покійного клубу. Відтепер усім командам, яким ще належало зіграти із запоріжцями, будуть зараховані технічні перемоги. А тим часом на офіційному сайті Вищого господарського суду України з’явилося повідомлення про визнання банкрутом ТОВ “Професійний футбольний клуб “Металург-Запоріжжя” Зроблено це на підставі постанови господарського суду Запорізької області. У ФК “Металург-Запоріжжя” недостатньо майна для задоволення кредиторських вимог. Щодо безпосередньо матчів, то для львівського вболівальника найголовнішим була зустріч “Карпат” і “Дніпра”.
Перший тайм матчу на “Арені Львів” дуже нагадував поєдинок першого кола у Дніпропетровську, лише у дзеркальному відображенні, повідомляє Інформаційний центр ФК “Карпати”. Цього разу темп грі задавали гості, натомість господарі оборонялися і намагалися контратакувати. У “Карпат” попереду мало що вдавалося, ударів по воротах Лаштувки практично не було. Згадати можна хіба навіс Костевича зі штрафного у руки Лаштувці, дальній постріл Гітченка та удар Голодюка зі стандарту.
Власне, Олег Голодюк міг цього удару і не завдавати, адже на самому початку матчу він зазнав травми і на заміну вже готувався вийти Дмитро Кльоц. Однак лікарі “левів” змогли поставити гравця на ноги. До слова, початок матчу просто-таки ряснів виходами медиків на поле. Окрім Голодюка двічі поспіль діставалося Лучкевичу. Спершу міцність його голови перевірив Костевич, який виконував дуже сильний навіс, а згодом молодий дніпрянин упав у зіткненні з Худоб’яком.
Самі ж гості провели кілька непоганих атак, створили кілька моментів, хоча особливої небезпеки біля воріт Мисака вони не становили. У підсумку перша половина гри завершилася нульовою нічиєю.
У другому таймі зі свистком “Карпати” пішли в атаку. Худоб’як кинув у прорив Ксьонза, який виграв на швидкості боротьбу і пробивав з гострого кута. Було небезпечно, але все ж читалася передача на партнерів, які набігали по центру. У відповідь “Дніпро”, зусиллями Лучкевича, створив два моменти, але хавбеку не вдалося адекватно розпорядитися м’ячем, хоча епізоди були дуже гострі.
Але усі ці напівмоменти відразу забулися, коли Лещук вивів на побачення з Лаштувкою Дмитра Кльоца. Маючи достатньо часу та сил, гравець “Карпат” обіграв Папу Гуйє, майже обдурив воротаря, але замість завершального удару віддав пас Ксьонзу, який був уже в оточенні захисників. Не забиваєш ти – забивають тобі. На 62-ій хвилині Зозуля підтвердив це футбольне правило, прийнявши м’яч у центрі чужого штрафного майданчика після навісу з правого флангу і пославши футбольний снаряд точно під дальню штангу.
Після забитого м’яча “Дніпро” став грати значно спокійніше, більше контролював м’яч і тримав оборону. “Карпатівці” ж намагалися продиратися крізь редути суперника, але зробити це було дуже непросто і реальної загрози “зелено-білі” так і не створили. Таким чином, львів’яни вкотре програли на “Арені Львів”. І це вже не смішно, адже “зелено-білі” ще жодного разу не вигравали на найкращому стадіоні міста, який був побудований до Євро-2012. “Арена Львів”, ідеально гостинна до національної збірної, обходить стороною рідні “Карпати”.
Духом фарту для “Карпат” тут не пахне протягом уже семи матчів, шість із яких завершилися для “біло-зелених” поразками. Керівництву команди, схоже, знову варто замислитися над поверненням на стадіон “Україна”, або запросити священика для освячення самої команди на “Арені Львів”.
фото: ua-football.com Щодо інших матчів, то насиченим вийшов перший тайм стартової гри туру, в якій “Чорноморець” приймав на своєму полі “Олександрію”. Незважаючи на те, що господарі більше володіли м’ячем і навіть частіше били по воротах, небезпечніше виглядали все ж футболісти “Олександрії”, які і відкрили рахунок на 9-ій хвилині: після ніби по нотах розіграної комбінації Полярус відгукнувся на фланговий простріл. “Чорноморець” тут же додав, організував кілька непоганих атак, але відігратися до перерви не зумів. Зате активність на старті другої половини гри призвела-таки до взяття воріт: після подачі з кутового Мартиненко виграв силову боротьбу і ударом головою ввігнав м’яч у кут. Щоправда, набрати навіть одне очко “Чорноморцю” в цей вечір не судилося: груба помилка оборони на 80-ій хвилині призвела до того, що голкіпер господарів Боровик двічі змушений був рятувати свою команду після ударів з близької відстані, але з третім ударом уже не впорався. 1:2 – не дивлячись на статистичну перевагу, “Чорноморець” зазнає домашньої поразки.
“Говерла” здивувала в минулому турі, коли зуміла здобути мінімальну перемогу. У цьому турі продовжити набирати очки в ужгородської команди, яка має великі проблеми, не вийшло. Хоча незважаючи на те, що в першому таймі дніпродзержинська “Сталь” атакувала більше, найнебезпечніший момент першої половини створили номінальні гості: Паньків змушений був рятувати свою команду після удару з центру штрафного майданчика. Після перерви дніпродзержинська команда все так же намагалася атакувати більше, ось тільки винахідливості і швидкостей “Сталі” помітно не вистачало. Допоміг виграти супернику захисник “Говерли”, який ні з того ні з сього зупинив м’яч рукою у власному штрафному майданчику. Призначений одинадцятиметровий удар філігранно виконав Лазич, який послав м’яч у сітку рикошетом від штанги. Таким чином голландський фахівець Ван дер Меєра здобув свою першу перемогу біля керма “Сталі”.
Непрості погодні умови не завадили “Ворсклі” на засніженому харківському газоні виявитися більш наполегливою за місцевий “Металіст”. Гості відкрили рахунок на 17-ій хвилині, коли Хльобас сильним ударом із меж штрафного відправив м’яч під поперечину. Цікаво, що Хльобас, виступаючи в першому колі за “Говерлу”, теж записував на свій рахунок гол на харківському стадіоні. “Металіст” спробував відігратися – Соболь ударом зі середньої дистанції перевірив на міцність штангу. Але на 29-ій хвилині м’яч знову опинився в сітці воріт господарів – Бобко порушив правила в штрафному майданчику, а Шиндер впевнено реалізував пенальті. Дубль Шиндер оформив уже у другому таймі, а допоміг йому в цьому голкіпер “Металіста”, який допустив грубу помилку після простого удару.
Сніг супроводжував і протистояння “Олімпіка” з “Волинню”. Що в першому, що в другому таймі на полі було більше сумбуру, ніж власне змістовного футболу. Номінальні гості були трохи гостріші. Але в першому таймі голів не сталося. Зате відразу два побачили нечисленні вболівальники після перерви. Спершу Матяж холоднокровно розібрався із захисником перед лінією чужого штрафного майданчика, а потім покотив м’яч у ближній нижній кут – голкіпер виявився до цього не готовий. Правда, вів у рахунку “Олімпік” всього три хвилини, а відігратися “Волині” допоміг стандарт. Польовий пробив зі штрафного, удар вийшов і сильним, і точним. Після того, як суперники обмінялися голами за короткий проміжок часу, гра заспокоїлася і так до фінального свистка більше і не вибухала.
Спрогнозувати характер гри в матчі “Динамо” – “Зоря” перед його початком було досить просто. Спочатку було зрозуміло, що луганці віддадуть м’яч супернику і сконцентруються на захисті власних воріт, а якщо трапиться нагода, то проведуть одну зі своїх фірмових контратак. В результаті практично весь матч господарі поля висіли на чужих воротах, намагалися створювати напругу, але реальних гольових моментів біля воріт Шевченка не було. І це при тому, що м’ячем динамівці володіли більше 70 відсотків ігрового часу. Напевно, “Зоря” зуміла б дотерпіти до самого фінального свистка і заробити один бал, якби не удача, яка виявилася в завершальній грі туру на стороні “Динамо”: на 76-ій хвилині після передачі від Ярмоленка Мораес прийняв м’яч у чужому штрафному майданчику, але удар у форварда в боротьбі не вийшов, зате від захисника круглий відскочив на хід нападнику і той, продавивши суперника, з близької відстані послав снаряд у нижній кут воріт. Показово, що після цього голу нічого цікавого на футбольному полі більше не сталося.
Варто відзначити, що у матчі зі “Зорею” після хороших новин про свою доньку, яка раніше “загубилася”, але вже повернулася в Україну, в бадьорому настрої грав і голкіпер “динамівців” Олександр Шовковський. СаШо провів не тільки черговий “сухий” матч, але і побив рекорд українського чемпіонату за кількістю зіграних ігор. Тепер їх у кіпера 413, на одну більше, ніж у Олега Шелаєва.