Брак бразильців

Рік тому в середині лютого Львів жив y передчутті єврокубкового футболу, а y місті Лева було незвично багато німецьких туристів

фото: AP Photo/Pavlo Palamarchuk (4)
Цього року здавалось би ситуація повторилася, знову в місті багато німців, але... У 2015-ому донеччани грали з “Баварією” в Лізі чемпіонів, а в цей четвер – із “Шальке” в Лізі Європи. 17 лютого торік у стартовому складі “гірників” було відразу шість бразильців, а ще двоє – вийшли на поле після перерви. Цього разу  в основі “Шахтаря” перебували всього три чарівника м’яча, двоє бразильців залишилися в запасі. “Гірники” в порівнянні з матчем річної давності втратили відразу трьох футболістів, які визначали обличчя команди – Косту, Тейшейру і Фреда.  Мірчі Луческу мало того, що доводилося проводити кардинальну перебудову своєї команди, так ще й робити це за відсутності офіційних матчів. А реальну оцінку потенціалу нинішнього “Шахтаря” тренеру треба було отримати в поєдинку проти суперника, який уже встиг  випробувати свої сили в другій частині сезону і обійшовся без серйозних кадрових втрат взимку, навіть посиливши склад екс-півзахисником київського “Динамо” Юнесом Беланда, який у Львові вийшов у стартовому складі команди з Гельзенкірхена. 
Не  становило жодних проблем вгадати і “старт” “Шахтаря”. Віктор Коваленко прогнозовано зайняв місце Тейшейри, Максим Малишев – Фреда. Питання викликала, можливо, лише позиція лівого захисника, але Азеведо, отримавши пошкодження, практично не залишив Луческу вибору – з перших хвилин вийшов Ісмаїлі. Таким чином уперше при Містері в стартовому складі “Шахтаря” на єврокубковий матч вийшло відразу сім українців. Раніше головний тренер донеччан Мірча Луческу випускав в основі максимум шість українських футболістів у єврокубках. Останній раз сім українців виходили в старті “Шахтаря” на матч єврокубку в 2002 році – в Кубку УЄФА проти “Аустрії”. Тоді командою керував італійський фахівець Невіо Скала. Це при тому, що “Шахтар” зіграв три єврокубкові матчі, в яких з перших хвилин на полі не було жодного українського гравця. З одного боку,  подібна українізація команди має тішити, з іншого, рівень майстерності деяких виконавців не відповідав матчу.
Гості зі стартовим свистком включили високу швидкість, активно пресингували і явно давали зрозуміти, що не проти швидкого м’яча у ворота Андрія П’ятова. “Гірники” тільки на 4-ій хвилині вибралися на половину суперника, заробили два кутових і після другого з них у виконанні Тайсона отримали у відповідь швидку контратаку. Розігнав її Юнес Беланда, і обороні “Шахтаря” довелося дуже постаратися, щоб не дати довести цей випад до удару по воротах. Через кілька хвилин у схожому стилі розіграв кутовий і “Шальке”, контратака “Шахтаря” призвела до фолу на Марлоса, але передача Срни не стала проблемою для німецької команди.
Своє вміння опинятися в потрібний час у потрібному місці капітан “Шахтаря” продемонстрував на 14-й хвилині. Юнес Беланда і Чупо-Мотінг на лівому фланзі нашої оборони якось дуже легко розібралися зі захисниками, яких було в три рази більше, після чого екс-“динамівець” ще на замаху довго підбирав момент для удару. У підсумку Юнес занадто забарився з пострілом і бив уже будь-як, на щастя “гірників”, Срна встиг підстрахувати П’ятова, вибивши круглого, який летів у відкритий кут воріт.
Нічим так само гострим відповісти “Шахтар” ніяк не міг. Далекий дуже неточний удар Коваленка, незабаром удар вище воріт Гладкого головою після кутового – все це було не те. А ось на 23-ій хвилині була вже по-справжньому гольова атака. Після прострілу Срни м’яч рикошетом від Майєра виявився у Гладкого, Олександр у дотик з розвороту пробив – Ферманн в шпагаті зупинив політ м’яча. 
Цей епізод явно завів трибуни, які, як часом кажуть, “погнали команду вперед”, і “Шахтар”, закріпившись на половині суперника, провів ще одну атаку, яка могла стати гольовою. Коваленко увірвався в штрафний майданчик, і все Віктор робив правильно, пробиваючи з-під захисника в дальній кут, але м’яч розминувся з воротами.
Перший тайм котився до свого завершення, і за дві хвилини до перерви деяке занепокоєння викликало падіння Срни після зіткнення з Чупо-Мотінгом. На лавці запасних “Шахтаря” навіть пішов рух серед тих, хто міг вийти на поле. Тим часом, Срна був змушений у супроводі медиків покинути межі поля, але через пару хвилин він знову був у грі, після чого непомітно пробігла одна компенсована хвилина, і команди пішли в роздягальні.
У перерві Мірча Луческу і його візаві, Андре Брайтенрайтер, обійшлися без замін. Але на полі значно активнішими були гості. Сані на 48-ій хвилині без усякої протидії після флангової передачі пробивав по воротах головою. Якби удар був акцентованим, П’ятову довелось би виймати круглого з воріт, а так м’яч покотився вбік від воріт. 
Поступово “Шахтар” заграв біля своїх воріт більш уважніше, намагаючись контролювати м’яч, але в атаці “гірники” грали беззубо. Німці терпляче чекали свого шансу і отримали його – на 61-ій хвилині Юнес Беланда після передачі справа спокійно метрів з 10-ти бив по воротах, на щастя, м’яч полетів по центру воріт, де П’ятов правильно вибрав позицію. На висоті Андрій опинився і в епізоді, коли пробивав Нойштедтер, намертво забравши м’яч. А на 67-ій хвилині круглий таки опинився в сітці воріт “Шахтаря”, коли Матіп головою переправив снаряд за призначенням. І знову можна сказати, що “гірникам” пощастило, що рефері побачив якесь порушення з боку гравця “Шальке”. 
А згодом був ще один сейв П’ятова. Юнес Беланда розгойдав Степаненка, після чого пробив у “дев’ятку” воріт, але голкіпер мало того, що зреагував на удар, так ще й намертво його зафіксував у своїх руках. Через кілька хвилин арбітр зафіксував пас від нашого захисника П’ятову і призначив дуже рідкісний у футболі вільний удар з лінії воротарської площини. Природно, в стінку стали всі 10 польових гравців “Шахтаря”, ну, а право пробити гості довірили Гайсу, удар якого прийшовся в руку когось із “гірників”. Німці почали активно сигналізувати арбітру,  але рефері не знайшов y цьому епізоді порушення правил. 
І лише на 79-ій хвилині “гірники” організували щось небезпечне біля воріт “кобальтових”. Спершу Степаненко головою намагався перекинути м’яч у ближній кут – воротар відбив, але атака продовжилася в іншому темпі, м’яч опинився у Гладкого, і поки він підлаштовувався під постріл, голкіпер встиг скоротити кут і грудьми відбив м’яч.
На жаль, це виявилося тільки сплеском активності, а в середині поля “гірники” вже ледве встигали за своїми опонентами. Пішли жовті картки, на 86-ій хвилині Кучер побачив перед собою другу жовту і останні хвилини “Шахтар” догравав удесятьох. Наставник гостей відразу кинув у бій ще одного нападника, Хунтелара. А Луческу зміцнив центр оборони Кривцовим.
Останні хвилини пройшли на половині “Шахтаря”. Німці намагалися пробитися до воріт, але “гірники” свої володіння відстояли.
Перший раунд двоматчевого протистояння “Шахтаря” і “Шальке” переможця не виявив. Для “гірників”, виходячи з гри, це був цілком прийнятний варіант, і все тепер вирішиться в Гельзенкірхені. Але знову ж таки, оцінюючи якість гри, шансів на те, що команда Луческу пройде далі, не так вже і багато.
Сам наставник після матчу заявив, що команда боротиметься в Німеччині до останньої хвилини: “Рахунок 0:0 дозволяє нам розраховувати на вихід далі; ми знали, що буде важка гра. Відчувалася різниця в тонусі. “Шальке” грає офіційні матчі, а ми досі не проводили таких поєдинків.
Перший тайм був рівний, а от у другому перевага була в “Шальке”. Вони були агресивними в атаці, нас сьогодні добре виручив П’ятов, бо вирішував наші проблеми.
Нам у деяких моментах попереду не вистачало холоднокровності. “Шальке” добре виглядав фізично. Ми маємо ще тиждень до матчу-відповіді. Підготуємося. Шкода лише, що втратили Кучера. Але будемо до кінця боротися за свій шанс”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7542 / 1.61MB / SQL:{query_count}