Повернення Шеви

Кращий футболіст Європи-2004 увійшов y тренерський штаб національної збірної України

фото: ffu.org.ua
У вівторок, 16 лютого, у Будинку футболу відбулася презентація тренерського та адміністративного штабу національної збірної команди України, який працюватиме на фінальній частині чемпіонату Європи 2016 року у Франції. Фахівців, які готуватимуть “синьо-жовтих” до вояжу та під час їх безпосереднього перебування на континентальній першості, представили президент Федерації футболу України Андрій Павелко та головний тренер команди Михайло Фоменко, повідомляє офіційний сайт ФФУ.

Шевченко в збірній

Головною інтригою представлення тренерського штабу було ім’я Андрія Шевченка, який став помічником головного тренера команди. 
“У зв’язку з тим, що виникла вакансія, яку потрібно було заповнити, ми зупинилися на кандидатурі Андрія Шевченка. Його досвід та ідеї можуть підсилити збірну напередодні турніру такого масштабу”, – пояснив кадрове попов­нення наставник команди Михайло Фоменко.
За словами Володимира Генінсона, який у ролі виконавчого директора безпосередньо вів перемовини з іншим членом тренерського штабу, Олександром Заваровим, ФФУ запропонувала коучу альтернативні пропозиції роботи у національній асоціації, але відповіді з цього приводу так і не отримала.
Таким чином федерація виконала усі побажання головного тренера задля успішної підготовки збірної до Євро, повідомив Андрій Павелко. “У нас чудовий симбіоз тренерського складу. Це дійсно команда як за духом, так і за підходом до справи. У свою чергу, фінальна частина чемпіонату Європи – чудова можливість подарувати щасливі миттєвості для наших уболівальників”.
Ідея залучити до роботи зі збірною України Андрія Шевченка, який без малого рік тому захистив на “відмінно” тренерський диплом, вперше прийшла в голову не Андрію Павелку, який, як тепер запевняють, склав йому протекцію, а його попереднику Анатолію Конькову. Пізньої осені 2012-го під час перебування головою ФФУ Коньков спершу оголосив, що федерація вибирає нового тренера національної команди зі списку з трьох десятків персон (пізніше виявилося, що мінімум дві третини здобувачів про таку честь і не знали). А коли швед Свен-Еран Ерікссон, який мало не очолив свого часу столичне “Динамо”, вже нібито знаходився на шляху до Києва для ґрунтовних переговорів – запропонував обговорити аналогічну перспективу Шевченко.
Зустріч Конькова з Шевченком не була таємницею – преса дізналася про неї, як тільки останній спеціально прилетів із Лондона і переступив поріг Будинку футболу. Пару годин по тому офіційний сайт ФФУ помістив фото з переговорів, а сам Шевченко – через ще якийсь час без натяків повідомив, що подякував Конькову за пропозицію, але вважаю, що поки взяти на себе таку відповідальність не готовий.
Зараз він свою згоду дав. “Це велика честь і дуже серйозна відповідальність. Я повертаюся у великий футбол у ролі тренера після чотирьох років відпустки. Намагатимуся виправдати покладену довіру. Я працював із такими досвідченими спеціалістами, як Валерій Лобановський, Карло Анчелотті, Жозе Моурінью. І це – неймовірний досвід. Ці знання допомагають мені знайти своє бачення футболу. Сподіваюся, набутий досвід допоможе мені в майбутньому. Спробую використати його в ролі тренера і допомогти нашим гравцям вийти на якісно новий рівень”, – прокоментував своє призначення до тренерського штабу збірної Шевченко.
З відповіддю на питання про те, хто, на думку Шевченка, є фаворитом майбутньої першості “Старого Світу”, Андрій не вагався: “Збірна України!”.
А коли кращому футболісту Європи-2004 задали питання про майбутню роботу, він делікатно віджартовувався, що “готовий до виконання будь-яких завдань, які поставить модератор тренувального процесу Михайло Іванович”. Перше завдання Фоменка в новій ролі Шевченко вже виконав, відвідавши з офіційним візитом іспанський табір “Динамо”, переглянувши три контрольні матчі киян і обговоривши з Сергієм Ребровим готовність кандидатів до національної команди.
Взагалі у всій цій історії з призначенням є кілька питань, які досі “висять” у повітрі. Наприклад, за що в збірній відповідав Олександр Заваров і чому контракт із ним так і не продовжили, якщо Фоменко дав зрозуміти, що не він ініціював  відсторонення свого помічника? Або які функції будуть у Андрія Шевченка в тренерському штабі національної команди? І яку роль відводить Шевченку Михайло Фоменко та на який термін із екс-форвардом збірної і кращим гравцем в її історії підписаний контракт?  
Адже якщо це призначення на перспективу, і саме Шевченко стане головним тренером збірної країни після Євро-2016, тоді ніби все зрозуміло. Адже багато хто вважає, що при будь-якому результаті на чемпіонаті Європи Михайло Фоменко покине пост наставника національної команди. Можливо, він навіть зробив би це і раніше, але важко йти з колективу, який гратиме на такому представницькому форумі. Цікаво, що інформацію про те, на який термін продовжили конт­ракт із Фоменком, знайти нереально. І якщо буквально сприймати формулювання “до закінчення чемпіонату Європи”, то хто буде голов­ним у збірній після Євро-2016? І, до речі, що буде з нинішнім тренерським штабом команди, в тому числі і з Шевченком, після закінчення фінальної частини першості континенту, якщо Фоменко все-таки піде?
Але якщо Шеву запросили “на перспективу”, то все нібито стає зрозумілим. Шевченко отримає можливість набратися досвіду в найкращих умовах, які тільки можна уявити. Федерація і збірна – отримають тренера, який за півроку не тільки познайомиться з напрацюваннями попереднього наставника, а й сформує своє бачення гри національної команди, а, може, займеться її перебудовою – у всякому разі, здається, для багатьох гравців національної команди майбутній чемпіонат Європи – можливо, останній великий футбольний турнір у кар’єрі. Але якщо це призначення лише на період чемпіонату Європи, то це крок дуже несподіваний. Якби там не було – все покаже час.

Не лише Шевченко

Окрім Шевченка в збірній з’явилися ще кілька нових дійових осіб. Так відновлення збірників, враховуючи щільний графік матчів чемпіонату, покладене на хорватського фізіотерапевта Івана Поробію. Сергій Собецький буде “очима” збірної і переглядатиме матчі наших майбутніх суперників. Годуватиме ж наших футболістів кухар Любомир Тошич, який відомий своєю роботою у дніпропетровському “Дніпрі”. 
“Слід розуміти, що шеф-кухар повинен бути ще і дієтологом, добре розбиратися в особливостях не тільки вітчизняної кухні, знати мови. Крім того, Тошич – переможець безлічі кулінарних конкурсів, а успішний виступ дніпропетровського клубу в минулій Лізі Європи, припускаю, почасти є і його заслугою” –  повідомив Володимир Генінсон.
Для вирішення цілого комплексу організаційних та технічних питань було сформовано робочу групу із забезпечення участі збірної на Євро-2016, до якої, зокрема, увійшов відомий у європейському футболі спортивний юрист Томас Грімм. Грімм у певних колах досить знакова фігура, оскільки є заступником голови палати по вирішенню суперечок ФІФА. 
“Чемпіонат Європи – динамічний турнір, під час проведення якого може виникнути безліч питань, які необхідно вирішувати в стислі терміни. Тому ми сконцентрувалися на тому, щоб залучити до збірної виключно ефективних фахівців”, – зазначив виконавчий директор ФФУ Юрій Запісоцький.
Вже скоро ми матимемо можливість оцінити роботу нового-старого штабу збірної. Наприкінці березня національна команда у рамках підготовки до Євро-2016 проведе перші товариські матчі у 2016 році – зі збірними Кіпру та Уельсу. Зважаючи на передчасний фініш внутрішніх змагань, збірна планує зібратися 19 травня та провести відновлювальний тижневий збір у Туреччині. Вже після цього на “синьо-жовтих” чекає безпосередня підготовка до євробаталій, протягом якої команда проведе ще три контрольних зустрічі. Суперники поки що уточнюються.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5059 / 1.61MB / SQL:{query_count}