Без нагород

У корейському Пхенчхані завершився чемпіонат світу з біатлону. Нинішня першість була вкрай суперечлива, скандальна і невдала для української команди.

У корейському Пхенчхані завершився чемпіонат світу з біатлону. Нинішня першість була вкрай суперечлива, скандальна і невдала для української команди. Ми сподівалися, що наші біатлоністи здобудуть бодай одну нагороду, проте найвищим місцем  стала четверта сходинка Віти Семеренко у мас-старті.

У вихідні на першості були заплановані естафети та перегони з мас-старту.  Спершу пройшов чоловічий масовий старт. Доля золотої нагороди на ньому була вирішена на останньому колі. Перед стрільбою беззастережним лідером був Оле-Ейнар Бьорндален, однак два промахи дозволили переслідувачам наздогнати норвежця. Чотири спортсмени пішли на дистанцію одночасно після четвертої стрільби. Ділянку до фінішу виграв молодий австрієць Ландертінгер, що став відкриттям січневих етапів і не мав до цього перемог на етапах Кубка світу. Він зумів відірватися від своїх переслідувачів і завоювати сенсаційне "золото" чемпіонату світу. За друге й третє місця боролися три спортсмени, але Бьорндален цього разу  не зміг показати ту швидкість, яку ми бачили в перших перегонах чемпіонату. Великий норвежець банально втомився. У підсумку, другим став ще один представник збірної Австрії Крістоф Зуманн, а третім -  росіянин Іван Черезов.

Єдиний українець у цих перегонах Андрій Дериземля фінішував на 23-й позиції, і це його найгірший результат на чемпіонаті світу. Андрія підвела стрільба, все ж таки сім промахів - це забагато.

Згодом відбулася жіноча естафета, у якій нас чекало найбільше розчарування. Вже на перших метрах дистанції впала Олена Підгрушна. Це вибило з колії молоду біатлоністку. Вона помилялася на вогневому рубежі і передала естафету лише 15-ю. Далі справи пішли не краще. Валя Семеренко так само, як і Підгрушна, змушена була долати штрафне коло, і тренери нашої збірної вирішили  зняти команду з перегонів, щоб зберегти сили спортсменок на завтрашній мас-старт. Щодо решти учасників, то сильний вітер став на заваді багатьом командам. У цих умовах, після частої зміни лідерів, перед останнім етапом шанси на перемогу зберігали відразу п'ять команд, що перебували в межах 17-ти секунд один від одного. У підсумку тріумфаторкою на останньому вогневому рубежі стала Ольга Зайцева, яка принесла збірній Росії першу перемогу на чемпіонаті світу. "Срібло" між собою розіграли під час останнього кола збірні Німеччини, Білорусі й Франції. На фініші німкені опинилися другими, француженки - третіми.

У неділю Ольга Зайцева здобула і друге "золото". В цікавому мас-старті росіянка продемонструвала чудову суміш швидкості і влучної стрільби. Другою, сенсаційно, стала словацька спортсменка Анастасія Кузьміна, а на бронзовий щабель п'єдесталу пошани зійшла Гелена Йонссон.

Прекрасна гонка вийшла у Віти Семеренко. Вона виявилася єдиною серед усіх учасників, яка не допустила промахів на вогневих рубежах. Ідеальна стрільба, а також завзятість на фініші в боротьбі з Андреа Хенкель дозволили нашій юній зірочці зайняти четверте місце. Так само, як і в останньому мас-старті Остерсунда Валя Семеренко теж протягом  усієї гонки претендувала на подіум, однак три промахи на останній стійці зруйнували всі шанси, і українці довелося задовольнитися 16-ю позицією. Гірше, ніж могла, виступила Оксана Хвостенко, яка була лише 21-ю.

А останнім переможцем ЧС-2009 стала збірна Норвегії, яка перемогла в чоловічій естафеті. Головний герой чемпіонату - Оле-Ейнар Бьорндален, який узяв своє четверте "золото" чемпіонату. Саме він зумів на фініші випередити потужну (особливо в естафетах) австрійську команду, яка вже забезпечила собі завоювання Малого кришталевого глобуса в заліку естафет. На третій щабель п'єдесталу піднялася естафетна четвірка Німеччини.

Українська команда в естафеті виступила на межі власних можливостей, проте суперники не припускалися настільки фатальних помилок, аби українці піднялися вище за п'яте місце.

Отже, якщо підбити підсумки першості, то цей чемпіонат пройшов під зіркою  Бьорндалена. Його чотири "золота", а також "срібло" та три "бронзи" інших представників збірної Норвегії дозволили скандинавам тріумфувати в загальному медальному заліку. Друге місце дісталося збірній Німеччини (2-4-2), третє - у росіян (2-1-3).

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4574 / 1.57MB / SQL:{query_count}