У четвер біатлоністи розіграли комплекти нагород у спринтерській дисципліні. На жаль, українським спортсменам ці перегони відверто не вдалися. Немов змовившись, вони дружно взялися проходити штрафні кола – хто менше, хто більше. Тож цілком логічно, що при такій стрільбі сподіватися на потрапляння наших спортсменів на призовий п’єдестал не доводилося.
Цілком можливо, що негативним фактором став 10-ти градусний мороз, до якого в нинішньому сезоні біатлоністи відверто не звикли. Але, як відомо, умови для всіх були однакові, і говорити, що саме українцям на заваді став мороз, якось дивно.
З одним колом штрафу спринт пройшов лише Артем Прима – він і став найкращим у нашій збірній. Загалом Прима показав непоганий хід, а на останньому колі навіть відіграв пару позицій, що дозволило йому стати 16-м у підсумковому протоколі. Кубкові очки заробили також Олександр Жирний і Сергій Семенов. Але обидва провели тільки по одному чистому рубежу: у Олександра проблеми були на стійці, а Сергій знову провалив стрільбу лежачи. В результаті Жирний з двома колами штрафу став 31-им, а Семенов із трьома помилками зайняв 35-те місце. На непоганий результат після першої половини гонки претендував Дмитро Русинов, який проводив лише другу гонку в нинішньому сезоні Кубку світу. Але після двох промахів на другому рубежі все, що зумів зробити Дмитро на дистанції – поборотися за місце в гонці переслідування ставши лише 49-им. Ще одному нашому учаснику, Віталію Кільчицькому, гонка зовсім не вдалася, і з шістьма промахами у нього 83-ій результат.
А щодо боротьби за медалі, то краще за інших дистанцію з двома вогневими рубежами подолав Йоханнес Бьо, який прилетів за океан лише на американський етап, пропустивши старти в Кенморі. Молодий норвежець ще раз підтвердив майже непорушний постулат, що на подіуми він потрапляє тільки на першу позицію. Йоханнес показав другий хід у гонці, лише сім секунд поступившись за цим показником Мартену Фуркаду. Але, на відміну від лідера Кубку світу, який допустив промах у стрільбі, Бьо обидва кордони пройшов без помилок і перед гонкою переслідування заробив майже півхвилини переваги перед суперниками.
А Фуркада на фініші випередив ще й Антон Шипулін: після стійки він вигравав вісім секунд, і хоча Мартен відігравався по ходу останнього кола, секундна перевага після закінчення спринту залишилася все ж на користь росіянина.
Жіночий спринт у дечому став аналогічним чоловічому. На вищих щаблях п’єдесталу так само виявилися спортсменки, які продемонстрували ідеальну стрілянину. При цьому Габріела Соукалова ще на крок наблизила себе до завоювання Великого кришталевого глобуса. З огляду ж на той факт, що протягом усього поточного сезону чешка демонструє вражаючу стабільність, і в жодній гонці не опускалася нижче десятого місця, то закономірність її можливого майбутнього тріумфу навряд чи у кого викликає сумнів.
Однак головною героїнею спринту стала все-таки не Соукалова, а місцева біатлоністка Сьюзан Данкль. Усього вдруге в кар’єрі на етапах Кубку світу вона піднялася на п’єдестал, але зробити це на очах домашньої публіки – це просто фантастично. Не дивно, що американка на прес-конференції сяяла щастям: “Етап Кубку світу приїжджає в США тільки один раз на п’ять років, і сьогодні я показала свій кращий результат у кар’єрі, тому ви можете уявити собі мої емоції.
На трибунах, окрім моїх батьків і друзів, також багато дітей із дзвіночками, їх звільнили від занять і дозволили прийти повболівати за спортсменів. Це дуже важливо для Північної Америки”.
Третє місце дісталося польській біатлоністці Кристині Ґузік, яка, схоже, чудово почувається на заокеанських трасах, здобувши вже другий подіум за два тижні.
На жаль, в унісон із чоловіками виступили і наші жінки. Це і прикро, і трохи дивно, якщо згадати недавній спринтерський тріумф Олени Підгрушної в Кенморі. Тоді по-справжньому чемпіонське самовладання і тактична далекоглядність допомогли їй не допустити помилок на стрільбищі і значно прискоритися на останньому колі. Тепер же, на жаль, усе вийшло інакше. Хоча традиційно сильне останнє коло дозволило Підгрушній стати кращою в нашій збірній і фінішувати на 14-ій позиції. Ще дві українки зуміли заробити кубкові очки, промахнувшись по одному разу. Причому Наталія Бурдига, вийшовши на останнє коло з однаковим часом, що і Ірина Варвинець, заключні кілометри пройшла краще і закінчила спринт 26-ою, в той же час, як у Варвинець – 33-ий час.
Поза заліковою зоною фінішували Юлія Джима і Яна Бондар, яким не вдався другий рубіж, на якому дівчата заробили по три кола штрафу. Та якщо до промахів Бондар усі якось звикли, то Джима на останніх етапах неприємно вражає своєю “влучністю”.
Вчора пізно ввечері пройшли гонки переслідування, а в суботу і неділю біатлоністи розіграють комплекти нагород в естафетних перегонах.