У ці вихідні юні біатлоністи розіграли останні комплекти нагород в індивідуальних дисциплінах. Скарбничка збірної України поповнилася ще однією нагородою: 18-річна біатлоністка з Глухова Анна Кривонос до “бронзи” у спринті додала “срібло” в гонці переслідування.
Чотири гонки переслідування, які відбулися в неділю, відкривали дівчата. Анна Кривонос на дистанцію вийшла слідом за двома норвежками за 32 секунди від Каролін Ердаль і за чотири від Емелі Калкенберг. Але нулі на перших двох вогневих рубежах дозволили українці впритул наблизитися до переможниці спринту, а промах на третій стрільбі не завадив очолити гонку з перевагою у 43,7 секунди над найближчою суперницею – Ердаль. Для норвежки два останні вогневі рубежі стали суцільним пеклом. Спершу Каролін не закрила три мішені, а згодом не потрапила в ціль жодного разу. У підсумку норвежка відкотилася на 12 позицію.
А ось українка мала чудовий шанс здобути золоту нагороду, яким не зуміла скористатися. На останньому рубежі вона не закрила дві мішені і хоч зберегла лідерство, досить близько підпустила представницю Казахстану Аріну Пантову.
Стартувавши шостою, казахстанська спортсменка стала однієї з чотирьох учасниць гонки, які допустилися не більше одного промаху, тож мала значно більше сил на останньому колі. 11 секунд відставання від Кривонос розтанули швидко, і фінішну лінію Пантова перетнула на 3,4 секунди раніше за українку.
Проте і срібна нагорода – чудовий здобуток для Кривонос. Тепер у 18-річної біатлоністки з Глухова є повна колекція медалей молодіжної першості світу, причому на п’єдестал вона піднімалась у трьох різних гонках. У Раубічах-2015 дівчина стала переможницею в індивідуалній гонці; у місті Чейлях-Градістей – другою в переслідуванні і третьою у спринті. Для комплекту не вистачало тільки нагороди в естафеті, яку, забігаючи вперед, на жаль, здобути вона не зуміла.
Щодо інших українських дівчат, то їхні результати більш ніж скромні. Валерія Дмитренко з шістьма промахами стала лише 23-ою, Анна Ситник, не закривши п’ять мішеней, фінішувала 41-ою, а Оксана Сігеті з вісьма промахами – на 47-ій позиції.
Щодо інших гонок, які відбулись у неділю, то в юніорок Анастасія Меркушина, яка в четвер відкрила лік українським медалям у Чейле-Градістей, до трійки призерів пробитися більше не змогла, однак показала цілком достойний результат. Меркушина у спринті і в гонці переслідування фінішувала на шостій позиції, відповідно взяла участь у двох квіткових церемоніях нагородження. Відзначимо, що в активі дочки віце-чемпіонки світу в естафеті-2003 Ірини Меркушиної вже п’ять нагород із молодіжних світових першостей: одне “золото”, три “срібла” і “бронза”.
Зі слів самої Насті, головне для неї – пройти цей сезон рівно від початку до кінця. Судячи з шостого місця в загальному заліку Кубку IBU, “сріблу” і двом букетам у Румунії, 21-річна біатлоністка з Тернополя дуже близька до виконання мети, яку перед нею поставили її тренери – батько Олег Меркушин, а також Микола Зоц.
Чоловіча половина української збірної до румунського п’єдесталу дістатися не змогла. Серед юнаків кращим стало сьоме місце в переслідуванні Богдана Цимбала, серед юніорів – восьмий рядок в індивідуальній гонці Віталія Труша.
Учора стартували естафетні перегони. Перша естафета на юніорському чемпіонаті світу в місті Чейле-Градістей не принесла поповнення в медальну скарбничку української збірної. За досить непоганої стрільби (усього сім запасних патронів – третій результат серед усіх команд) наша естафета фінішувала четвертою, відставши від подіуму більш ніж на хвилину.
Хоча починалося все досить оптимістично: лідер нашої команди дівчат Анна Кривонос пройшла свій перший етап рівно, зумівши з двома запасними патронами передати естафету другою, всього за секунду позаду збірної Словенії. Зате перед традиційно сильними командами Норвегії та Росії українки отримали майже півхвилинний гандикап.
Але перебування у трійці кращих тривало недовго: вже на другому етапі Анна Ситник, хоча й використовувала ті ж два запасні патрони, за швидкістю конкурувати з найсильнішими суперницями не змогла. На жаль, на спуску вона сильно впала і перед стійкою пошкодила кріплення гвинтівки. Це й завадило пробігти їй на повну силу останнє коло, де вона програла більше півхвилини, і перед останнім етапом Україна опинилася на п’ятому місці.
Виконувала роль фінішера у нас Валерія Дмитренко, що зуміла завдяки більш якісній стрільбі обійти суперницю з Польщі, яка на стійці вирушила на два штрафні кола, і на останньому колі все ж зберегла четверту сходинку, не дозволивши обійти себе на фініші польській суперниці. Замахнутися на більше, на жаль, було нереально.
А ось при розподілі медалей серйозної боротьби на фініші вже не було – усе вирішилося ще до останнього кола. “Золото” виграли росіянки, які на 25 секунд обійшли збірну Чехії, а на 48 секунд – юних норвежок.
Хлопці свою естафету завершили на шостій позиції.