Провал в Італії, тріумф у Німеччині

Неоднозначно завершився минулий тиждень для українських шанувальників біатлону

фото: biathlon.com.ua
З одного боку, виступ української команди на етапі Кубкy світу в італійському Антгольці можна назвати провальним. З іншого боку, в німецькому Амбері, де проходив Кубок IBU, українці виступили напрочуд вдало, особливо в естафетних перегонах, де здобули дві золоті нагороди.
Головні біатлонні старти, а саме етап Кубку світу, навряд чи можна занести в актив українських біатлоністів. Після жіночого спринту, в якому Олена Підгрушна посіла п’яте місце, в інших перегонах українці були далеко від подіуму. В чоловічому спринті відразу четверо наших біатлоністів набрали кубкові очки, фінішувавши в проміжку з 20-го до 32-го місць. Прикро тільки, що ніхто з хлопців не зумів відстрілятися чисто. Кращим у команді став Сергій Семенов, який з одним промахом вперше в січні увійшов до двадцятки кращих. Олександр Жирний і Віталій Кільчицький також з одним колом штрафу фінішували по-сусідству на 25-й і 26-й позиціях, а Артем Прима, допустивши дві помилки на вогневих рубежах, зумів за рахунок швидкості дістатися до 32-го місця. І лише Дмитру Підручному два кола штрафу завадили потрапити в залікову зону.
В гонці переслідування чоловіки особливими проривами теж не потішили. Сергій Семенов і Олександр Жирний фінішували на одну позицію вище, ніж у спринті: у Семенова в персьюті 19-е місце, у Жирного – 24-е. При цьому Олександр показав кращу стрільбу в нашій команді – 2 промахи, а на останньому колі зміг перервати тенденцію втрати місць, і навіть випередив Домініка Віндіша в боротьбі за позицію. А ось Артем Прима фінішував лише 36-м, а Віталій Кільчицький – 39-м.
У жінок гонку переслідування можна занести в актив хіба що Валі Семеренко, яка з двома промахами зуміла з 21-го стартового місця піднятися в десятку найсильніших. Олена Підгрушна на кожному з рубежів залишала по одній незакритій мішені, в результаті чого після успішного спринту опинилася лише на 14-й позиції. Аж до останнього рубежу ідеальну стрілянину демонструвала Ольга Абрамова, але остання стійка принесла два промахи, а разом з ними – і втрату шансів на високі місця: на фініші Ольга виявилася 32-ою. Зовсім не вийшла стрільба у Наталії Бурдиги; сім штрафних кіл і лише 55-а позиція.
А найбільше розчарування принесли естафетні перегони. У жіночій естафеті наші дівчата показали найгірший результат нинішнього сезону, фінішувавши лише на дев’ятому місці.
Після чудового стартового етапу у виконанні  Ірини Варвинець, на якому вона обійшлася без запасних патронів і передала естафету в межах 15-ти секунд від лідерів, а також солідного виступу Валі Семеренко, яка до середини гонки вивела Україну в лідери з 10-секундною перевагою над переслідувачками. В другій половині гонки наша команда скотилася у підвал протоколу. Ольга Абрамова, хоча і не заглядала на штрафне коло, але на вогневих рубежах проводила дуже багато часу, намагаючись максимально відповідально поставитися до кожного пострілу. Але така затримка разом із п’ятьма запасними патронами коштували їй місця в шістці найсильніших: Олена Підгрушна пішла на четвертий етап восьмою, відстаючи від лідируючих француженок на 50 секунд. Капітан команди змушена була йти ва-банк, щоб зберегти шанси на медалі. Але висота Антгольцу безоглядної погоні не пробачила: Олена заробила коло штрафу, і актуальним питанням для української збірної стало лише збереження місця в десятці. З цим завданням Підгрушна впоралася, а на останніх метрах вирвала і дев’яту позицію в принциповому протистоянні з командою Німеччини.
Розраховувати на вдалий виступ чоловіків було теж марно. За відсутності капітана збірної Дмитра Підручного тренери використовували цю гонку для експериментів із розстановкою. Так, на першому етапі вирішили спробувати Олександра Жирного, враховуючи його непогані виступи в січні. Але розрахунок на успішний старт не вдався: Олександр на кожному з рубежів двічі вдавався до запасних патронів, і на передачі естафети був 17-м з хвилинним відставанням.
Надалі Артем Прима, Віталій Кільчицький та Сергій Семенов намагалися підняти команду якомога вище. Однак, допускаючи при цьому помилки в точності стрільби, просувалися вгору дуже повільно, обходячи лише аутсайдерів. У результаті – 12-е місце, повторення результату Рупольдинґу. 
Натомість ложкою меду стали виступи українців на етапі Кубку IBU, де до срібної медалі в спринті Яни Бондар українці доклали дві золоті нагороди в змішаних естафетах. В класичному форматі наша команда у складі Надії Бєлкіної, Яни Бондар, Руслана Ткаченка і Дмитра Русинова у надважких погодних умовах виявилася єдиною з 15-ти команд-учасниць, що при сильному вітрі і рясному снігопаді зуміла обійтися без штрафних кіл і впевнено перемогла.
Згодом не відставати від партнерів по збірній вирішили Анастасія Меркушина та Артем Тищенко і виграли одиночний мікст. 
Цього тижня найбільша увага буде прикута до румунського містечка Чейлях-Градісті, де стартує юніорський чемпіонат світу з біатлону. На цьому стадіоні вже неодноразово готувалася до сезону основа збірної України, а минулого літа там же Ольга Абрамова стала дворазовою чемпіонкою світу у літньому біатлоні. Будемо сподіватися, що для нашої найближчої зміни змагання в Румунії стануть не менш успішними.
Склад збірної України на юніорському чемпіонаті світу виглядає таким чином.
Юніорки: Марія Кручова,  Анастасія Меркушина,  Анастасія Ничипоренко,  Яна Пустовалова, Сніжана Тісеєва. Дівчата: Мар’яна Брикайло, Валерія Дмитренко,  Анна Кривонос, Оксана Сігеті,  Анна Ситник. Юніори:  Максим Івко,  Антон Мігда,  Денис Насипко,  Віталій Труш,  Назарій Цебрінський. Юнаки:  Роман Бригадир, Руслан Бригадир,  Владислав Кошевець,  Андрій Підгрушний, Богдан Цимбал.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4332 / 1.58MB / SQL:{query_count}