Фактично це останній європейський етап боротьби за Кришталевий глобус. Попереду ще два тури в Північній Америці (4-7 лютого в канадському Келморі і 11-14 лютого в американському Преск-Айлі) і останній етап (17-20 березня) в російському Ханти-Мансійську, яке важко назвати європейським містом навіть із географічної точки зору. Звичайно, ще буде чемпіонат світу в норвезькому Голменколлені, результати якого йдуть у залік Кубку світу, але це зовсім інші змагання. Тому саме етап в Антгольці можна назвати останнім європейським випробуванням нинішнього сезону.
Відкривали біатлонний етап в Італії спринтерські перегони у жінок, в яких несподівану перемогу здобула росіянка Ольга Подчуфарова, яка була однією з небагатьох спортсменок, що зуміли пройти спринт на високогір’ї без промахів, повідомляє офіційний сайт Федерації біатлону України. Таку ж точність продемонструвала і її подруга по команді Катерина Юрлова, яка фінішувала третьою. Між двома росіянками другою, на радість місцевим уболівальникам, фінішувала Доротея Вірер, – італійка була явно прудкішою за Подчуфарову, але на стрільбі стоячи не обшійлось без помилки.
Щодо українок, то вони хоч і залишилися без нагород, проте фінішували серед лідерів. Черговий класний старт видала Олена Підгрушна, яка вкотре стала кращою в нашій збірній. Капітан жіночої команди була близькою до медалі, але в стійці не закрила одну мішень. І хоча на останньому колі вона традиційно включила максимальну швидкість і відіграла три позиції, цього вистачило тільки для п’ятого підсумкового місця. Третьому місцю Підгрушна програла лише 5 секунд. А менш ніж півхвилинне відставання від лідера обіцяє дуже цікаву гонку переслідування.
Ще чотири українки набрали кубкові очки в цій гонці. Юлія Джима, що стала єдиною з наших дівчат, що закрила усі мішені, не заходячи на коло штрафу, за підсумками спринту стала 15-ю. Найбільша втрата часу у Юлі трапилася на першому кілометрі, коли вона програла близько 20 секунд. Однак цьому є своє пояснення, як розповів тренер жіночої збірної України з біатлону Урош Велепец, Юлія Джима вийшла на старт не зовсім здоровою і тому пропустить наступну гонку переслідування.
“Мені шкода Юлю. Вона вийшла на старт хворою. У неї не було температури, але горло болить. У неї було велике бажання поборотися за очки для України. Вона поборолася і, думаю, 15-е місце в цьому стані – це фантастика. Юлія пропускатиме наступну гонку і готуватиметься до естафети”, – зазначив Велепец.
Валя Семеренко обмежилася одним промахом і фінішувала 21-ю. Також один промах у Ірини Варвинець, але швидкість нашої молодої спортсменки поки нижча, ніж у більш досвідчених подруг по команді –вона 38-а. Ольга Абрамова на трасі була швидшою, але на вогневих рубежах залишила дві незакритих мішені, набравши 5 кубкових балів за 36-ту позицію. Наталія Бурдига також допустила два промахи, але зуміла потрапити в число 60-ти для старту в гонці переслідування.
Лідери Кубку світу Габріела Соукалова і Марі Дорен Абер, хоч і не дісталися до п’єдесталу пошани, але фінішували високо – на дев’ятому та шостому місцях відповідно. При цьому для Соукалової це – найгірший фініш у сезоні. Розрив між ними в загальному заліку скоротився до 67 очок. Олена Підгрушна скористалася помилками норвежки Тіріл Екгофф і піднялася на сьоме місце. Юлія Джима покинула топ-десятку, пропустивши туди переможницю спинту.
У Кубку націй серйозних змін не відбулося: незважаючи на невдалий виступ німецьких дівчат, ослаблених відсутністю Лаури Далмайєр і Франціски Пройсс, лідерству команди Німеччини поки ніщо не загрожує. Україна зберігає другу позицію, навіть дещо збільшивши відрив від збірних Чехії та Італії.