Втеча за кордон

Нинішнє становище, в якому перебуває вітчизняний футбол, інакше як катастрофічним не назвеш.

І якщо масовий результат кваліфікованих легіонерів за чимраз ускладнених економічних умов передбачити було нескладно, то еміграція українців, серед яких чимало талановитої молоді, стала неприємним фактором.
І це все відбувається на тлі зменшення бюджетів клубів і ставки на вітчизняні кадри. Здавалось би, в таких умовах боротьба саме за українських виконавців стане ще більш напруженою. Що говорити, якщо ще якихось кілька років тому “засвітитися” на найвищому вітчизняному небосхилі могли зовсім одиниці. Все, що залишалося багатьом талановитим українським молодим футболістам – пізнавати горизонти нижчих вітчизняних дивізіонів і навіть обласних першостей. 
Але нинішні реалії такі, що замість, як здавалося раніше, межею мрій виступів у елітному дивізіоні українського футболу, молоді гравці стали дивитися в бік закордонних чемпіонатів. За прикладами далеко ходити не треба. Владлен Юрченко нечасто, але виходить у складі “Байєра”, Борис Тащі дебютував за “Штутгарт”, Мар’ян Швед почав тренуватися з основним складом “Севільї”, а Олександр Зінченко в “Уфі” став одним із відкриттів нинішнього чемпіонату Росії.
Щоправда, далеко не всі українські футболісти знайшли себе в сильних європейських чемпіонатах. Наприклад, у не надто “топовій” бельгійській лізі виступає Сергій Болбат, у Чехії грає Леонід Акулінін, намагається закріпитися в хорватському “Хайдуку” Артем Радченко.
У нинішнє трансферне вікно чимало українців стали легіонерами. І звичайно, не може не пригнічувати той факт, що вибирають вони часом чемпіонати, які за своїм рівнем не вищі, а іноді і нижчі за рідні українські. І більшість із них молоді і, як люблять говорити фахівці, перспективні футболісти. 
Так у сусідні пострадянські країни вирушив 22-річний Ярослав Богунов, який тепер виступатиме за білоруську “Белшину”. В російську “Кубань” поїхав гравець молодіжної збірної України 21-річний Ігор Жураховський. 22-річний уродженець Львова і вихованець академії донецького “Шахтаря” Іван Луканюк вибрав латвійське “Сконто”.
Відразу троє вихованців клубної академії харківського “Металіста” Сергій Сизий, Назар Малиновський  і Дмитро Литвин опинилися в  скромному португальському клубі “Авеш”, який виступає у другому дивізіоні. Не менш дивним  можна назвати вибір нападника “Сталі” Владислава Кулача, який перебрався в турецький “Ескішехірспор”. 
Однак інші трансфери наразі можна назвати позитивом для вітчизняного футболу, хоча би з тієї позиції, що нарешті українці стали цікавими європейським клубам. Так, у нинішньому трансферному вікні форвард київського “Динамо” Артем Кравець перейшов у німецький “Штутгарт”. Німецький клуб взяв українця в оренду до кінця сезону.  
Не менш цікавим став перехід Руслана Малиновського в бельгійський “Генк”. Вибір футболіста очевидний, оскільки саме в поєдинках із представниками Бенілюксу і відкрився талант Малиновського. Феєрична гра хавбека в матчах з “Фейєнордом” і “Шарлеруа” надовго залишиться в пам’яті вболівальників. Тепер Руслан спробує свої сили в хорошій команді. До речі, після свого дебютного матчу за “Генк” Малиновський був включений до символічної збірної туру. 
Ну, а найгучніший трансфер за участю українця відбувся вже цього тижня. Вже екс-голкіпер дніпропетровського “Дніпра” Денис Бойко став гравцем турецького “Бешикташу”. Футболіст  підписав контракт із новим клубом на чотири з половиною роки, а “Дніпро” заробив на трансфері 3,3 млн євро.
За чотири з половиною сезони у “Бешикташі” Бойко заробить 4,2 мільйона євро: 350 тисяч – за перші півроку, 950 тисяч  – за другий сезон, по мільйону євро – за третій і четвертий сезони і 950 тисяч – за останній. Крім того, за кожен матч у складі команди до кінця контракту Бойко буде отримувати по 4000 євро.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0182 / 1.56MB / SQL:{query_count}