На чемпіонаті світу з біатлону в корейському Пхенчхані відбулися індивідуальні перегони. Серед чоловіків уже третє "золото" на нинішній першості здобув норвежець Оле-Ейнар Бьорндален, а серед жінок перемогу святкувала німкеня Каті Вільгельм.
На чемпіонаті світу з біатлону в корейському Пхенчхані відбулися індивідуальні перегони. Серед чоловіків уже третє "золото" на нинішній першості здобув норвежець Оле-Ейнар Бьорндален, а серед жінок перемогу святкувала німкеня Каті Вільгельм.
Чоловіки свою гонку провели у вівторок. Відразу зазначимо, що на найдовшій дистанції суттєво, порівняно зі спринтом і персьютом, змінився склад фаворитів і лідерів. І причина тут не стільки у специфіці індивідуальних перегонів, де зростає ціна кожного промаху, що карається не штрафним колом, а додатковою хвилиною. Було очевидно, що найкращі спринтери й переслідувачі Пхенчхана помітно втомилися. Це стосується й росіянина Максіма Чудова, і норвежця Александра Оса, і, звичайно, його 39-річного співвітчизника Хальварда Ханевольда, й, здавалося, невтомного Ларса Бергера. Навіть Оле-Ейнар Бьорндален помітно зменшив обороти. Щоправда, норвежець в індивідуальній гонці продемонстрував дуже розумну тактику. Розуміючи, що інших конкурентів він перевершує у швидкості, навіть будучи втомленим, Оле-Ейнар зробив ставку на надійність стрільби. На вогневому рубежі норвежець проводив по 37-40 секунд, що є розкішшю для спринту, персьюту або мас-старту. Але в індивідуальній гонці така обережність вартує золота, адже інші біатлоністи компенсувати обережну стрільбу швидким ходом не в змозі.
Саме тому, незважаючи на три промахи, норвежець таки зняв власне прокляття в індивідуальній гонці. Він ще ніколи не перемагав на чемпіонатах світу в цій дисципліні. Другим на подіум став молодий німець Крістоф Штефан, що відстав від переможця лише на 14 секунд. А третім - сенсація - юне дарування Хорватії Яков Фак! Неймовірний успіх балканського спортсмена! Взагалі, треба сказати, що щільність результатів сьогодні як для індивідуальної гонки була надвисокою. Перше місце від четвертого відокремили лише 18 секунд, а в хвилині на фініші помістилися відразу 10 спортсменів, серед яких опинився і наш Андрій Дериземля. Для перемоги йому забракло одного влучного пострілу на останньому вогневому рубежі. Якби Андрій не схибив, то посів би місце значно вище за восьме. Решта українців розмістилася так: Олександр Біланенко -
16-й. Роман Прима - 46-й, а відразу за ним Сергій Сєднєв.
Щодо змагання жінок, то тут теж було чимало сюрпризів. Довгий час лідерами були маловідомі чешка Вероніка Веткова та словенка Тея Грегорін. Три вогневих рубежі вони пройшли, не допустивши жодного промаху, однак не впоралися з нервами і припустилися однієї помилки на четвертій стрільбі. Чешці це коштувало місця на подіумі, а ось словенка сенсаційно посіла друге місце. Ну а перемога дісталася німкені Каті Вільгельм. Зумівши компенсувати швидкістю один промах на рубежах, лідер загального заліку Кубка світу стала дворазовою переможницею чемпіонату в Пхенчхані. Взагалі-то, стріляли дівчата набагато краще, ніж напередодні чоловіки. Троє спортсменок навіть закрили всі 20 мішеней. Ну а п'єдестал пошани окупували спортсменки з одним промахом: Вільгельм, Грегорін та норвежка Тора Бергер.
По одному промаху допустили і троє наших дівчат. При цьому Віта Семеренко фінішувала дванадцятою, Олена Підгрушна, яка провела свою найкращу наразі гонку в кар'єрі, - 16-та, а Оксана Хвостенко - 21-ша. Валя Семеренко на дистанції продемонструвала найкращу серед українок швидкість, але три промахи відкинули її на 26-те місце. На щастя, всі наші біатлоністки фінішували в очковій зоні, а сестри Семеренко й Оксана Хвостенко гарантували собі участь у гонці з масовим стартом.
Сьогодні у програмі чемпіонату змішана естафета.