“Бронзове” повернення Підгрушної

З приходом календарної зими у спортивне життя прийшли і зимові види спорту, де головна увага українських yболівальників прикута до біатлону

фото: АР (2)
Наприкінці минулого тижня в шведському Остерсунді стартував перший етап Кубкy світу, який традиційно розтягнутий майже на тиждень. Приємно, що українські спортсмени на цьому етапі перебувають не серед статистів і беруть активну участь у боротьбі за медалі. Приємно вдвічі, що вже в четвертій гонці сезону в скарбничку нашої збірної впала перша нагорода. Якщо не тріумфальним, то принаймні чудовим вийшло повернення в біатлон Олени Підгрушної, яка в індивідуальній гонці зуміла вибороти бронзову нагороду. 

Естафетні невдачі

Сам етап в  Остерсунді стартував двома змішаними естафетами, повідомляє офіційний сайт федерації біатлону України. Спершу був розіграний комплект нагород в одиночній змішаній естафеті. Перед стартом тренерам команд доводилося вирішувати – на яку з двох змішаних естафет зробити ставку, куди відправити своїх провідних спортсменів? Українські тренери вирішили зробити ставку на одиночний мікст – гонку, яка в минулому сезоні дебютувала в Кубку світу і відразу принесла подіум для нашої команди.
Всі шанси піднятися на п’єдестал пошани були і на цей раз. Юлія Джима гарно проявила себе на передсезонних стартах, і тут свої відрізки провела на дуже високому рівні. Перший етап вона закінчила другою, слідом за норвежкою. На другому етапі ситуація дещо змінилася – вперед вийшли французи. Вже після закінчення третього етапу в лідери вирвалася українська команда. Юлія Джима знову дуже грамотно і стабільно пройшла свій етап у той час, як норвежка Ніколайс і представниця Німеччини Марен Гаммершмідт синхронно вирушили на штрафне коло. У підсумку на передачі наша команда випереджала на 8 секунд скандинавів і на 11 – збірну Канади.
Але для Сергія Семенова, на жаль, тягар лідерства у цій гонці виявився занадто важким. Звичайно, не можна забувати, що гонка проходила в досить непростих для стрільби умовах, але від цього штрафне коло Сергія в лежанні не стає менш образливим. Додавши потім ще один запасний патрон у стійці, Семенов перетнув фінішну лінію лише сьомим. А перемогу святкували норвежці. Ларс-Хельге Біркеланд проявив на своєму заключному етапі чудеса холоднокровності і не залишив суперникам жодного шансу. А вже буквально на фінішній прямій Натан Сміт обійшов Даніеля Бема і приніс “срібло” збірній Канади, залишивши німців на бронзовій сходинці п’єдесталу.
В той же день норвежці святкували і другий успіх у класичній змішаній естафеті. Так само безапеляційно скандинави тримали першість у класичній змішаній естафеті. Серйозна боротьба спостерігалася тільки на двох перших етапах, коли на дистанції боролися дівчата. А після того, як за роботу взялися брати Бьо,  питання про переможця всерйоз уже не розглядалося. Підсумковий гандикап перед збірними Німеччини та Швеції перевищив 30 секунд і хвилину відповідно.
Для української команди гонка не вдалася зі самого початку. Олена Підгрушна вже на першому вогневому рубежі змушена була витратити повний комплект запасних патронів, а також досить багато часу на саму стрілянину, внаслідок чого вже після лежання наша збірна була в середині другого десятка з хвилинним відставанням. Надалі Олена передала естафету лише 14-ю.
Ольга Абрамова провела свій етап вище всяких похвал. На двох рубежах вона використала два додаткові патрони, однак суперниці теж багато не влучали в мішень і з врахуванням високої швидкості українка підняла команду після закінчення свого етапу на четверте місце. Попереду залишалася лише трійка лідерів – Норвегія, Чехія і Німеччина, дотягнутися до яких було вже дуже складно: навіть до третьої позиції відставання перевищувало півхвилини.
Артему Примі на третьому етапі дісталися не самі грізні суперники: білорус Дмитро Дюжев і швед Пепе Фемлінг. Але, на жаль, і в цій компанії Артем не зумів утримати свою позицію. З найсерйознішими проблемами Прима зіткнувся на стійці, коли довелося тричі заряджати гвинтівку запасними патронами. Як підсумок – швед із білорусом втекли вперед, а Артем пропустив ще й француза Симона Дестьє. Сьома позиція, як здавалося на той момент, невдалий розвиток подій.
Проте зовсім уже катастрофічного сценарію для українців гонка набула на першому рубежі Дмитра Підручного. Капітан чоловічої збірної з восьми пострілів зумів закрити лише три мішені і відправився на два кола штрафу, вийшовши після них на дистанцію лише 12-м. Стійку Дмитро відпрацював відмінно, піднявся на дев’яте місце, але на фініші пропустив уперед двох суперників, що принесло нашій команді лише 11-те місце.

Справжній Король 

А ось перший же особистий старт сезону в Остерсунді завершився сенсацією. 41-річний Король біатлону Оле-Ейнар Бьорндален виграв свою 96-ту гонку в кар’єрі (одна з них була в лижних гонках) і оновив рекорд за віком переможця гонки Кубкy світу.
Треба сказати, що Бьорндален отримав певну перевагу, коли вибрав для себе пізню стартову групу. На початку гонки були вкрай непрості погодні умови: досить сильний вітер супроводжувався свіжим снігом. А ось до моменту старту Бьорндалена снігопад припинився, а суперники встигли обкатати трасу. Що втім анітрохи не применшує заслуг самого норвежця, який зумів показати десятий час на дистанції.
Але головною зброєю Короля були його гвинтівка і величезний досвід. На четвертий вогневий рубіж Бьорндален прийшов, маючи 20-секундний запас перед усіма переслідувачами. А це означало, що зароблена штрафна хвилина позбавляла його шансів на перемогу. Зробивши три точні постріли, норвежець виждав по-справжньому гросмейстерську паузу, яка здавалася вічністю для всіх, хто в цей момент бажав йому перемоги. І рука Короля не підвела: після паузи Бьорндален закрив дві мішені, і вже ніщо не могло зупинити його на шляху до перемоги.

Німець Сімон Шемпп також провів блискучий старт і цілком міг вигравати, не допусти він промах на третьому рубежі. Але з хвилиною штрафу тільки друге місце, яке він зумів вирвати на дистанції останнього кола в росіянина Олексія Волкова.
Фатальним виявився третій вогневий рубіж і для головної української надії Сергія Семенова. Лідер нашої команди довів, що Малий Кришталевий Глобус минулого сезону не був  простою випадковістю. Сергій видав дуже хорошу гонку, і лише дві хвилини штрафу не дозволили йому боротися за подіум, кращий з українців замкнув десятку найсильніших.
Ще один добрий  результат у нашій команді у Артема Прими, для якого індивідуальні гонки  – не профільна дистанція. Але з двома хвилинами штрафу Артем заробив кубкові очки, ставши 20-м. Третій результат для Кубку націй заробив Олександр Жирний, на жаль, промах останнім пострілом позбавив його шансу потрапити в залікову зону (50-те місце). Володимир Семаков (75-й) і Дмитро Русинів (82-й), на жаль, виступили непереконливо, і тепер перед тренерським штабом команди стоїть непростий вибір на спринт. 

Перша українська медаль

А ось у жіночій індивідуальній гонці прийшло свято і на українську вулицю. Олена Підгрушна, пропустивши попередній сезон у Кубку світу, у першій же особистій гонці після повернення з ідеальною стрільбою стала третьою. Не виключено – допоміг капітану української команди і магічний 81-й стартовий номер, з яким напередодні виграв Бьорндален.
Гонка почалася в досить вітряну погоду, однак на початку багато спортсменок справлялися з рубежами: після проходження другої стрільби половиною учасниць перша десятка протоколу практично повністю складалася з нулів у графі промахів. Але далі почалися складнощі, обумовлені втомою спортсменок.
Орієнтир для всіх суперниць встановила чешка Габріела Соукалова, яка стріляла ідеально аж до останнього патрона. Але 20-а мішень чеської біатлоністки відмовилася закриватися, і цей промах коштував „золота” в гонці. Вже досить скоро на авансцену вийшла Марі Дорен-Абер – володарка найвищої швидкості в цих перегонах, з якою не зуміла впоратися навіть Кайса Мякяряйнен. Але француженка допустила дві помилки на третьому рубежі, які, однак, не завадили їй очолити проміжний протокол.
Перекрити досягнення Марі можна було лише ідеальною стрільбою. І така претендентка знайшлася у збірній Італії. Доротея Вірер провела чотири бездоганні вогневі рубежі і, отримавши перед останнім колом 46-секундну перевагу над Дорен, здобула перемогу! На попередній подіум встигла заскочити також норвежка Тіріл Екхофф, що зуміла на фініші випередити Соукалову. Але до цього моменту фінішувала лише половина учасниць. Щоправда, всі фаворити були на початку списку.
Парадоксально, але напередодні етапу все було проти успішного виступу Доротеї Вірер. Почалося все з того, що Доротея прохворіла майже тиждень у листопаді. Потім перед вильотом був скасований її рейс в Остерсунд. І закінчилося все втратою гвинтівки за день до вильоту. Але всі ці складності італійка переборола золотою нагородою.
А ще однією знаковою фігурую цих перегонів стала Олена Підгрушна. Ідеально розподіливши сили по дистанції (на останньому колі у Підгрушної шостий час, всього на 14 секунд повільніше Дорен-Абер), на вогневих рубежах вона показала майстер-клас як молодим, так і вже досвідченим суперницям, що і принесло українці нагороду. 
Є за що похвалити і інших наших дівчат – ще три українки набрали кубкові очки: Ольга Абрамова і Юлія Джима з трьома хвилинами штрафу посіли 16-е і 18-е місця відповідно, а ще одне повернення цього сезону – Наталія Бурдига – допустивши два прикрих промахи на останньому рубежі стала 27-ю.
Надія Бєлкіна і Яна Бондар змушені були сьогодні екстрено замінювати хворих подруг по команді, а тому не найвищі результати цілком оправдані. Але при цьому зусиль Бєлкіної (42-ге місце) зовсім трохи не вистачило, щоб заробити кубкові очки. Ну, а для Бондар (62-га позиція) індивідуальна гонка ніколи не була профільною – вона зможе проявити себе в спринті, а він пройде вже сьогодні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4758 / 1.64MB / SQL:{query_count}