Очевидне та неймовірне

Чемпіонат світу з біатлону в корейському Пхенчхані вже нині можна назвати одним із найскандальніших в історії цього виду спорту.

biathlon.jpg 

Чемпіонат світу з біатлону в корейському Пхенчхані вже нині можна назвати одним із найскандальніших в історії цього виду спорту. Ще напередодні змагань весь світ жваво обговорював дискваліфікацію трьох лідерів російської збірної через вживання заборонених препаратів. Далі змагальна частина могла бути відкладена через зовсім не зимову погоду. До того ж якість корейської траси, на думку лідера Кубка світу поляка Томаша Сікори, перебуває на низькому рівні: "Я можу сказати - це катастрофа! На таких трасах я ще на етапах Кубка світу та чемпіонату світу не бігав. У деяких місцях може пройти тільки один спортсмен, обігнати немає жодної можливості". Та попри всі негаразди, першість таки стартувала. Але не встигли учасники увійти в змагальний ритм, як  Пхенчхан виявився наповнений масою інформації, лейтмотивом якої стали такі поняття, як "дискваліфікація", "порушення правил", "перегляд результатів". З калейдоскопічною швидкістю з'являлися новини спочатку про порушення правил переможцем перегонів переслідування Уле-Ейнаром Бьорндаленом, позбавлення його золотої медалі й прису­дження чемпіонського титулу росіянинові Максіму Чудову, згодом про апеляцію норвежців і їхніх колег по біатлонному цеху й про негайне вирішення ІBU залишити чинним первинний результат. Але про все за порядком.

Частина перша: нервова та героїчна

Отже, як уже повідомляла "Пошта", старт першості світу в Пхенчхані був під загрозою через примхи погоди і дощ, який звів нанівець майже усі підготовчі зусилля організаторів. Проте корейці таки змогли зробити неймовірне. Близько 500 осіб таки підготували трасу. Після дощу, коли була скасована навіть церемонія відкриття, ніхто з учасників змагань не думав, що старт відбудеться вчасно. На щастя, вранці 2,5 км дистанції були готові! Привезли близько 2000 кубічних метрів снігу. Це зайняло близько 12-ти годин. Штучний сніг дбайливо зберігали приблизно за чотири кілометри від стадіону, тому знадобилося кілька вантажівок, щоб перевезти необхідну кількість снігу.

Першими на трасу вийшли жінки. Спринт приніс досить суперечливі почуття українським уболівальникам. З одного боку, троє із чотирьох наших  потрапили в очкову зону і у гонці переслідування боротимуться за більш високі місця. З іншого боку, головні козирі українок сьогодні не були продемонстровані: Оксана Хвостенко незвично багато помилялася на вогневому рубежі (два промахи), а Віта й Валя Семеренко були не такі стрімкі у швидкості, як ми вже звикли в цьому сезоні. В підсумку Оксана фінішувала 34-ю, Віта - 26-ю, а Валя - 15-ю. Ну а першою переможницею першого азійського чемпіонату світу стала новоспечена (через дискваліфікацію росіянки Єкатєріни Юр'євої) лідерка сезону німкеня Каті Вільгельм. Блискуча стрільба і стрімкий хід - рецепт успіху від прими німецької збірної. Другою стала її подруга по команді Сімона Денкінгер, а "бронзу" завоювала росіянка Ольга Зайцева.

Після цього в чоловічому спринті ми побачили тріумф норвезької збірної. Усі четверо вікінгів, які вийшли на старт, посіли перші чотири місця у фінішному протоколі! Скандинавські спортсмени показали неймовірну швидкість прохо­дження дистанції. Ніхто не зміг наблизитися до Оле-Ейнара Бьорндалена та Ларса Бергера, навіть незважаючи на два промахи кожного з них. Причому на фініші переможців розділила лише секунда! Третім виявився норвезький ветеран Халвард Ханеволд, а четвертим - останній учасник збірної Норвегії Александр Ос. Лише Максім Чудов з ідеальною стрільбою був близький до показників лідерів.

Серед українців найкращим результатом дня порадував Андрій Дериземля, який став 12-м. Крім нього, в очкову зону зумів пробитися й Роман Прима (28 місце).

Варто відзначити, що збірна Норвегії вписала в спортивну історію країни нову славну сторінку. До цього представникам скандинавської держави ще жодного разу не вдавалося повністю окупувати п'єдестал пошани на змаганнях планетарного масштабу. Що стосується Бьорндалена, то він повторив рекорд Франка Люка й Олександра Тихонова за кількістю перемог на чемпіонатах світу (11 золотих медалей).

Щоправда, під час цих перегонів відбувся перший неприємний інцидент. Причиною став збій у системі фіксування результатів. Через неправильну роботу магнітних чипів на нозі срібного призера Ларса Бергера з Норвегії він на передостанньому контрольному рубежі був серед аутсайдерів, а на фініші виявися другим. Представник обслуги змагання компанії "Sіwіdata" Зіґфрід Вінклер зазначив, що робота чипа на проміжних фінішах не має нічого спільного з фіксуванням підсумкового результату. На старті й фініші працює окрема електронна система, тому жодних сумнівів у правильності підсумкового протоколу бути не може.

Частина друга:
комічна і трагічна

Перед початком другої частини змагань, в яку входила гонка переслідування, на першості світу відбувся комічний і в той же час абсурдний інцидент. Один з лідерів німецької жіночої збірної з біатлону Андреа Хенкель дискваліфікована за ненавмисний постріл у готелі зі спортивної гвинтівки. Про це повідомив тренер жіночої збірної України Роман Зубрилов, інформує Федерація біатлону України: "У нас нонсенс. Як правило, в багатьох країнах світу малокаліберну зброю можна тримати в готелі. В Кореї - тільки в зброярні. Для тренування (без патронів) тут є спеціальна кімната. Хенкель випадково зробила в цій кімнаті постріл, і її дискваліфікували".

Щодо жіночих перегонів, то довгий час лідерами були німкені, які в певний період посідали чотири перші позиції. Але на останньому вогневому рубежі вітер зіграв злий жарт, і майже усі лідери припустилися промахів, чим  зуміла скористатися молода зірка шведського біатлону Хелена Йонссон. Вона й перемогла в перегонах, друга - Вільгельм, третя - Зайцева. Українки не змогли поліпшити своїх позицій. Віта Семеренко фінішувала 19-ю, Оксана Хвостенок - 22-ю, а Валя Семеренко відкотилася на 38-му позицію.

Згодом стартували чоловіки. Самі перегони нагадували гойдалки, особливо перша частина. Бьорндален, демонструючи фантастичну швидкість, то відривався від суперників, а після промахів на вогневому рубежі дозволяв наблизитися до себе. Проте норвежець був все одно найкращим. Другим фінішував росіянин Максім Чудов, а третім був Александр Ос. Наш Андрій Дериземля, попри чотири промахи, фінішував сьомим. 

А після фінішу почалася круговерть. В організаторів перегонів були запитання до групи спортсменів, у яку входив і переможець Бьорндален і наш Андрій Дериземля, стосовно проходження дистанції. Близько десяти спортсменів отримали до підсумкового часу по додатковій хвилині штрафу за "зріз" дистанції, що суттєво змінило фінішний протокол, а найголовніше - змінило ім'я чемпіона світу, яким став Чудов.

Сімом збірним не сподобалося дисциплінарне рішення комісії, і вони подали апеляцію, яка була задоволена. Планувалося, що підсумкові результати перегонів будуть оприлюднені у неділю вранці за місцевим часом , але щось таки послужило каталізатором ухвалення важливого рішення.

"Апеляційне журі складалося із трьох осіб: віце-президент Івор Лехотан, представник Кореї та я, - зізнався віце-президент ІBU з розвитку Готліб Ташлер. - Протягом  трьох годин ми відновили весь хід перегонів. Завдяки телекартинці офіційного броадкастера, ми змогли проаналізувати, скільки спортсменів вибрали неправильний шлях і  чи принесло їм це якусь перевагу за часом. Необхідною умовою для того, щоб почало діяти правило ІBU 7.7.5.k є, щоб спортсмен не тільки вибрав неправильну траєкторію, але й мав завдяки цьому перевагу за часом. А цього не відбулося, отже, правило не може бути застосоване. Тому ми вирішили виправити перше ухвалене рішення і не нараховувати якого-небудь штрафу спортсменам, які вибрали неправильний шлях. Хочу зазначити, що траса повинна бути позначена таким чином, щоб спортсмен просто не міг поїхати не туди, куди треба. У цьому випадку, такого зроблено не було. Церемонія нагородження чоловічої гонки переслідуваннявідбудеться 17 лютого".

Таким чином Бьорндален таки здобув рекордну 12-ту перемогу на чемпіонатах світу, але радіти йому ще зарано. Російський біатлонний союз має намір опротестувати це рішення в арбітражному суді (CAS) у Лозанні.

x.jpg

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4879 / 1.63MB / SQL:{query_count}