Битися до останнього

Після поразки донецького “Шахтаря” свій єврокубковий похід у групових турнірах розпочали київське “Динамо” і дніпропетровський “Дніпро”

фото: АР
Після поразки донецького “Шахтаря” свій єврокубковий похід у групових турнірах розпочали київське “Динамо” і дніпропетровський “Дніпро”. Обидві команди проводили свої матчі в рідних стінах, однак змогли лише зіграти внічию. І кияни, і дніпряни мають дякувати фортуні за врятовані очки, адже вони зуміли відігратися лише на останніх хвилинах матчів.

Португальські граблі

У середу після трирічної перерви в груповий турнір Ліги чемпіонів повернулося київське “Динамо”. Як чемпіон країни кияни були позбавлені кваліфікаційного сита, тож потрапили в головний турнір напряму. І першим суперником підопічних Сергія Реброва став португальський “Порту” – команда, з якою кияни грали три роки тому. Тоді в Києві зафіксували нульову нічию, а в Португалії сильнішими були господарі, що здолали український клуб із рахунком 3:2.
Узагалі “Порту” вкрай незручний суперник для українських клубів. Так, португальці шість разів грали в Україні і не зазнали в цих матчах жодної поразки. У міжсезоння “Порту” пристойно змінився і позбувся низки лідерів, із якими завоював чемпіонство торік. Так, Джексона Мартінеса, Алекса Сандро, Каземіро, Даниле, Олівера Торреса, Рікарду Куарежми і навіть воротаря Фабіано в команді більше нема. Але, як ми знаємо, регулярні втрати провідних виконавців не заважають португальській команді виступати успішно. Тим паче, що на всі позиції придбали нових гравців. Новий сезон “Порту” почав вдало, здобувши в чемпіонаті три перемоги і одного разу зігравши внічию. “Динамо” теж непогано виступає у внутрішній першості, уже встигнувши створити собі пристойну очкову перевагу над конкурентами. В останньому турі “динамівці” не відчули проблем із “Олександрією”, вигравши з великим рахунком. Однак напередодні матчу сталася неприємна подія. Ярмоленко опинився не тільки поза основним складом, а й поза заявкою на матч – він отруївся піцою. У контексті цього Реброву не залишалося нічого іншого, як закрити фланги Гусєвим і Гонсалесом.
Якщо хтось очікував від дебюту гри небувалих швидкостей, моментів, голів та іншого цікавого, то його надії не виправдалися. Футболісти “Динамо” відразу взяли м’яч під свій контроль і перші хвилини провели з ним у центрі поля. Заробили кілька кутових, виграли кілька підбирань, після чого настала черга португальської команди грати в пас і виконувати корнери. Так і відіграли сім хвилин, а на восьмій стався гольовий момент. Його співавтор – досвідчений і навіть легендарний воротар іспанського футболу та португальського “Порту” Ікер Касільяс: жива легенда мадридського “Реала” впустив м’яч після подачі з кутового точно на Мораеса, але нападник “Динамо” розгубився і не зумів скористатися цією помилкою. 
Поступово гості взяли м’яч і територію під свій контроль, тож гол, забитий на 20-ій хвилині “динамівцями”, виглядав абсолютно нелогічним. Гармаш промчався правим флангом, прострілив на Велозу, у боротьбі м’яч відскочив на забутого всіма Гусєва, який із близької відстані переграв Касільяса – 1:0.
Таким чином, перший же удар у площину воріт у цьому матчі став гольовим, однак, на жаль, таким став і другий “постріл”. Не встигли кияни як слід насолодитися перевагою в рахунку, як на 23-ій хвилині Лайун виконав навіс із лівого флангу, Абубакар виграв верхову боротьбу у Драговіча та відправив м’яч у нижній кут – 1:1.
Швиденько забивши по м’ячу, команди продовжили боротися  за ініціативу. Кращим у “Динамо” був Гармаш, який уособлював собою міць команди, вів гру, встигав просто всюди, а найгіршим – Гонсалес. У ньому зосередилося все найбільш безглузде. Дуже сумно виглядав парагваєць – нібито побачив команду вперше. 
До кінця тайму команди з рівним успіхом конструювали позиційні наступи, пресингували одна одну і порушували правила, а до істинно гольового моменту справа дійшла тільки раз. На останній хвилині сорокап’ятихвилинки Гусєв виконав подачу з флангу, а Гармаш опинився один у штрафному майданчику, вдарив по м’ячу не зовсім якісно, тож Касільяс у стрибку перевів “круглого” через поперечину. 
Другий тайм почався в такому ж економному режимі, що й перший, хіба що фолів стало ще більше. “Порту” більше володів м’ячем, частіше вибирався в позиційні атаки, а “Динамо” з перших хвилин другого тайму рішучим чином перейшло на контратакуючу модель гри. На 64-ій хвилині Драговіч виправився за епізод із пропущеним м’ячем, ефектним чином змахнувши футбольний снаряд із ноги Абубакара, який готовий був замикати флангову передачу і з близької відстані відправляти м’яч у ціль. Через кілька хвилин Брас Андре отримав змогу пробити з меж штрафного після того, як Абубакар красиво розібрався з Хачеріді на фланзі і видав пас, але гравець “Порту” занадто довго думав, тож Гармаш свою команду від проблем урятував. До ще більш небезпечних моментів справа стала доходити з 75-ої хвилини. Спершу Гармаш зважився на удар здалеку – м’яч пролетів над поперечиною. Через хвилину Мораес виграв боротьбу на другому поверсі і пробив головою з лінії воротарської площини – занадто слабо і в руки Касільясу. Ще через кілька хвилин Хесус Корона завдав удару по воротах із далекої відстані – Рибка ледве встиг витягнути м’яча з-під поперечини. А вже наступна атака “Порту” стала гольовою: Максі Перейра навісив із правого флангу, Рибка помилився на виході, збивши з ніг Данила Сілву, а Абубакар із кута воротарського майданчика відправив м’яч у порожні ворота – 1:2! 
Програвати “Динамо” дуже не хотілося, тому останні хвилини господарі поля вирішили провести в атаці, і, отримавши право на штрафний удар, зрівняли рахунок на 89-ій хвилині: перший удар Рибалки зі штрафного прийняла на себе стінка, а другий вийшов пасом на Буяльського, який із близької відстані переправив м’яч у ціль (2:2). Варто відзначити дії Кравця, який стояв у офсайді, але не став чіпати м’яч і пропустив його одноклубнику. Останні хвилини “динамівці” на куражі провели в атаці, однак рахунок не змінився.

“Дніпро” і порожнеча

А в четвер свій перший матч у цьогорічних єврокубках провів дніпропетровський “Дніпро”. Другий рік поспіль цей клуб починає груповий раунд Ліги Європи домашнім матчем із італійським клубом. У 2014-ому підопічним Маркевича починати етап довелося поєдинком із “Інтером”, цього разу – з римським “Лаціо”. Щоправда, матч із “орлами” проходив у Дніпропетровську, тоді як поєдинок із командою Манчіні – у Києві. А ще один момент: якщо на матч “Дніпра” з “Інтером” у столиці України, згідно з офіційними даними, прийшли більше 25 тис. глядачів, то зараз дніпряни стартовий поєдинок етапу грали за порожніх трибун. Наступну домашню зустріч проти “Сент-Етьєна” “Дніпро” теж, до слова, проведе без глядачів – така ціна жахливої поведінки вболівальників на матчі проти “Наполі”.
Рік тому “Дніпро” свій європейський похід, що завершився у вирішальному поєдинку турніру у Варшаві, починав зовсім в іншому складі. У поєдинку з “Інте­ром” в основі дніпрян були Коноплянка, Мазух, Стрініч, Канкава, Зозуля і Шахов, а Калинич вийшов на заміну. Зараз же Маркевичу довелося з перших хвилин кидати в бій новобранця команда Піко, який став одним із кращих у складі “дніпрян”, а ще три новачки “Дніпра” – Руїс, Томечак і Данило – залишилися в запасі. “Лаціо” також не міг розраховувати на Клозе, Білью і Де Врея. Але кадровий вибір у Стефано Піолє, звичайно ж, більший, а те, що наставник римлян всерйоз поставився до стартового матчу в Лізі Європи, стало зрозуміло вже зі стартового складу “орлів”: тренер виставив усіх найсильніших із наявних у його розпорядженні футболістів.
“Лаціо” почав матч дуже впевнено. Після невеликої пожежі у володіннях Маркетті, коли голкіпер гостей випередив Матоса, який вривався на передачу Селезньова, римляни створили, мабуть, найнебезпечніший момент у першому таймі (ясно, що за винятком епізоду з узяттям воріт). Матрі після передачі вискочив на побачення з Бойком і пробивав у ближній кут – голкіпер впорався.
“Дніпро” пожвавився ближче до середини тайму. Активно йшов вперед Піко, як завжди намагався загострити гру на своєму фланзі Матеус, билися в центрі поля Ротань і Едмар. 
Коли ж здавалося, що гра вирівнялась і заспокоїлася, “Лаціо” відкрив рахунок. Кішна навісив зі штрафного, а Мілінковіч-Савіч, як здалося, з порушенням виграв позиційну боротьбу в Дугласа й ударом головою відправив м’яч у сітку воріт.
До перерви “Дніпру”, окрім удару головою Селезньова, так нічого й не вдалося створити біля воріт Маркетті, а дебют другого тайму залишився за гостями. Бойко виручив після неприємного рикошету від Едмара, Піко не дав прорватися до воріт Матрі, Матеус розрядив ситуацію після невдалої гри Бойка на виході.
Намагаючись загострити гру, Маркевич кинув у бій Руїса і Данила, проте перший небезпечний момент біля воріт Маркетті виник лише на 75-ій хвилині, коли Матеус дотягнув м’яч до штрафного.
“Дніпро” до останнього шукав свій шанс в атаці, і фортуна знову посміхнулася команді Маркевича. Вже наприкінці останньої компенсованої хвилини Піко зачепився за м’яч у штрафному майданчику “Лаціо”, віддав хороший пас на Матоса, який, майже не дивлячись, навісив на лінію воротарського. А Селезньов такі моменти реалізовувати вміє.
1:1 – “Дніпро” з нічиєї починає груповий етап Ліги Європи і доводить свою безпрограшну серію до п’яти матчів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5173 / 1.63MB / SQL:{query_count}