Ось і стартував новий футбольний сезон в Україні. Тепер головний футбольний турнір країни два роки носитиме назву – “Ліга Парі-матч”. Титульний спонсор чемпіонату заплатив за це 43 мільйони гривень. Двозначність назви вже викликалa чимало жартів серед уболівальників. Але попри свою деяку комічність, на жаль, українська першість стала приводом для розслідування з боку УЄФА саме через сумніви стосовно чесності деяких поєдинків.
Голова Комітету з етики та чесної гри, а також віце-президент ФФУ Ігор Кочетов зізнався, що кілька десятків матчів знаходяться під підозрою: “Два тижні тому був робочий візит до УЄФА, де зустрічалися зі спеціальним підрозділом, який моніторить 32 тисячі матчів щорічно по всій Європі. Вони прямо сказали, що у нас проблема з “Олімпіком”. 12 матчів перебувають під підозрою. Будь ласка, розберіться”.
Повідомляється, що під підозрою знаходяться матчі “Олімпіка” проти харківського “Металіcта”, донецького “Металурга” та “Іллічівця”. Комітет з етики та чесної гри вже повністю розібрав матч “Олімпіка” з “Металістом” i знайшов чимало фактів нечесної гри. Під підозру потрапили футболісти донецького клубу Огиря і Драченко, а також тренер Санжар.
Але перейдемо безпосередньо до футбольних баталій, які пройшли в першому турі. Відкривали турнір запорізький “Металург” та луганська “Зоря”. Луганці стали приємним відкриттям минулого сезону. Вони вже звикли проводити домашні матчі в Запоріжжі, тому й формально гостьовий поєдинок з “Металургом” став для “Зорі” фактично домашнім. І в якійсь мірі – історичним. Так, підопічні Вернидуба здобули свою найбільшу перемогу в чемпіонатах України, здобувши ювілейну 120 перемогу в історії. Початок майбутньому розгрому поклав на 17-й хвилині Дмитро Хомченовський, а ще до перерви Желько Любенович вдало підставив ногу і подвоїв перевагу своєї команди. “Металург”, склад якого був насичений молодими і недосвідченими гравцями, після перерви змінити характер гри не зміг, більше того – запорожці просто розклеїлись. Малиновський, Караваєв, Каменюка і Сиваков у другому таймі втоптали, просто декласували суперника. І фінальний рахунок 6:0 на користь “Зорі” навряд чи втішив нечисленних уболівальників, які прийшли на “Славутич Арену”.
Куди більш напруженим вийшов матч між вже скандальним донецьким “Олімпіком” і одеським “Чорноморцем”. У першій половині зустрічі трохи гострішими були номінальні господарі, які у кількох випадках були досить близькі до того, щоб відкрити рахунок. Однак першими відзначилися під завісу першого тайму одесити: Владислав Калитвинцев набрався сміливості і пробив з дальньої дистанції, пославши м’яч точно у верхній кут воріт. Другий тайм почався для “Олімпіка” успішно – Ігор Семенина краще за всіх зорієнтувався в метушні в чужому штрафному майданчику. На 77-й хвилині автор голу “Олімпіка” виступив уже в ролі асистента, коли послав м’яч на ближню штангу, де цього тільки й чекав Борзенко, який вивів донеччан уперед. Але втримати перемогу “олімпійцям” не судилося: на другій компенсованій хвилині Євген Мартиненко ударом головою приніс “Чорноморцю” нічию – 2:2. Відзначимо, що одесити не можуть виграти вже 15-й матч у рамках національної першості.
Так само продовжили свою сумну серію і львівські “Карпати”, які вже 11 матчів ніяк не можуть перемогти в гостях. Окрім того, “зелено-білі” вже 15 матчів поспіль ніяк не можуть перемогти в Харкові. Це вдвічі сумніше, коли усвідомлюєш, що нинішній “Металіст”, це команда суцільних проблем – як фінансових, так і ігрових. Однак новий керманич харків’ян Олександр Севідов, який у день матчу святкував день народження, чудово знає слабкі і сильні сторони львівського клубу, з яким ще два роки тому працював. Тож не дивно, що він з перемоги розпочав роботу в новому для себе клубі. “Карпати” активніше розпочали зустріч і на 9-й хвилині створили непоганий момент біля чужих воріт, проте Худоб’яку не вдалося проштовхнути м’яч у сітку. Загалом перший тайм пройшов у рівній і дуже спокійній грі, а більш-менш небезпечних моментів набралося всього два. І другий момент виявився гольовим: під завісу першого тайму Довгий заробив пенальті, а Прийомов без проблем реалізував одинадцятиметровий. Наприкінці години гри Страшкевич, який замінив травмованого Худоб’яка, мав чудову можливість відновити рівновагу, проте його удар прийняла на себе поперечина. У відповідь Довгий вивів Прийомова віч-на-віч з голкіпером, і автор першого голу знову висвітив своє ім’я на табло. “Карпати” знову програють.
Внічию завершилася зустріч між полтавською “Ворсклою” і луцькою “Волинню”. Господарі непогано розпочали зустріч. Вже на 8-й хвилині Олександр Ковпак із чудової позиції послав м’яч над поперечиною, а на 20-й – лише штанга врятувала “Волинь” після дальнього удару у виконанні Турсунова. Якщо в першому таймі краще діяли футболісти “Ворскли”, то після перерви характер гри змінився і активніше стали грати вже лучани, а на 62-й хвилині це принесло “Волині” результат. Олександр Кобахідзе вразив порожні ворота після проходу Мемешева. Поразка не входила в плани футболістів полтавської команди, тому вони знову додали, і через два десятки хвилин зрівняли рахунок: Шиндеру знадобилося два дотики в чужому штрафному майданчику, щоб обробити м’яч і послати його повз воротаря у сітку. Як підсумок – нічия 1:1.
По-різному провели свої матчі три головних претенденти на золоті нагороди. Донецький “Шахтар” у Львові розібрався з міцною, як виявилося, “Олександрією”. На 6-й хвилині перший гольовий момент упустив Едуардо, який після подачі у виконанні Азеведо пробив головою, але не переграв воротаря. А посередині першого тайму м’яч все-таки опинився у сітці номінальних гостей: Алекс Тейшейра, набравши хорошу форму, розібрався з двома захисниками і результативно пробив у ближній кут. Після перерви ситуація повторилася. Спершу Едуардо знову не зумів переграти в ближньому бою голкіпера, а потім Тейшейра опинився першим на добиванні після сольного проходу і потужного удару в верхній гол у виконанні Дентіньо. 2:0 – впевнена перемога “Шахтаря”.
Куди більш складну звитягу здобуло київське “Динамо”, якому теж протистояв новачок Прем’єр-ліги – дніпродзержинська “Сталь”, що приймала чемпіона в Дніпропетровську. Номінальні господарі дуже здорово почали зустріч: вже на 3-й хвилині Рибку в упор “розстрілював” Гоменюк, але воротар проявив дива реакції і перевів м’яч на кутовий. Але після подачі з кутового Мігел Велозу зрізав м’яч у нижній кут своїх воріт. У “Динамо” мало що виходило в атаці у першому таймі, проте на останніх хвилинах кияни таки зрівняли рахунок: Ярмоленко після сольного проходу, пробив з далекої відстані, а голкіпер “Сталі” відбив м’яч точно на Буяльського, який і зрівняв рахунок.
Якщо в першому таймі в плані суддівства все було більш-менш спокійно, то після перерви розгорілися неабиякі пристрасті. Так, на 52-й хвилині арбітр зустрічі львів’янин Юрій Грисьо не тільки призначив пенальті у ворота “Сталі” за уявну гру рукою Іщенка, а й показав останньому дві жовті картки протягом однієї хвилини, залишивши дніпродзержинців у меншості.
Гусєв реалізував одинадцятиметровий удар і вивів свою команду вперед, а “Сталі” відігратися не допомогло і те, що кияни також догравали матч вдесятьох після того, як Сільва отримав червону картку за грубу гру.
А ось “Дніпро” взагалі втратив два очки в Ужгороді в матчі з “Говерлою”. Перший тайм пройшов при позиційній перевазі дніпропетровської команди, проте до небезпечних моментів справа доходила лічену кількість разів. Ужгородські футболісти грамотно зводили нанівець усі атакуючі потуги “Дніпра”, перекриваючи вільні зони і заважаючи гравцям гостей просуватися до воріт. Після перерви характер гри не змінився, більше того – дніпропетровці пропустили гол. На 57-й хвилині Гемега зреагував на фланговий простріл і перевів м’яч у порожні ворота. Після пропущеного м’яча “Дніпро” з іще більшою ретельністю взявся штурмувати чужі ворота, але оборонні редути “Говерли” тримали натиск. І лише на 79-й хвилині таки Безус зрівняв рахунок. У “Дніпра” залишалося ще десять хвилин для того, щоб вирвати перемогу, але ужгородці більше помилок не припускалися.