Не встигли шанувальники спорту відійти від баталій на перших Європейських іграх, як переключилися на ще одне спортивне свято. Минулого тижня в корейському містечку Кванджу стартувала Літня всесвітня універсіада.
Українську команду в Кореї представляють 136 спортсменів. Із 21 виду спорту, що увійшли до програми Універсіади-2015, нас представлятимуть у 14, а саме: в гімнастиці (спортивній і художній), веслуванні, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні, стрільбі з лука, тенісі, тхеквондо, фехтуванні і... гольфі.
Також українці змагатимуться у трьох ігрових видах. І якщо у футболі в нас буде тільки чоловіча команда, у гандболі – тільки жіноча, то у волейболі – обидві.
Очолять нашу студентську збірну у Кванджу дві олімпійські чемпіонки: Пекіна-2008 з фехтування Ольга Жовнір і Лондона-2012 в академічному веслуванні Наталія Довгодько. Цікаво, що на найвищу сходинку п’єдесталу попередньої Універсіади в Казані Довгодько піднімалася ще як випускниця Київського політехнічного інституту. Зараз вона – студентка Національного університету фізвиховання і спорту. Саме останній, як і варто було очікувати, делегував до Кореї найбільше своїх вихованців – 29. На другому місці – Харківська держакадемія фізкультури з 12 спортсменами, а на третьому – Львівський державний університет фізичної культури з 11.
Крім Наталії Довгодько, за медалі в Кванджу поборяться її старший брат – діючий чемпіон світу Іван Довгодько, а також ще 21 український спортсмен, що стояв на п’єдесталі в Казані-2013. Попри це, повторити успіх минулої Універсіади, яка за загальною кількістю нагород (77) стала найврожайнішою за всю історію України, буде вкрай складно як із об’єктивних, так і з суб’єктивних причин.
Справа в тому, що лише 13 видів спорту мають обов’язковий статус у програмі Універсіад. Решта – на розсуд організаторів. У немилість корейців потрапили боротьба, веслування на байдарках і каное, а також бокс, які принесли нам 30% медалей два роки тому в Казані.
Українці були серед фаворитів змагань, однак припустилися чимало помилок. Серед інших очкових втрат найбільш прикрим був недобір у головної зірки збірної Олега Верняєва на нелюбимій ним перекладині
Крім цього, не треба забувати і про перші Європейські ігри. Чимало спортсменів банально втомилося, хоча таки знайшлися сміливці, наприклад, “художниця” Ганна Різатдінова, а також гімнасти Ігор Радівілов, Микита Єрмак та Олег Верняєв (до речі, останній днями його визнали кращим спортсменом червня в Україні за версією НОК), які ледь встигли викласти з сумки медалі Баку і вилетіли в Корею, де вже встиг відзначитися Верняєв.
Загалом у перші дні змагань українська команда здобула шість медалей, три з яких “золоті”. Спершу переміг студент Запорізького національного університету Сергій Фролов, який тріумфував у плаванні на 800-метрівці вільним стилем.
До фіналу його кваліфікували з третім часом, але у вирішальному запливі хлопець покращив його майже на 10 секунд. Сергій не дуже вдало почав та певний час ішов четвертим і третім, але, починаючи із середини дистанції, вийшов на другу сходинку. Вирішальним став ривок українця на завершальних 150 метрах, коли він випередив британця Джея Лелліотта.
Згодом наша команда гімнастів (Олег Верняєв (Національний університет фізичного виховання і спорту України), Володимир Окачев (Харківська державна академія), Ігор Радівілов, Микита Єрмак, Віталій Арсеньєв (усі з Кам’янець-Подільського національного університету імені Огієнка)) виборола бронзу в командних змаганнях. Щоправда, цей результат цілком міг бути кращим.
Українці були серед фаворитів змагань, однак припустилися чимало помилок. Серед інших очкових втрат найбільш прикрим був недобір у головної зірки збірної Олега Верняєва на нелюбимій ним перекладині. Півтора очок, втрачених через помилку, вистачило б для “срібла”. Втім досить низькою виявилась оцінка на перекладині у ще одного лідера команди Ігоря Радівілова. Командну першість виграли японці – вони випередили Корею та Україну на цілих шість балів.
Попри помилку, Олег упевнено виграв кваліфікацію до фіналу з багатоборства, випередивши японського гімнаста Шого Нономуру на 1,2 бала. Крім того, Олег пробився в п’ять фіналів у окремих снарядах із шести (крім нещасливої поперечини). Ще у двох фіналах виступатиме Ігор Радівілов.
Лише 13 видів спорту мають обов’язковий статус у програмі Універсіад. Решта – на розсуд організаторів. У немилість корейців потрапили боротьба, веслування на байдарках і каное, а також бокс, які принесли нам 30% медалей два роки тому в Казані
Учора Верняєв знову підтвердив свій клас, але вже в багатоборстві, ставши абсолютним чемпіоном Універсіади. На п’яти снарядах із шести український гімнаст заробив оцінку вищу за 15 балів і не залишив суперникам жодного шансу.
Оцінка нижча 15 балів у Олега була тільки на коні. Крім цього снаряда, він не виграв ще тільки вільних вправ. Втім запасу, здобутого на інших снарядах, вистачило – у срібного призера, японця Нономури, Олег виграв, за підсумками багатоборства, майже три бали. Водночас на озері Тантеум розпочалися змагання з веслування, в яких наша жіноча четвірка виграла дистанцію 2000 метрів.
Чемпіонками Універсіади-2015 стали Ковальова Наталія (Херсонський державний університет), Довгодько Наталія (Національний університет фізичного виховання та спорту України), Верхогляд Дарина (Херсонський державний університет) і Німченко Євгенія (Херсонський державний університет).
П’яту медаль на Всесвітніх студентських іграх у скарбничку збірної України принесла дзюдоїстка Тетяна Левицька у ваговій категорії 52 кг. Програвши на іппон півфінальну сутичку японці Мако Учіо, українка перемогла в поєдинку бронзу представницю Хорватії Тену Сікіч.
Ще одну медаль – срібну – приніс Україні дзюдоїст Дмитро Канівець у ваговій категорії до 73 кг. У фіналі він, на жаль, поступився корейському дзюдоїстові Аному Чангріму.