У фінській столиці Гельсінкі завершився чемпіонат Європи з фігурного катання. Для українських уболівальників цей чемпіонат став якщо не розчаруванням, то принаймні не приніс такої кількості позитивних емоцій, як, наприклад, уболівальникам Італії та Франції.
У фінській столиці Гельсінкі завершився чемпіонат Європи з фігурного катання. Для українських уболівальників цей чемпіонат став якщо не розчаруванням, то принаймні не приніс такої кількості позитивних емоцій, як, наприклад, уболівальникам Італії та Франції.
Найбільше сподівань українці покладали на спортивну пару Тетяна Волосожар - Станіслав Морозов. Вони добре, хоч і не бездоганно, відкатали довільну програму, ставши третіми у цьому виді змагань. Проте напередодні у короткій програмі пара зірвала обов'язкові елементи, і низька сума балів змусила їх знову, як і минулого року, зупинитися за крок від п'єдесталу пошани. Проте зміна тренера (наша пара останній сезон тренується в Німеччині в Інго Штоєра) явно пішла спортсменам на користь. Якщо колишньому чемпіонові Європи і світу Штоєру вдасться подолати нестабільність пари, то все буде гаразд і з медалями.
Колишня партнерка Станіслава Морозова Олена Савченко, яка із новим партнером Робіном Шолкови теж тренується в Інго Штоєра та виступає за Німеччину, зуміла повторити своє досягнення - німецька пара втретє поспіль стала чемпіоном Європи.
Срібло дісталося російсько-японський парі Юко Кавагучі та Алєксандру Смірнову. Юко цього року отримала російське громадянство і тепер лише дозволу японської федерації фігурного катання бракує для того, щоб ця пара стала грізним конкурентом фаворитам Олімпіади, яка пройде наступного року у Ванкувері. Бронза теж у росіян Марії Мухортової та Максима Транькова.
Друга українська пара Катерина Костенко та Роман Талан - вісімнадцяті із дев'ятнадцяти пар, які дійшли до фінішу.
Не вдалося цього ізраїльській парі Єкатєрінє та Фьодору Соколовим: під час виконання довільної програми партнерка впала і так сильно розрізала ногу ковзаном, що їм довелося припинити виступ.
Взагалі цього року перерваних виступів було як ніколи багато: розв'язані ковзани, обірвані бретельки тощо. Представниця Фінляндії у жіночому одиночному катанні Кіра Корпі на самому початку програми впала і вдарилася об борт так сильно, що рефері зупинив прокат. На щастя, обійшлося без травми, але це падіння відкинуло спортсменку на п'яту позицію. А от її співвітчизниця Лаура Лепісто вперше у своїй кар'єрі стала чемпіонкою Європи. Третя фінка - Сюзанна Пойкіо - посіла третє місце. Минулорічна чемпіонка Європи італійка Кароліна Коснер - лише друга.
Сенсацією називають виступ у Гельсінкі росіянки Альони Леоновой: дебютантка, головним завданням якої було опинитися у першій десятці, стала четвертою.
Українка Ірина Мовчан спочатку потішила вболівальників, посівши після короткої програми високе для неї восьме місце, але майже повністю зірвала довільну програми і "скотилася" на дев'ятнадцяту позицію. Зрештою, після тридцять п'ятого місця на чемпіонаті світу це все одно можна назвати прогресом.
А от український одиночник Антон Ковалевський свій результат погіршив: він дебютував на чемпіонаті Європи у 2006-му році і був 16-м, через рік - 13-м, потім пропустив змагання через травму. Цього року спортсмен посів лише дев'ятнадцяте місце.
А відкриттям у цьому виді змагань називають італійця Самюеля Контесті. Свого часу він виступав за Францію, був дев'ятим на чемпіонаті Європи-2005. Проте потім не зміг пробитися до національної збірної, перебрався до Італії і під її прапором здобув не тільки срібну медаль, але і прихильність публіки завдяки неабиякому артистизму. Чемпіоном став француз Біан Жубер, який у першому ж бліц-інтерв'ю пошкодував, що французька федерація не розгледіла таланту Контесті. До речі, виграв довільну програму теж француз - Янік Понсеро, але невдалий виступ у короткій програмі залишив цього талановитого спортсмена на четвертій позиції. Третя - у бельгійця Кевіна Ван-Дер Перрена.
Найбільше пригод цього чемпіонату пережили танцювальні дуети. Ще під час обов'язкового танцю росіяни Єкатєріна Рубльова та Іван Шеффер влаштували справжній льодовий стриптиз: сукня партнерки порвалася, виставивши на загальний огляд її груди. Переважно, коли рветься костюм, рефері зупиняє прокат, щоб запобігти травмам. Проте цього разу, мабуть, судді не вважали таку ситуацію травматичною. Принаймні у фізичному плані. Дивом є те, що за таких обставин пара посіла досить високе восьме місце. Не виступали одні із лідерів у цьому виді програми - французи Ізабель Делобель та Олів'є Шонфельдер: партнерка зазнала важку травму плеча. Знялися після першого дня змагань інші лідери - росіяни Оксана Домніна та Максім Шебалін. Після обов'язкового танцю чемпіони Європи-2008 були лише п'ятими через падіння партнера. Спортсмени пояснюють свою невдачу та подальшу відмову від змагань травмою партнера. Тож боротьба у танцях розгорілася не на жарт.
У підсумку чемпіонами стали росіяни Яна Хохлова та Сєргєй Новіцкій - цікава пара, яку Російська Федерація чомусь ставила в тінь більш традиційних Домніної - Шебаліна. "Срібло" в - італійців Федеріки Фаєло та Масімо Скала, "бронза" у чудової британської пари Шинед Керр - Джон Керр. Відчайдушно боролися за місце на п'єдесталі чи не найбільші експериментатори сьогодні у танцях французи Наталі Пешела та Фаб'єн Бурса. Їх довільний танець, поставлений новим тренером пари Алєксандром Жуліним, сподобався і суддям, які дали за нього друге місце, і публіці. Проте у підсумку дует став лише четвертим.
Успішним можна назвати виступ у Гельсінкі українських танцюристів Ганни Задорожнюк та Сергія Вербила: яскраві танці та мінімум помилок підняли пару на сьоме місце. Другий танцювальний дует - Алла Бекназарова та Володимир Зуєв - тринадцяті.
Загалом боротьба у Гельсінкі була гострою у всіх видах програми. А попереду - буде ще гостріша, адже на березневому чемпіонаті світу розігруватимуть путівки на Олімпіаду.