Нічийний синдром

Перші чвертьфінальні матчі Ліги Європи за участю українських команд завершилися нічийним результатом

фото: АР
Київське “Динамо” і дніпропетровський “Дніпро” не змогли довести свою перевагу над італійською “Фіорентиною” та бельгійським “Брюґґе” відповідно. Питання про переможця в цих протистояннях команди вирішили відкласти на матчі-відповіді.
Щоправда, в обох випадках невеличку перевагу в майбутніх двобоях матимуть суперники українських клубів. 

На перемогу не награли

Італійська “Фіорентина” прибула до Києва зі званням команди, яка не програє в Лізі Європи на чужих полях, а “Динамо” приймало суперника в статусі клубу, який не втратив жодного очка в рідних стінах. Два чоботи – пара, що тут ще сказати. Стартовий склад “Фіорентини” не включав y себе жодного італійського прізвища. 
Вінченцо Монтелла любить змінювати склад, а співвітчизників y його команді і без того досить мало. З перших хвилин матчу флорентійський інтернаціонал показав усі слабкі сторони київського клубу. А саме жахливу гру захисту. І найприкріше, у Сергія Реброва просто немає вибору в захисній лінії. Так склалося, що саме в цей момент майже усі захисники киян перебувають y формі, далекій від оптимальної, що яскраво показав останній матч чемпіонату України проти луганської “Зорі”.
А в матчі з “Фіорентиною” захист помилявся протягом усього матчу. Добре, що італійці майже цим не користувалися на всі 100%, але коли півзахисникам необхідно було більше думати про те, як виправити численні огріхи своїх партнерів, сподіватися на якісну гру в атаці не доводилося. Взагалі “Фіорентина” задала дуже і дуже високий темп. “Динамо” намагалося не відставати від суперника і відповідати йому своїми атаками, проте справлятися з надшвидким Салахом киянам було все важче і важче. Антунеш, який грав на лівому фланзі, раз за разом не встигав за суперником.
У матчі з “Фіорентиною” захист помилявся протягом усього матчу. Добре, що італійці майже цим не користувалися на всі 100%, але коли півзахисникам необхідно було більше думати про те, як виправити численні огріхи своїх партнерів, сподіватися на якісну гру в атаці не доводилося
Традиційно нервував Хачеріді, який якщо не входить у гру відразу, то згодом стає головним болем усієї команди, оскільки доводиться його заспокоювати. Ця нервозність передалася і Драговичу. До всіх негараздів у середині тайму українці залишилися без того ж Антунеша, який буквально на рівному місці підвернув ногу. Довелося випускати замість португальця Віду, який мало того, що в останніх матчах грав слабко, та й ще йому довелося входити в гру на позицію, яка не є його рідною. 
На щастя, усі захисні негаразди киян компенсувала відсутність у італійців завершального удару. Гості неодноразово виходили на ударні позиції, але пробивали повз ворота. Лише раз у першому таймі в гру довелося вступати Шовковському після удару Салаха. 
У цій ситуації гол у ворота “Фіорентини” виглядав не просто дивом, а супердивом. На 37-й хвилині переповнені трибуни Олімпійського стадіону заревли від захвату. Джермейн Ленс отримав м’яч біля лівого кута штрафного, змістився до центру і вдарив по воротах. М’яч влучив у ногу комусь із захисників і, змінивши напрям, полетів точно в праву “дев’ятку”. Нето залишалося лише провести сферу поглядом. В аналогічній ситуації через кілька хвилин ледь не опинився Шовковський: Фернандес виконував штрафний метрів з 20. Тут теж пішов рикошет, але транзитом через голову Теодорчика снаряд полетів над поперечиною.
Дебют другої половини залишився за господарями поля, запал флорентійців немов згас після 45 хвилин гри. Але, як з’ясувалося, гості просто взяли невелику паузу, щоб переварити в головах усе сказане Монтеллою в перерві. Дуже скоро “Фіорентина” знову заволоділа ініціативою, але в меншій мірі, ніж це було в першому таймі. Не показували “фіалки” тих високих швидкостей, не було гостроти біля воріт Шовковського.
Тепер киянам доведеться обов’язково забивати в Італії, а з такою грою, як була в столиці України, зробити це буде дуже важко
Салах все виявляв активність, але вже був не настільки реактивний. На 74-й хвилині єгиптянин потривожив українського кіпера небезпечним на перший погляд ударом у дальній кут, проте Олександр забрав м’яч. Надалі Шовковському довелося лише пару раз зіграти на виході, більше ніяких завдань флорентійці перед ним не поставили. Точніше, таких завдань, з якими воротар “Динамо” не впорався б. Але коли вже здалося, що мінімальна звитяга таки буде у киян, грянув грім. 
Взагалі все розпочалося трохи раніше, аніж на другій доданій хвилині. Десь на протязі трьох-чотирьох хвилин кияни банально ніяк не могли винести м’яч із власної половини поля. Помилялися абсолютно усі. І в підсумку фортуна повернула італійцям свій борг. Хоума Бубакар не виграв верхову боротьбу у захисника, але героїчно махнув ногою і ударом через себе в падінні відправив м’яч у сітку воріт. 
Після цього гола відразу ж показали крупним планом Сергія Реброва – з виразу його обличчя напрошується тільки одна характеристика такого кінця – драма. Але нічого не втрачено, щоправда, тепер киянам доведеться обов’язково забивати в Італії, а з такою грою, як була в столиці України, зробити це буде дуже важко.

Втрачені можливості “Дніпра”

фото: АР
У домашньому матчі “Брюґґе” вважався фаворитом у парі з “Дніпром”, однак українська команда проявила себе непогано, ледь не обігравши бельгійців на їхньому полі. 
Початок зустрічі залишився за “Дніпром”, який почав гру активніше, заробив кілька кутових і штрафний, але до небезпечних моментів справа не дійшла. Пересидівши в захисті стартові хвилини, до середини тайму “Брюґґе” вирівняв і заспокоїв гру.
І якщо володіння м’ячем нехай і трохи більше, але було у “Дніпра”, то моменти стали з’являтися якраз у господарів. Найнебезпечніший з них був на 26-й хвилині, коли Чеберячко програв забіг Іск’єрдо, який вийшов на побачення з голкіпером, але Бойко вчасно вийшов і врятував команду від гола.
Наступний небезпечний момент у поєдинку був створений хвилин за п’ять до кінця першого тайму. Рафаелов з двадцяти трьох метрів непогано приклався до м’яча, проте круглий пролетів вище цілі. Більше в першому таймі нічого небезпечного не було.
На початку другої половини кардинально нічого не змінювалося. “Дніпро” трохи більше володів м’ячем, проте створити щось біля воріт господарів у нашої команди ніяк не виходило. Швидше знову міг забивати “Брюґґе”, але де Фаув після подачі кутового пробив у сантиметрах від штанги.
А ось під кінець матчу “Брюґґе” почав втомлюватися і гостям цілком було під силу вирвати звитягу, однак чудово зіграв голкіпер бельгійців Райан. Так, на 77-й хвилині Ротань після м’якої подачі Коноплянки з десяти метрів пробив у голкіпера, а потім і сам Коноплянка у своєму стилі змістився з флангу в центр і пробив у дальній кут низом – Райан у кидку витягнув м’яч.
У підсумку матч, в якому було багато боротьби і мало моментів і який порадував відкритим футболом на зустрічних курсах, так і закінчився без голів. Все тепер вирішиться в повторній зустрічі в Києві 23 квітня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5027 / 1.6MB / SQL:{query_count}