Українських уболівальників він потішив хорошими досягненнями у всіх вікових категоріях, багатьом відкрив імена молодих і дуже талановитих спортсменів.
Ідеться насамперед про Юлію Журавок, Анастасію Меркушину, Ганну Кривонос і Артема Тищенка. Останнього, до речі, Міжнародний союз біатлоністів визнав кращим новачком сезону. Потужно виступили Ірина Варвинець, Яна Бондар, Ольга Абрамова, Олександр Жирний і Віталій Кільчицький.
Що найголовніше – сезон 2014/2015 вписав у літопис світового біатлону і ті славні історичні досягнення, авторство яких належить нашим спортсменам: Валя Семеренко стала чемпіонкою світу в мас-старті, а Сергій Семенов завоював Малий кришталевий глобус у індивідуальних гонках! Прикро лише, що Семеренко, яка цілком могла повторити успіх Семенова в тому ж мас-старті, упустила цей блискучий шанс своїм неточним пострілом на фінальному етапі Кубку світу, що відбувся в Ханти-Мансійську...
У чоловіків результат боротьби за Великий кришталевий глобус став відомим задовго до останнього етапу. Француз Мартен Фуркад приїхав тільки для того, аби оформити остаточно свою перемогу, що доволі успішно і зробив, завоювавши четвертий Великий кришталевий глобус. А от у жінок боротьба за трофей тривала до останньої гонки, і вели її білоруска Дар’я Домрачева та фінка Кайса Макяряйнен.
Спершу фінка у спринті відіграла в білоруски 12 очок і наблизилася до суперниці на відстань дев’яти. У гонці переслідування Домрачева з перших метрів почала відігравати гандикап у Макяряйнен.
У чоловіків результат боротьби за Великий кришталевий глобус став відомим задовго до останнього етапу. Француз Мартен Фуркад приїхав тільки для того, аби оформити остаточно свою перемогу
Перед другою стрільбою сталася подія, що могла поставити великий хрест на чемпіонських амбіціях білоруски. Відігравши 15 секунд, Дар’я приїхала разом із фінкою та приготувалася до стрільби... стоячи. Якби вона дала бодай один залп, штрафні санкції однозначно позбавили б її Великого кришталевого глобуса. На щастя для Домрачевої, Макяряйнен не стала очікувати пострілу суперниці і демонстративно впала на килим. А тут ще трибуни несамовито заволали: “Ложись, Даша, ложись!” Можна сказати, що це врятувало білоруску від фатальної трагедії. Вона вчасно збагнула, схаменулась і прийняла правильне положення для стрільби.
У підсумку спортсменка провела фантастичну гонку та фінішувала в гордій самоті, а ось Кайса прийшла лише четвертою. Це дозволило їй у боротьбі за Малий кришталевий глобус у персьюті випередити принципову суперницю на очко, але в загальному заліку Кубку світу відстала від неї вже на 32 пункти. А в програмі змагань залишився тільки мас-старт...
У ньому на кону стяв не тільки Великий глобус, а й доля Малого, за який змагалась і наша Валя Семеренко, що лише на очко поступалася німкені Францисці Пройсс. Щоправда, недалеко була й Домрачева. Між ними розігралося захоплююче дійство. Всі спортсменки, бездоганно стріляючи, йшли в лідируючій групі до третього вогневого рубежу, де Пройсс закрила всі мішені, Домрачева промахнулася раз, а Семеренко – двічі.
Здавалося, тепер усе ясно. Однак німкеня зберегла інтригу до останнього. На заключну в сезоні стійку вона примчалася першою і двічі відправила кулі в “молоко”. Але Валя у своїх найгірших традиціях потрапила мимо саме останньою кулею, тож Малий кришталевий глобус поїхав до Німеччини... А вперше в історії Великий – у Білорусь. Макяряйнен трьома промахами сама “розстріляла” свої останні шанси, фінішувавши 13-ою, а Домрачева таки виборола жаданий приз.