Вдалий жереб “молодіжки”

Збірна України U-20 дізналася суперників на чемпіонаті світу, який цього року пройде в Новій Зеландії

фото: fifa.com
Збірні Нової Зеландії, США та М’янми стануть суперниками збірної України на чемпіонаті світу серед 20-річних, який стартує 30 травня в Новій Зеландії. Саме такі команди випали підопічним Олександра Петракова під час жеребкування, що цього тижня відбулося в Окленді.
Жеребкування проводили директор ФІФА Колін Сміт і менеджер із дорослих змагань Ріаннон Мартін. Їм допомагали відомі колись новозеландські футболісти Вінтон Руфер, Іван Віцеліч, Денні Хей і Стів Самнер. 
Перед початком жеребкування віце-президент ФІФА Колін Вебб згадав про те, що світові чемпіонати серед 20-річних дали путівку в життя таким футболістам, як Дієго Марадона (1979), Роналдінью (1999), Ліонель Мессі (2005) та багатьом іншим великим гравцям: “Деякі гравці, що проявили себе в молодіжних чемпіонатах світу, зуміли заявити про себе і на торішньому ЧС у Бразилії, наприклад, Хамес Родрігес і Поль Погба. Не сумніваюся, що й турнір у Новій Зеландії відкриє чимало нових зірок, які засяють уже в найближчі місяці, та надихне активніше займатися футболом багатьох хлопчиків і дівчаток”.
Для української команди це вже третій в історії мундіаль. Уперше українці грали у фінальній частині мундіалю U-20 у 2001 році. Тоді “синьо-жовті”, очолювані  Анатолієм Крощенком. потрапили в одну групу з командами Чилі, США та Китаю. Перемігши чилійців (4:2) і розписавши мирову з китайцями (0:0) та американцями (1:1), наша команда з першого місця вийшла в 1/8 фіналу, де поступилася збірній Парагваю (1:2). В тій команді головними футболістами були Олексій Бєлік,  Олексій Гай, Руслан Валяєв і Богдан Шершун. 
Через чотири роки українці знову пробилися на молодіжний мундіаль. Командою керував уже Олексій Михайличенко, а в її складі виступали Олександр Алієв, Артем Мілевський, Олександр Гладкий, Богдан Шуст та інші. А в групі суперниками були Китай, Туреччина та Панама. Цього разу хлопці вийшли в 1/8 фіналу вже з другого місця. Здолавши панамців (3:1), українці поступилися китайцям (2:3) і розписали мирову з турками (2:2). А в плей-оф на шляху “синьо-жовтих” стала Нігерія, що перемогла з мінімальним рахунком.
Перший двобій наша збірна проведе 30 травня. Це буде матч-відкриття проти господарів турніру
І ось українці втретє спробують пройти далі 1/8 фіналу. В те, що підопічні Петракова не подолають груповий турнір, навіть не хочеться вірити, адже з жеребом нам відверто пощастило. 
Перший двобій наша збірна проведе 30 травня. Це буде матч-відкриття проти господарів турніру. Новозеландці, ясно, потрапили на мундіаль без відбору, тож є певною мірою командою-загадкою. Взагалі місцевий футбол отримав певний поштовх до розвитку, коли під крило азіатської конфедерації пішла Австралія. Тепер клубу з Нової Зеландії треба  сильно постаратись, аби не стати клубним чемпіоном Океанії (хоча й таке стається), а збірній будь-якого рівня не стати першою в регіоні. 
Це, звичайно, ще не гарантує отримання путівки на дорослий чемпіонат світу. Скажімо, до Бразилії новозеландці не потрапили, поступившись у стикових матчах  Мексиці. Хто гратиме в команді – наразі невідомо, хоча можна спрогнозувати, що головну ставку господарі турніру робитимуть на футболістів, які грають у Європі та неангломовних країнах. Наприклад, півзахисник Джесс Едж виступає в італійській “Віченці”, а захисник Білл Туілома в цьому сезоні вже виходив на поле у складі команди “Марсель”.

Вже 2 червня на українців очікує випробування зі збірною М’янми. Про цю команду майже нічого невідомо. Всі гравці представляють місцеві клуби, а путівку до Нової Зеландії вона завоювала, ставши півфіналістом молодіжного чемпіонату Азії, господарем якого була М’янма. 
Цікаво, що колись молодіжна збірна країни з 60-мільйонним населенням, яка раніше називалася Бірмою, була одним із фаворитів у Азії. З 1961 по 1971 рік, коли був розквіт футболу в країні, “молодіжка” Бірми сім разів (!) ставала чемпіоном континенту. Але з середини 70-тих років минулого століття через війну в країні про футбол довелося забути. Згодом місцева “молодіжка” ніяк не могла подолати кваліфікаційного сита. Лише торік як господар вона зуміла взяти участь у фінальній частині молодіжного чемпіонату Азії.
Цим шансом футболісти М’янми скористалися сповна. Зі скрипом подолавши груповий турнір (перемігши Тайланд і зігравши внічию з Єменом), у 1/4 фіналу господарі сенсаційно обіграли збірну ОАЕ і вийшли в півфінал, де лише в додатковий час поступилися Катару. Однак путівку в Нову Зеландію вони оформили.
Для української команди це вже третій в історії мундіаль. Уперше українці грали у фінальній частині мундіалю U-20 у 2001 році
Ну а 5 червня на українську команду очікує випробування зі збірною США. Американці – старожили молодіжних чемпіонатів світу, які пропустили в нинішньому столітті тільки турнір 2011 року. Найбільшого успіху вона досягли у 1989 році, посівши четверте місце. Путівку до Нової Зеландії збірна США виборола в турнірі КОНКАКАФ, який проходив у січні на Ямайці. У групі посіли друге місце, поступившись Панамі і зігравши внічию з Гватемалою. А в стиковому матчі обіграли Сальвадор.
Напевно, варто сказати кілька слів і про нашу команду, хоча про неї і так усе чудово  відомо. На чемпіонат світу команда Олександра Петракова пробивалася не без пригод. Достатньо згадати про те, як вона подолала сито еліт-раунду. Він проходив у Англії. У заключній зустрічі з господарями, які випереджали нашу команду на очко, все йшло до нічийного результату, який абсолютно не влаштовував українців. Тож Едуард Соболь забив вирішальний м’яч на 94-ій хвилині і вивів команду у фінальний раунд.
У фінальній частині, що проходила в Угорщині, українці спершу зіграли внічию з Сербією (1:1), згодом перемогли Болгарію (1:0), забивши переможний гол на 89-ій хвилині, і поступилися майбутньому чемпіону – Німеччині (0:2). Чотири очки  не дозволили нашій команді вийти з групи, однак гарантували путівку в Нову Зеландію.
Гравців із досвідом виступів на дорослому рівні в нашій збірній вистачає. Едуард Соболь – основний гравець донецького “Металурга”, Тарас Качараба – “Говерли”, Микита Бурда грав за “Динамо” в Лізі Європи, 18-річний Віктор Коваленко засвітився у складі “Шахтаря” в матчі Кубку України і зараз готується з основою до Ліги чемпіонів. Виходили на поле у Прем’єр-лізі воротарі Богдан Сарнавський (“Шахтар”) і Роман Підківка (“Карпати”).
Залишається додати, що чемпіонат світу – 2015 пройде з 30 травня по 20 червня на стадіонах семи міст: Окленда (там, зокрема, відбудеться фінал і матч за третє місце), Крайстчерча (один з півфіналів), Веллінгтона, Гамільтона (чвертьфінали), а також Фангареї, Нью- Плімута і Данідіна. Групові турніри завершаться 7 червня. Ігри 1/8 фіналу, в яку потраплять перші дві команди з груп плюс чотири кращих із тих, хто посів третє місце в групі, пройдуть 10 – 11 червня; чвертьфінали – 14-го; півфінали – 17-го; фінал і матч за третє місце – 20 червня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6560 / 1.6MB / SQL:{query_count}