На жаль, збільшити цей здобуток в індивідуальних гонках українці не зуміли, хоча були дуже близькими до п’єдесталу пошани.
В програму сьомого етапу Кубкy світу, який проходив y чеському містечку Нове Место входило шість перегонів. Окрім традиційних спринтів і гонок-переслідувань також були проведені змішана естафета і сінгл-мікст. Останній і відкривав програму змагань.
Взагалі одиночна змішана естафета в програмі Кубків світу була представлена вперше. До того шанувальники біатлону могли бачити подібні змагання лише на традиційних Різдвяних перегонах в Німеччині. Правила цієї гонки дуже прості. Тобто кожну команду представляли по одному чоловіку і одній жінці, які по черзі по два рази відпрацьовували стрільбу лежачи і стійку на колі довжиною 1,5 км.
При цьому, якщо спортсмен не закривав мішень, він відправлявся на штрафне коло, довжина якого 75 м. Словом, це дуже динамічна і досить непередбачувана за своїм сюжетом гонка, де дуже багато залежить від якісної стрільби. Тим більше, що в Чехії була чудова погода, відповідно на перше місце в результатах вийшла персональна майстерність кожного біатлоніста, а не фортуна-лотерея.
Напевно, саме з цієї причини представники деяких країн вирішили задіяти в цих перегонах не своїх перших номерів (тим більше, що дещо пізніше відбувалася класична змішана естафета), а перевірених спортсменів, які мають високий коефіцієнт на вогневих рубежах. Так вчинив і тренерський штаб збірної України, зупинивши свій вибір на парі Юлія Джима – Артем Тищенко. І, в принципі, з цим вибором не помилився...
Представники деяких країн вирішили задіяти в цих перегонах не своїх перших номерів (тим більше, що дещо пізніше відбувалася класична змішана естафета), а перевірених спортсменів, які мають високий коефіцієнт на вогневих рубежах
Досить швидко стало ясно, що боротьбу за медалі поведуть виключно команди Німеччини, Норвегії, Росії та України. Решта ж або занадто довго затримувалися на вогневих рубежах, або і зовсім відмотували штрафні кола. В таких умовах шанси українців на успіх виглядали перспективними. Однак перед заключною стрільбою чоловіків, здавалося, що українці залишаться без нагороди: Німеччина йшла попереду з півхвилинним гандикапом, а російська пара Яна Романова – Олексій Волков, як і норвезька Марті Олсбі – Хенрік Л’Абе-Лунд, були значно влучнішими за нашу пару.
Але тут німців спіткав неприємний сюрприз. Ерік Лессер примудрився не закрити три мішені і відправитися відразу на 225 додаткових метрів! Волков цим шансом скористався на всі сто, а ось Тищенко, задіявши два додаткові патрони, пішов із рубежу пліч-о-пліч з Л’Абе-Лундом. На жаль, сил у норвежця виявилося більше. Втім, і “бронзовий” успіх України в новій програмі Кубкy світу – гонці – подія неординарна. Тим більше, в заліку Кубкy націй Джима і Тищенко принесли нашим чоловічій та жіночій збірним по 90 залікових очок.
Ще одною бронзовою нагородою потішила вітчизняних уболівальників і класична змішана естафета. На цей раз тренерський штаб, разом із досвідченими Валею Семеренко і Сергієм Семеновим, довірив місце в команді молодим Ірині Варвинець з Дмитру Підручному. І вже після третього етапу українська збірна майже забезпечила собі місце на п’єдесталі.
Досить швидко стало ясно, що боротьбу за медалі поведуть виключно команди Німеччини, Норвегії, Росії та України. Решта ж або занадто довго затримувалися на вогневих рубежах, або і зовсім відмотували штрафні кола
Такий божевільний гандикап зуміли зробити Валя Семеренко, Дмитро Підручний і, що найприємніше, Ірина Варвинець. Наша наймолодша учасниця провела найкращу гонку в кар’єрі в Кубку світу і на рівних боролася з лідерами загального заліку, причому, не тільки на рубежі, але і на лижні. Для Іри це перша медаль на такому рівні.
Валя Семеренко і Дмитро Підручний свої етапи провели впевнено, зберігаючи наші лідерські позиції. Для Діми це теж перша медаль Кубку світу в кар’єрі, а для Валі – 23-я. А ось Сергій Семенов, маючи колосальну перевагу над переслідувачами, змусив суттєво понервувати українських уболівальників, ідучи на коло штрафу. Тим не менше, це не завадило йому впевнено фінішувати на третій позиції.
Завдяки провалам на третьому етапі Симона Фуркада і Юрія Лядова, наша жіноча збірна зуміла наблизитися в Кубку націй до збірних Франції та Білорусі. Чоловіча команда впевнено йде сьомою.
Що ж стосується гонок персональних, то і там представники України не пасли задніх. Приємно, що той же Семенов повністю реабілітувався за естафету бездоганною стрільбою в спринті та гонці переслідування. Причому в персьюті він мало не здійснив маленький подвиг, фактично наздогнавши на останньому колі трійку лідерів – Якова Фака, Мартена Фуркада і Сімона Шемппа. В результаті лідер збірної Словенії, завоювавши два “золота”, став головним героєм змагань в Нове Место, а німець, наїхавши на лижу французу, таки випередив того і став двічі “срібним”. При цьому в загальному заліку Кубку світу Шемпп скоротив відставання від Фуркада лише до шести очок.
Завдяки провалам на третьому етапі Симона Фуркада і Юрія Лядова, наша жіноча збірна зуміла наблизитися в Кубку націй до збірних Франції та Білорусі. Чоловіча команда впевнено йде сьомою
У жінок Валя Семеренко просто зобов’язана була стати призером у спринті. У той час як “реактивні” Вероніка Віткова (один промах), Дар’я Домрачева (два промахи) і Кайса Макаряйнен (три промахи) невпевнено діяли на вогневих рубежах. Українка ходом цілком могла б виграти боротьбу за перше місце у німецького дуету Лаура Дальмаєр – Франциска Гільдебранд. Однак, за старою сумною звичкою, на стійці останню кулю відправила повз мету, і задовольнялася лише участю у квітковій церемонії.
У персьюті ж на голови учасниць зірвався потужний снігопад, і іноді було незрозуміло, як спортсменки взагалі примудряються бачити мішені. У цій ситуації взяли своє досвід і майстерність. Фаворитом була Макаряйнен, яка перед четвертою стрільбою цілком могла забезпечити собі комфортний відрив. Але фінка останнім пострілом послала кулю в “молоко” і дала зелене світло Домрачовій.
Відповідно, в інтригуючому білорусько-фінському протистоянні за Великий кришталевий глобус Дар’я наблизилася до Кайси вже на відстань у 27 пунктів. Втім, до закінчення сезону залишилося всього нічого – етапи в Голменколлені і Ханти-Мансійську, а також чемпіонат світу на рідній для Макаряйнен трасі в Контіолахті.
Щодо наших дівчат, то в гонці переслідування найкращою стала Юлія Джима, яка з 18-го місця у спринті піднялася на сьоме. Валя Семеренко опустилася з шостої позиції на дев’яту.