Європейські нагороди біатлоністів

Цими днями в різних куточках Європи відбувається чимало біатлонних стартів. У естонському Отепяя розпочався чемпіонат Європи, тривають змагання на Всесвітній Універсіаді. Окрім цього, відбуваються Європейські молодіжні спортивні ігри, у програмі яких також є біатлон

фото: otepaa.biathlon.ee
Однак головна увага прикута до континентального форуму, куди збірна України поїхала в найсильнішому складі. Пов’язано це насамперед із бажанням здобути чемпіонські титули, що дозволять спортсменам отримати державні стипендії. Звичайно, головну ставку зроблять на естафетні змагання, однак і в індивідуальних дисциплінах сподіваються здобути нагороди.
У перший день континентального форуму нагороди розігрували юніори та юніорки. Першим стартом чемпіонату стала індивідуальна гонка юніорок, яка принесла збірній України дебютну медаль. Юлія Журавок, заробивши дві штрафні хвилини, зуміла завоювати бронзову нагороду!
Жодна з учасниць гонки не змогла пройти чотири вогневі рубежі без промахів. Перемогу ж святкувала росіянка Вікторія Сливко, яка обійшлася однією штрафною хвилиною. Другою з двома неураженими мішенями стала австрійська біатлоністка Дуня Здуц, у якої є досвід змагань у Кубку світу. Юлія Журавок програла 20 секунд другому місцю і півхвилини результату переможниці. Відзначимо скорострільність Журавок: на вогневому рубежі Юля працювала швидше за всіх суперниць!
Також високий результат (сьомий) у Анастасії Меркушиної, але її цього разу підвела стрільба: відразу чотири штрафні хвилини. На жаль, ще більше промахів у двох інших наших спортсменок. У підсумку Анастасія Ничипоренко стала 27-ою, а Марія Кручова фінішувала на 36-ому місці.
Не залишилася збірна України без медалі і в індивідуальній гонці юніорів. Максим Івко зумів обмежитися однією штрафною хвилиною, принісши в командну скарбничку другу “бронзу” дня. На останніх кілометрах Максим бився за медаль із естонцем Рене Закхною, який здобув “золото” в цій дисципліні рік тому, але трохи поступився більш досвідченому супернику. Перемогу ж із абсолютною стрільбою здобув француз Арістід Біг, який завдяки точності виграв на фініші в найближчого суперника більше хвилини.
Не залишилася збірна України без медалі і в індивідуальній гонці юніорів. Максим Івко зумів обмежитися однією штрафною хвилиною, принісши в командну скарбничку другу “бронзу” дня
Високий результат показав і Антон Мігда. Попри зароблені у стрільбі дві хвилини штрафу, він все-таки зумів фінішувати в десятці найсильніших завдяки відмінному фінішному колу. Зовсім трохи не вистачило для такого ж досягнення Олександрові Мор’єву, який єдиний свій промах допустив передостаннім пострілом у гонці, відтак став 12-им. А спортсмен Дмитро Ігнатьєв показав 34-ий результат.
Другий день чемпіонату Європи приніс у скарбничку збірної України чергову медаль. Цього разу відзначився лідер дорослої чоловічої команди Сергій Семенов. Взяти з нього приклад цілком могли й інші представники нашої країни, проте їм укотре стала перепоною підступна погода...
фото: otepaa.biathlon.ee 
У поточному сезоні погодні катаклізми на змаганнях біатлоністів стають неприємною традицією. Зовсім нещодавно ми були свідками ураганних поривів вітру під час стартів останнього етапу Кубку світу в італійському Антхольці, а тепер цей любитель попсувати нерви спортсменам дістався й до Естонії. 
Першими відчули міць погоди жінки, які вийшли на старт індивідуальної гонки. Лідера української збірної Валі Семеренко серед них не було. На стрільбищі знову все вирішувала непередбачувана погодна лотерея: на другому рубежі вона досягнула апофеозу, оскільки багато учасниць заробили одразу по 3-4 штрафні хвилини.
На жаль, у числі постраждалих опинились і наші Ірина Варвинець (чотири промахи) та Наталія Бурдига (три промахи). Та й два постріли в “молоко” Юлії Джими ніяк не тішили. На цьому тлі залишається тільки дивуватися, як пощастило австрійці Христині Рідер, що примудрилася закрити всі мішені, відтак одразу стала однією з фавориток.
Та в підсумку куди більшу сенсацію створила представниця Румунії Люмініца Піскоран! Ніколи раніше біатлоністи цієї країни не ставали переможцями у змаганнях чемпіонатів світу чи Європи. А тут, навіть маючи в пасиві п’ять промахів, Піскоран раптом видала настільки реактивну швидкість, що ходом відіграла цілих дві хвилини гандикапу в тієї ж Рідер і таким чином забезпечила собі місце на вершині п’єдесталу!
Безумовно, якби досвідчена Катерина Юрлова зі своїх семи неточних пострілів зробила хоча б на один менше, над стадіоном звучав би російський гімн. Але що сталося, те сталося. Нам же залишається тільки шкодувати, що маса промахів залишила за межею призерів українських біатлоністок, а Бурдигу після десятого “молока” й зовсім змусила зійти з дистанції.
До моменту старту чоловічої індивідуальної гонки погода дещо схаменулась, тож це налаштовувало на оптимістичну думку: розподіл місць на п’єдесталі передусім залежатиме не від вітру, а від персональних якостей спортсменів
Але за наших жінок певною мірою поквитався Сергій Семенов. До моменту старту чоловічої індивідуальної гонки погода дещо схаменулась, тож це налаштовувало на оптимістичну думку: розподіл місць на п’єдесталі передусім залежатиме не від вітру, а від персональних якостей спортсменів.
У цілому так і сталось. Однак час від часу на стрільбищі періодично було зовсім невесело. Коли після трьох вогневих рубежів Семенов мав у пасиві чотири промахи, а, скажімо, росіянин Олексій Волков жодного, то ця різниця розчаровувала. Та на заключній “стійці” сталося, здавалося б, неможливе. Тепер уже українець відпрацював бездоганно, а його основні конкуренти заробляли штрафні хвилини. Щоправда, Волкову навіть два “молока” не завадили стати переможцем. А ось Семенову піднятися на другу сходинку п’єдесталу не завадив уже ніхто. Болгарин Володимир Ілієв сам винен, що двома промахами у вирішальній стрільбі опустив себе на підсумкову третю позицію.
На жаль, шанси опинитися там замість болгарина своїм промахом розвіяв Артем Тищенко, який у підсумку став шостим. А Артем Прима (18 місце) та Володимир Семаков  (26 місце) ні технічною, ні тактичною вправністю зовсім не потішили. Принаймні поки.
Перше “золото” у скарбничку України на цій першості принесли юніорки. Вчора у спринті чудовий результат показала Анастасія Меркушина. Ідеально впоравшись із вогневими рубежами, українка була дуже швидкою на дистанції і цілком справедливо посіла перше місце. На фінішному колі Меркушина відіграла шість секунд у власниці “срібла” індивідуальної гонки Дуні Здуц і випередила австрійську біатлоністку на п’ять секунд. У підсумку Меркушина показала третій хід по дистанції, а лідером стала Уляна Кайшева. Однак два промахи не дозволили росіянці піднятися вище третього місця.
Чудова гонка вдалась і Юлії Журавок. Міг бути навіть подвійний український подіум, але спортсменка, на жаль, промахнулась у останньому пострілі. Однак посівши шосте місце і маючи менше 40 секунд відставання від лідера, Журавок має хороший шанс поборотися за медалі в гонці переслідування.
Ще один результат у десятці найсильніших вдався Марії Кручовій, для якої це взагалі найвищий результат у офіційних змаганнях на міжнародному рівні. Для повного щастя не вистачило ще одного точного пострілу. Четверта наша учасниця, Анастасія Ничипоренко, з трьома помилками на стрільбі стала 26-ою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4400 / 1.61MB / SQL:{query_count}