Пасивний відпочинок

Традиційно новорічні свята у світі спорту не насичені подіями. В такий час не буде зайвим дещо відволіктися від реальних спортивних подій і переглянути фільми на цю тематику.

nilsen.jpg 

Традиційно новорічні свята у світі спорту не насичені подіями. В такий час не буде зайвим дещо відволіктися від реальних спортивних подій і переглянути фільми на цю тематику.

Футбол

Як відомо, світ кіно не дуже полюбляє футбольні фільми. Для американців цей вид спорту не профільний, тому вони не особливо приділяють увагу тому, що не цікавить місцеву публіку. Проте все ж таки фільми на футбольну тематику є, хоча і не в тій кількості, як би хотілося.

Усі пам'ятають радянський фільм "Воротар", знятий за оповіданням Лева Кассіля "Воротар республіки". Звісно, цю стрічку важко назвати шедевром, проте вона є чи не найпершою кінематографічною історією про спорт номер один.

Не менш цікавим є ще один фільм, знятий за мотивами творчості Лева Кассіля "Удар" Іще Удар!". В основі сюжету - фінальний матч із футболу в Стокгольмі. Грають ленінградська команда "Зоря" і західноєвропейська команда "Рифи". Коли цей фільм вперше з'явився на екранах кінотеатрів у 1968 році, то глядачі, немов на стадіоні, аплодували, раділи забитим м'ячам. Ще одна класика радянського кіно - "Запасний гравець" (1954 р.) з Георгієм Віциним у головній ролі. І хоча в цій стрічці самій грі приділено менше уваги, деякі футбольні моменти все-таки будуть цікаві вболівальникам.

Американський кінематограф довгий час оминав тему футболу, і, по суті, одним із перших гучних фільмів на цю тематику стала "Втеча до перемоги" ("Escape To Vіctory"). Стрічка цікава вже тим фактом, що, крім таких славетних акторів, як Майкл Кейн, Сільвестр Сталлоне, у ньому знялися також знамениті футболісти: Пеле, Боббі Мур, Ка­зімеж Дейна, Освальдо Ардільс. Дія фільму відбувається під час Другої світової війни. У таборі військовополонених створюють футбольну команду, яка повинна зіграти проти німецьких солдатів. Ця картина трохи нагадує відомий "Матч смерті" (радянський фільм про київське "Динамо" 1941 року), але, на відміну від аналога, футболу у "Втечі" приділено значно більше уваги.

Суто футбольною можна назвати трилогію "Гол" ("Goal!"; "Goal ІІ: Living the dream"; "Goal! III"; третя частина фільму мала вийти в листопаді 2008 року, проте її прем'єру перенесли на 2009 рік). Це розповідь про мексиканського хлопця Сантьяго Муньєза, який мріяв тільки про одне - стати професійним футболістом. Заради цього він покинув Лос-Анджелес і поїхав в Англію, аби стати гравцем "Ньюкасла". У другій частині настирливий хлопець перебирається у мадридський "Реал". Звісно, у стрічці дуже багато ляпів, які помітить кожен уболівальник. Проте через те, що на полі разом з Муньєзом грають справжні футбольні зірки (Алан Ширер, Зінедін Зідан, Девід Бекгем, Рауль), цей фільм таки вартий, щоб його подивитися.

Більш правдивим, особливо з огляду на те, що знятий на основі реальних подій, виглядає фільм "Гра їхнього життя" ("The Game of Theіr Lіves"). Це розповідь про легендарну команду США, до складу якої входили гравці-аматори, що завдали поразки іменитій збірній Англії на чемпіонаті світу з футболу 1950 року, що відбувався у Бразилії.

Не можна оминути увагою фільми, присвячені фанівському руху, а точніше англійським "хуліганз". Однією з найкращих картин на цю тему є "Фабрика футболу" ("The Football Factory"). Стрічка присвячена Headhunters - легендарній групі футбольних "хуліганз" лондонського "Челсі" і вже стала культовою для "хуліганз" усього світу. Так само цій тематиці присвячені такі картини, як англійські "Хулігани зеленої вулиці" ("Green Street Hooligans"), "Посвідчення" (I.D.) та "Фірма" ("The Firm"), чеська "Чому?" ("Proc?"), польська "Клітка" ("Klatka").

А якщо хочете просто розважитися, то можете подивитися такі комедійні стрічки, як "Шаолінський футбол" ("Siu lam juk kau") або "Грай, як Бекгем" ("Bend It Like Beckham").

Бокс

На відміну від футболу, фільмів про бокс стільки, що можна заплутатися в них. Є стрічки як про вигаданих боксерів, так і про цілком реальних людей. Іконою боксерського кіно вважають фільм "Роккі" ("Rocky"). Ця картина принесла славу Сільвестру Сталлоне, який згодом зняв ще п'ять стрічок про Роккі Бальбоа. Не менш епатажною вийшла стрічка Мартіна Скорсезе "Скажений бик" ("Raging Bull"). Це розповідь про Джейка Ламотта на прізвисько Бронкський Бик. Усі його психологічні і сексуальні комплекси люто проявляються на боксерському рингу.

З картин, що зроблені на реальних подіях, варто переглянути стрічку про непереможного боксера Мухаммеда Алі - "Алі" ("Ali") з Вілом Смітом у головній ролі. Фільм "Тайсон" ("Tyson"), знятий за книгою "Вогонь і Страх" Хосе Торресса, не був як слід сприйнятий шанувальниками боксу, проте це компенсував чудовий документальний біографічний фільм, який цього року на Каннському кінофестивалі представив сам боксер (детальніше про це в інтерв'ю з Майком Тайсоном - "Пошта"). Справжньою родзинкою є картина "Попелюшка" ("Cinderella Man"), яка у нашому прокаті отримала назву "Нокдаун". Це фільм про те, якою має бути людина насправді. Джим Бреддок не втрачав надії навіть у найжахливіші моменти життя: травма, через яку вигнали з боксу, голодні діти, убогість, розпач дружини - все, що супроводжувало Велику депресію, не зламало його дух. Навпаки, Джим боровся за життя, як міг. Стрічка є дуже актуальною для українців сьогодні.

Інше

Серед інших видів спорту, звісно, найпопулярнішими є картини про американський футбол та бейсбол, хоча на них зупинятися ми не будемо, ос­кільки ці види спорту не настільки популярні у нас. Проте і відмовлятися від подібних стрічок не слід, адже саме завдяки їм можна розібратися в деяких нюансах цих видів спорту.

Шанувальникам автоспорту варто переглянути картину 1966 року "Великий приз" "Grand Prix" про перегони Формули-1 хоч би заради того, аби поринути в атмосферу давніх перегонів королівського класу. Любителям бобслею буде весело подивитися майже правдиву розповідь про ямайських бобслеїстів у картині "Круті віражі" ("Cool Runnіngs"). Тих, хто любить хокей, зацікавить картина "Диво" ("Mіracle") про епохальну гру американської й радянської хокейних збірних. Цього року в Росії зняли фільм "Валерій Харламов. Додатковий час" - про легенду хокею епохи 1970-х. Сама історія Валерія Харламова передана докладно: з дитячих років, коли батько відвів сина у спортивну школу, і до загибелі в автокатастрофі 1981 року.

Усі шанувальники тенісу вже давно переглянули картину "Вімблдон" ("Wimbledon"), яка розповідає про кохання і те, що воно може зробити з невдахою. Для "баскетболістів" вибір узагалі величезний - від милої анімації в "Космічному баскетболі" ("Space Jam") з Майклом Джорданом у головній ролі до драми "Його гра" ("He Got Game"). Є фільми про плавання ("Гордість"/"Prіde"), пляжний волейбол ("Хмара 9"/ "Cloud 9"), настільний теніс ("Пінг-понг"/ "The Tao of Pong"), фігурне ковзанярство ("Золотий лід" / "The Cuttіng Edge"), шахи ("Вибір гри"/ "Searchіng for Bobby Fіscher") і навіть про керлінг ("Хлопці з мітлами" / "Men Wіth Brooms").

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3472 / 1.61MB / SQL:{query_count}