Півхвилини до медалі

У неділю в шведському Остерсунді був даний старт новому біатлонному сезону. Довгі вісім місяців уболівальники чекали на повернення біатлону. І ось нарешті дочекалися. Попереду майже чотири місяці боротьби в різних куточках світу

фото: AP
Сам старт сезону був просто фантастичним. Змішана естафета в Остерсунді другий рік поспіль задає біатлонному Кубку світу найвищий темп. Ну і приємно, що незважаючи на всі втрати, що трапилися в міжсезоння, в України, як і раніше, є команда. При чому, в міксті – не тільки один з найсильніших жіночих складів, але і більш ніж гідний чоловічий. 
Тренерський штаб збірної України вирішив не експериментувати і виставив майже оптимальний квартет: Наталія Бурдига – Валя Семеренко – Дмитро Підручний – Сергій Семенов (не вистачало лише Юлії Джими, яка ще повністю не оговталася від наслідків недавньої хвороби). 
Бурдига почала гонку розумно тримаючись трохи позаду лідерів. Першу стрільбу вона повела бездоганно, проте паузи між пострілами вийшли пристойними. Тому вогневий рубіж вона покинула сьомою, відстаючи від канадки Розанни Кроуфорд на 10 секунд. Однак на “стійці” снайперські якості Наталії виявилися не настільки добрими. Вона допустила три промахи і тільки зусиллям волі відправила в ціль усі три додаткових кулі. 
Після цього Наталія поступалася лідерці вже півхвилини, а в силу того, що на завершальному відрізку свого етапу чинна володарка Великого кришталевого глобуса – фінка Кайса Макарайнен, завдяки реактивній швидкості зуміла передати естафету першою, то відставання Бурдиги від неї склало 39,7 с. Відповідно, Валя Семеренко включилася в гонку з одинадцятої позиції.
Потенційний лідер нинішньої збірної України досить швидко відіграла майже половину гандикапу, примчала на перший рубіж сьомою і навіть з двома промахами в пасиві помчала звідти четвертою, поступаючись 13 секунд новій лідерці – представниці Італії Ніколь Гонт’є. На другий рубіж Валя приїхала вже третьою, зберігаючи хороші шанси ще більше поліпшити поточне становище української команди.
Головною героїнею жіночої частини програми стала феноменальна білоруска Домрачьова. Не допустивши жодного промаху і продемонструвавши найсильніший хід, вона ще більш утвердила фахівців у думці, що саме Дар’я буде головним фаворитом у боротьбі за Великий кришталевий глобус
Але тут вже і їй довелося задіяти три додаткові патрони. А оскільки перед вирішальним пострілом Семеренко зробила помітну паузу, то в підсумку втратила все те, що раніше відіграла. На свій заключний відрізок дистанції вона пішла вже десятою, програючи росіянці Ользі Романовій – 32,2 с.
Втім, головною героїнею жіночої частини програми стала не ця росіянка, а феноменальна білоруска Домрачьова. Не допустивши жодного промаху і продемонструвавши найсильніший хід, вона ще більш утвердила фахівців у думці, що саме Дар’я буде головним фаворитом у боротьбі за Великий кришталевий глобус. Домрачьова примчала першою в той час, як Валя Семеренко передала естафету Дмитру Підручному на сьомій позиції з відставанням від білоруски на 33,3 с.
Чоловіча частина естафети вийшла теж калейдоскопічною. Приємно, що і українці не загубилися в цій боротьбі, хоча Підручний досягнення Семеренко анітрохи не поліпшив. Але  допустивши на “стійці” три своїх промахи, він не погіршив результати, що вже само по собі є добре. Як і те, що Дмитро порадував досить швидким ходом. І Сергій Семенов пішов на трасу через півхвилини після локального фаворита Якова Фака зі Словенії, отримав можливість посперечатися за високе місце.
Четверте місце у стартовій гонці усього сезону – цілком гідний результат збірної України
Як і личить справжньому лідерові чоловічої команди України, він відразу ж активно включився в боротьбу. Фак у компанії з чехом Моравецем пішов уперед, а групу переслідування очолив француз Мартен Фуркад. Семенов цілком розумно намагався триматися у нього за спиною. За тим же Фуркадом Сергій з одним промахом пішов шостим і після першої стрільби, хоча тепер його відставання від того ж Фака становило вже 19,4 с.
Заключна в цій змішаній естафеті стрільба в черговий раз внесла до табору лідерів істотні зміни. Словенець штрафним колом фактично “застрелив” і себе, і всю свою збірну, а вперед пішли німець Сімон Шемпп, норвежець Ларс Біркланд і все той же Фуркад. На четверту позицію перемістився Семенов, який знову був неточним лише раз. 
Однак його відставання від лідируючого тріо становило 17 секунд, і шансів боротися за першу в сезоні нагороду, враховуючи маститих суперників, вже не було. Втім, четверте місце у стартовій гонці усього сезону – цілком гідний результат збірної України. 
Ну, а фініш видався на диво. Фуркад швидко наздогнав двох конкурентів і заключні 300 метрів тримався у них за спинами. А далі намагаючись проскочити вперед, чинний володар Великого кришталевого глобуса в крутому повороті наїхав на лижу Біркланда – той ледь не впав. А вже на в’їзді на вирішальну пряму француз виконав той же трюк і з Шемппом. 
У підсумку Фуркад таки вирвався вперед і перетнув фінішну лінію першим, вигравши якихось 0,2 с. Другим трохи раніше виявився Біркланд. Четвертим був Семенов, який програв французу півхвилини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5261 / 1.58MB / SQL:{query_count}