“Динамо” дає результат

У Лізі Європи пройшли матчі другого туру групового турніру

фото: uefa.com
У другому турі групового турніру Ліги Європи українські клуби знову здобули одну перемогу на трьох, і знову вона на рахунку столичного “Динамо”. 
“Дніпро” дещо покращив своє становище, зігравши внічию, а ось справи харківського “Металіста” в єврокубках стають усе гіршими. 

Відродження “Динамо”?

Цього року київське “Динамо” в єврокубках по-справжньому дивує. За останні роки кияни привчили вболівальників до того, що у Європі вони більше страждають, аніж грають, а їхні результати залишають бажати кращого. 
Однак цього року столичний клуб грає з великим натхненням і, що найголовніше, з результатом. Звичайно, два зіграні матчі аж ніяк не можуть стати приводом для хвалебних од, та й суперники були не з числа грандів. Однак той факт, що у груповому турнірі з українських клубів наразі перемагають лише кияни, говорить сам за себе.
У другому турі Ліги Європи столичні гравці зустрічалися зі румунською “Стяуа”, з якою у киян старі рахунки, особливо в наставника “Динамо” Сергія Реброва. Адже ще не встигла забутися остання київська зустріч команд, 13 вересня 2006 року, коли румунський клуб сенсаційно розгромив у столиці України “динамівців”, кольори яких тоді захищав нинішній головний тренер киян – 4:1. Єдиний гол українців в тому матчі забив саме Ребров. У “Стяуа” дублем відзначився Микола Діке, що обіймає зараз посаду асистента тренера бухарестської команди. 
До того ж “Стяуа” – дуже незручний суперник для “Динамо”. Із 5 офіційних матчів кияни виграли лише один, програвши два поєдинки. Різниця голів також не на користь “динамівців” – 7:9. Додамо сюди й зовсім уже архівну, але при цьому, ймовірно, найбільш значущу образу – поразку від “Стяуа” в матчі за Суперкубок УЄФА в 1987-ому. Отож можна зрозуміти, що “армійцям” Бухареста, які не програвали в Києві до цього, “динамівцям” є що доводити.
Кияни діяли агресивніше, їх атаки на ворота суперника були гострішими. Уже на п’ятій хвилині матчу Артем Кравець міг відкривати рахунок, але влучив у сітку воріт із зовнішнього боку
Варто відзначити, що з приходом Сергія Реброва на пост головного тренера команди в “Динамо” почалися поступові зміни в бік використання місцевих вихованців. У четвер у матчі проти “Стяуа” з 14 гравців, які вийшли на поле (з урахуванням трьох замін), вісім були місцевими вихованцями, а двоє нинішніх лідерів команди (Хачеріді і Макаренко) не грали з об’єктивних причин. Ставка на місцевих – великий позитив: даючи шанс молоді, Ребров стимулює їхній ріст і економію свого президента. 
Господарі з перших хвилин матчу заволоділи перевагою. Кияни діяли агресивніше, їх атаки на ворота суперника були гострішими. Уже на п’ятій хвилині матчу Артем Кравець міг відкривати рахунок, але влучив у сітку воріт із зовнішнього боку. Через 10 хвилин Ленс упустив можливість відзначитися – нідерландський форвард небезпечно пробивав у “дев’ятку” воріт “Стяуа”. 
Однак найгостріший момент першої півгодини гри організували гості: на 30-ій хвилині Олександру Кіпчу якісно пробив із кута воротарського майданчика – Рибка насилу відбив м’яч... у штангу. Цей епізод розізлив господарів, які через дев’ять хвилин відкрили рахунок – Беланда зі штрафного “закинув” м’яч у штрафний майданчик, а Ярмоленко в боротьбі із захисником “Стяуа” в дотик переправив “круглого” в сітку воріт суперника – 1:0.
Другу половину матчу господарі почали активніше. Уже на 49-ій хвилині небезпечно пробивав Ярмоленко, але Гедрюс Арлаускіс витягнув м’яч із кута своїх воріт. На 56-ій хвилині Артем Кравець упускає чудовий момент для взяття воріт бухарестської команди. Даніло Сілва організував контратаку 2 в 2 і вивів форварда “Динамо” віч-на-віч із воротарем “Стяуа”, але Кравець примудрився пробити повз ворота. Згодом Ярмоленко і Ленс упускають можливість подвоїти перевагу, але в обох випадках на місці був голкіпер гостей. 
“Динамо” здобуває першу в історії перемогу над “Стяуа” в Києві і забезпечує собі одноосібне лідерство в групі
Однак на 66-ій хвилині господарі нарешті добиваються свого, і в атаці взяли участь три гравці, які до того своїми шансами не скористалися: Ленс навісив справа, Ярмоленко від лінії воріт віддав назад, до кута воротарського майданчика, а вже звідти Кравець у дотик забив м’яч у сітку воріт “Стяуа” – 2:0. 
Подальші події на полі мали би подіяти на гостей деморалізуюче. Кияни, застосувавши тотальний пресинг, затиснули суперників. Столичні гравці мали кілька нагод забити третій гол, однак уже в доданий арбітром час пропустили самі. Раула Русеску, який тільки вийшов на заміну, в падінні головою замкнув простріл Кешеру – 2:1. Відразу згадався львівський матч “Шахтаря” та “Порту”, однак “динамівці” не лише відстояли перевагу, а й встигли відновити її у два м’ячі. 
Лукаш Теодорчик, який, як і Русеску, перебував на полі кілька хвилин, першим дотиком уразив ворота Арлаускіса. Після голу гравці румунської команди апелювали до арбітра з приводу того, що м’яч влучив у руку Рибалці, який розпочав гольову атаку, однак австрієць Роберт Шергенхофер був невблаганним. 
“Динамо” здобуває першу в історії перемогу над “Стяуа” в Києві і забезпечує собі одноосібне лідерство в групі. 23 жовтня (у гостях) і 6 листопада (удома) кияни проведуть два матчі проти данського “Ольборга”, який у четвер мінімально здолав “Ріу Аве”.

Бліда тінь “Металіста”

Харківський “Металіст” у рамках другого туру групового раунду Ліги Європи проводив виїзний матч проти бельгійського “Локерена”. 
Багато хто чекав від команди Рахаєва перелому, вольової гри, першої перемоги за останній місяць, але... не вдалося, не склалося. Здавалося б, іще зовсім недавно мало хто сумнівався в тому, що “Металіст” може не вийти з групи Ліги Європи. Тепер же харків’яни мають великі труднощі у своєму квартеті. 
Уже на старті поєдинку бельгійці заволоділи ініціативою. Господарі використовували проходи з флангів і небезпечні передачі з глибини поля. У перші хвилини “Локерен” ледь не отримав шансу на гольовий момент після помилки в центрі оборони Юссуфа, але нерозторопність Лея дозволила нівелювати небезпеку біля воріт української команди. 
“Металіст” освоївся на чужому полі ближче до 10-ої хвилини. Кілька рейдів по правому флангу здійснив Вільягра, але верхові навіси аргентинця особливих проблем обороні суперника не доставляли. На 16-ій хвилині матчу біля воріт харківського клубу виник перший по-справжньому небезпечний момент. Невдала гра захисту призвела до виходу віч-на-віч Лея, виручив свою команду Дишленкович, який відбив удар і перевів м’яч на кутовий. 
Перемога “Локерена” за підсумками протистояння з “Металістом” виглядає цілком закономірною і заслуженою. Харків’яни ж продовжили безвиграшну серію ще на один матч
“Локерен” виглядав переконливіше за опонента. Звичайно, складно назвати перевагу явною, радше, навіть м’яч команди контро­лювали порівну, проте атаки бельгійців були дійсно небезпечними і гольовими. Запам’яталися підопічні Рахаєва до кінця першого тайму одним ударом Болбата з-за меж штрафного майданчика, із яким легко впорався Копа. 
Друга половина матчу кардинальних змін у гру “Металіста”” не принесла. Запам’яталися харківські футболісти в атаці лише потужним ударом Шав’єра з гострого кута, після чого воротар “Локерена” продемонстрував дива реакції і в стрибку перевів м’яч на кутовий. А ось серія помилок у захисті призвела до взяття воріт “Металіста” на 74-ій хвилині. Контратака “Локерена” завершилася дальнім ударом із кута штрафного від Нілу де Паува, який немов рукою “поклав” м’яч точно в кут. Після пропущеного м’яча бельгійці мали ще кілька можливостей збільшити свою перевагу, проте ними не скористалися. 
Перемога “Локерена” за підсумками протистояння з “Металістом” виглядає цілком закономірною і заслуженою. Харків’яни ж продовжили безвиграшну серію ще на один матч. У іншій грі групи “Трабзонспор” вдома поступився польській “Легії” (0:1), яка очолила турнірну таблицю групи. Саме з поляками харків’яни проведуть два наступні матчі. 

“Незручні” французи

Останнім із українських клубів другий матч у груповому турнірі грав дніпропетровський “Дніпро”, який завітав у гості до французького “Сент-Етьєна”. У цьому протистоянні важко було визначити фаворита. 
З одного боку, “Дніпро” дещо сильніший за складом, але грав у гостях при заповнених трибунах. А для французького клубу, який свого часу був флагманом місцевого футболу (попри те, що 33 роки вже не вигравав чемпіонату, досі є рекордсменом країни), вихід до групового раунду Єврокубку це неабияка подія. 
З іншого боку – якщо не брати до уваги результати донецького “Шахтаря” і періодичні проблиски у виконанні київського “Динамо”, будь-які французькі команди для українських клубів є вкрай незручними суперниками. Скажімо, “Дніпро” за свою історію жодного разу не перемагав команду з Франції: 8 ігор, 6 нічиїх, 2 поразки. 
Останній раз “Дніпро” зустрічався з представниками Франції влітку 2006 року. У Кубку Інтертото українська команда за підсумком двох матчів поступилася “Марселю” – 0:0, 2:2. У сезоні 2003/04 команда Кучеревського мінімально поступилася цій же команді (за неї тоді грав Дідьє Дрогба) – 0:1, 0:0. У радянські часи “Дніпро” ще двічі програвав “Бордо”. У сезоні 1984/85 в Кубку чемпіонів французи здолали “дніпрян” у серії пенальті, а в Кубку УЄФА 1987/88 “жирондинці” були сильнішим в основний час – 2:1, 1:1. 
Натомість “Сент-Етьєн” лише раз зустрічався з українською командою. Було це давно – в 1/4 фіналу Кубку чемпіонів сезону 1975/76, але і тоді “зелені” переграли славетне “Динамо” Валерія Лобановського. У першому матчі кияни були сильнішими – 2:0 (дубль Олега Блохіна), але в повторній грі “Сент-Етьєн” у овертаймі дотиснув гравців української столиці – 3:0. Тож спрогнозувати результат четвергового матчу було вкрай важко.
Останній раз “Дніпро” зустрічався з представниками Франції влітку 2006 року. У Кубку Інтертото українська команда за підсумком двох матчів поступилася “Марселю” – 0:0, 2:2
Щодо складу “дніпрян”, то Мирон Маркевич вирішив залишити на лавці Коноплянку, Лучкевича та Селезньова. Цього разу керманич гостей вирішив відправити в атаку Калинича, якого з флангів підтримували Зозуля і Гама. 
“Сент-Етьєн” почав матч потужно. Щоправда, перші два стандарти у штрафний майданчик “Дніпра” особливої тривоги Бойку не принесли, як і заблокований Мазухом удар ван Вольфсвінкеля. Господарі й далі тиснули, і голкіперу “Дніпра” все частіше доводилося вступати в гру. Однак поступово “Дніпро” відсунув гру від власних воріт, і на 28-ій хвилині Калинич вдало поборовся за м’яч і заробив пенальті. Сам же хорват узявся виконувати 11-метровий удар, пробивши в лівий від воротаря кут, проте Рюффе вгадав напрям удару і відбив “круглого”. 
На це французи відповіли своєю гострою атакою лівим флангом: Клерк пробив із лінії штрафного після відмінної передачі Градель із лівого флангу та врятував Бойка на місці. До кінця першого тайму господарі збільшили тиск, проте особ­ливої гостроти біля воріт гостей не було.
А відразу після перерви господарі мали чудову можливість відкрити рахунок. Із лівого флангу “прострілив” Градель, і Моне-Паке зумів дотягнутися до м’яча, точно переправляючи його у ворота, однак Бойко встиг зреагувати і на цей удар. 
Через деякий час Калинич поступився своїм місцем на полі Коноплянці, а на 58-ій хвилині непоганий шанс був у Зозулі, якого на удар виводив Гама, проте Роман пробив неточно, та й перед цим лайнсмен зафіксував у нападника “Дніпра” офсайд. 
Уже під завісу матчу господарі активізувались, і Бойко знову кілька разів виручав команду. Час ішов, і ставало все очевидніше, що “Дніпро” дограє зустріч унічию, а “Сент-Етьєну” не вистачає різноманітності в атаці для того, аби здобути перемогу. У підсумку – нульова нічия. 
В іншому матчі цієї групи міланський “Інтер” здолав азербайджанський “Карабах” – 2:0. Італійський клуб одноосібно очолив турнірну таблицю, маючи у своєму активі шість очок, два пункти у французів, по одному в українців і азербайджанців. У третьому і четвертому турах “Дніпро” зіграє з “Карабахом”, а “Інтер” – із “Сент-Етьєном”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5156 / 1.66MB / SQL:{query_count}