Доволі несподівано левову частку в скарбничку поклали українські майстрині з синхронного плавання.
Найбільш прогресуюча збірна
Так склалося, що в синхронному плаванні беззаперечним фаворитом є збірна Росії. І якщо на світових форумах росіянкам примарну конкуренцію можуть скласти азійські спортсменки, то на континентальних чемпіонатах їм, насправді, немає рівних.
І те, з якою легкістю вони перемагають (навіть попри те, що цього року дещо змінилася система оцінювання виступів), викликає лише сум у всіх інших учасників. Отож не дивно, що три з чотирьох золотих нагород, які були розіграні в Берліні, дісталися саме росіянкам, які за майстерністю були на голову вищі за всіх. Відтак для представниць інших країн головна боротьба велася за срібні нагороди. Приємно, що в ній українки аж ніяк не пасли задніх, здобувши дві срібні й одну бронзову медаль.
Ганна Волошина в індивідуальних змаганнях посіла третє місце. Свою колекцію українка поповнила і срібною нагородою, яку отримала разом із Лолітою Ананасовою в змаганнях дуетів. Але на цьому трофеї наших дівчат не закінчилися – вони також вибороли “срібло” в командних змаганнях. Найголовніша ж подія відбулася в останній день, коли українська команда в складі Ганни Волошиної, Лоліти Ананасової, Олександри Сабади, Катерини Садурської, Олени Гречихин, Анастасії Савчук, Катерини Резнік, Ольги Золотарьової, Олександри Кашуби та Ксенії Сидоренко завоювала “золото” в командній комбінації.
Українки показали у фіналі змагань результат 94,4333 бала, обійшовши команди Іспанії (93,0333) та Італії (90,3333). Це перше в історії українського спорту континентальне “золото” в синхронному плаванні. Звичайно, однією з причин перемоги стала відсутність у цьому виді змагань росіянок.
Однак цілком можливо, що збірна Росії, яка нині переживає зміну поколінь, не заявилась, аби не знеславитися під натиском українок. Зазначимо, що після завершення змагань нашу збірну назвали “найбільш прогресуючою в світі”.
Стабільна нагорода
У вівторок у боротьбу за нагороди вступили стрибуни з трампліна, і перший же вид програми змагань приніс збірній України медаль. Юлія Прокопчук та Олександр Бондар не зуміли захистити звання чемпіонів Європи у міксті, проте підтвердили свій високий клас “сріблом” із результатом 409,75 бала. Від переможців Надії Бажиної та Віктора Мінібаєва з Росії наших спортсменів відокремили 7,15 бала.
Відзначимо, що Прокопчук і Бондар у басейн Берліна вийшли не тільки в статусі діючих чемпіонів Європи, а й також срібних призерів нещодавнього Кубку світу в Шанхаї. Там сильнішими за українців виявилися лише господарі турніру – китайці. Російська ж пара тоді посіла третє місце.
Після першої серії, в якій усі команди виконували стрибки з фіксованим коефіцієнтом, наш дует очолив проміжний протокол, випереджаючи на бал представників Росії і на два французів Матьє Россе та Лауру Маріно. У другому раунді Мінібаєв вивів їх із Бажиною дует у лідери (258,50). У Бондара ж стрибок на триметровому трампліні вдався не найкраще. Водночас француз Матьє Россе, навіть виконавши небездоганно стрибок, вивів французьку команду на друге місце (254,10), відтіснивши на третю сходинку Україну (247,65).
Українки показали у фіналі змагань результат 94,4333 бала, обійшовши команди Іспанії (93,0333) та Італії (90,3333). Це перше в історії українського спорту континентальне “золото” в синхронному плаванні
У заключному раунді Бондар стрибнув просто фантастично – на 90,10 бала (найбільша оцінка дня). 72 пункти в скарбничку нашої команди додала своїми гвинтами і Прокопчук. Відіграти 10 балів у росіян українці не змогли, але повернули собі “срібну” позицію. Французи ж “начудили” в останній серії та не зуміли втриматися навіть на третій сходинці (374,85), пустивши на неї, на радість місцевій публіці, німців Сашу Кляйна і Тіну Пунцель (390,95).
Відзначимо, що медалі в командних змаганнях розігрують на чемпіонатах Європи з 2010 року. І без присутності українців у трійці призерів обійшовся лише дебютний для цього виду форум у Будапешті. У Турині-2011 бронзовими медалістами були Олена Федорова і Олександр Горшковозов, а через рік у Ейндховені Федорова піднялася в цій дисципліні на другу сходинку п’єдесталу вже разом із Бондарем. 20-річний луганець виступає на континентальних першостях із 2009 року й за цей час устиг зібрати колекцію з двох золотих, трьох срібних і трьох бронзових медалей. Для 27-річної киянки Юлії Прокопчук це “срібло” стало одинадцятою нагородою в чемпіонатах Європи.
Невчасний рекорд
Ще одну медаль, але вже у плавальному басейні, Україні приніс Андрій Говоров. Наш плавець став учасником унікального фіналу, в якому було чотири призери, але жоден із них не отримав “срібла”.
На дистанції 50 метрів батерфляєм кращий час показали два спортсмени – француз Флоран Ману й білорус Євген Цуркін. Їх час – 23,00. Андрій Говоров і британець Бенджамін Прауд також показали однаковий результат! 23,21 – і “бронза” дісталася обом спортсменам.
Цікаво, що днем раніше в чвертьфінальному запливі Говоров встановив кілька рекордів на цій дистанції. Плавець побив свій же рекорд України, який встановив рік тому на чемпіонаті світу в Барселоні (22.97). Крім того, виступ Говорова став рекордом чемпіонатів Європи.
Українець покращив на чотирнадцять сотих секунди результат світового рекордсмена з плавання батерфляєм серба Мілорада Чавича, який той встановив шість років тому (23.11). Однак, на жаль, у фіналі показати ту ж швидкість він не зумів.