І хоча для деяких команд першість фактично вже завершилася, в них все ж є шанс принаймні підсолодити гірку пілюлю.
Щодо тих збірних, які вже гарантували собі місце, то вони докладатимуть зусиль, аби посісти в групах перші місця, які можуть надати більш сприятливий шлях до фіналу. А ще є 10 вільних місць у 1/8 фіналу, тож для більшості третій тур фактично стає першою стадією плей-оф. А наразі пригадаємо головні події трьох останніх днів чемпіонату світу.
Америка б’є Європу
Наразі найголовнішою особливістю нинішнього мундіалю є фантастичний виступ американських команд. І це стосується не лише південноамериканців, а серед них відразу три збірні вже в 1/8 фіналу (Чилі, Колумбія, Аргентина), а решта має чудові шанси, аби опинитися серед 16 краших команд світу.
Найвражаюче це якраз те, як грають представники КОНКАКАФ. Хто б міг подумати, що в групі смерті, де виступають Англія, Італія, Уругвай, після двох турів зі стовідсотковим результатом попереду буде збірна Коста-Рики. Напередодні чемпіонату шанси коста-риканців на вихід з групи розцінювалися як мізерні, однак ця збірна, спершу перемігши Уругвай, а згодом здолавши Італію, мало того, що похоронила будь-які шанси збірної Англії, так ще й гарантувала собі місце в 1/8 фіналу незалежно від того, як завершиться третій тур.
Наразі найголовнішою особливістю нинішнього мундіалю є фантастичний виступ американських команд
Так само впевнено виступає і команда США. Щоправда для того, аби перемогти збірну Португалії, американцям не вистачило лише кількох секунд. Роналдо і компанія зрівняли рахунок на п’ятій (!!!) компенсованій хвилині.
Як би не було, але існує такий варіант, що в 1/8 фіналу обидва американських континенти будуть представлені відразу дев’ятьма командами. І усі розмови про те, що квота європейських команд дуже мала, вщухнуть як мінімум на чотири роки. На цьому мундіалі більшість європейців виглядають хлопчиками для биття.
Величний Клозе та інші рекорди
Не можна не відзначити забитий гол у виконанні Мирослава Клозе в поєдинку між збірними Німеччини і Гани (2:2). Форвард відправив у ворота африканців 15-й м’яч з усіх забитих ним на першостях планети. Рівно стільки ж зараз і у легендарного бразильця Роналдо.
Також Мирослав зрівнявся з іншими іконами світового футболу – Пеле і Уве Зеєлером, які відправляли м’ячі у сітку воріт конкурентів на чотирьох різних чемпіонатах світу. Такі досягнення ніяким Мессі і Роналду (португальському) не снилися. Рівень збірних – це не клуби, а якщо бути відвертим, щось більш значуще. Але крім того, що Клозе максимально наблизився до свого південноамериканського колеги по амплуа, багато й інших цікавих моментів можна відобразити.
Наприклад, Даріо Срна – найшвидший гравець чемпіонату світу на даний момент (33 км/год його швидкість в одному з моментів поєдинку проти Камеруну), а Іспанія програла вперше за 51 рік з рахунком 1:5, тоді як Клінт Демпсі увійшов до п’ятірки тих, хто забив найшвидші голи в історії ЧС (футболіст США відправив м’яч у ворота збірної Гани вже на 29-й секунді протистояння).
Ла-ла-ла-ла-ла
І звичайно не можна пройти повз матч збірних Бельгії та Росії. Схоже, ще ніколи бельгійці не мали такої відвертої підтримки з боку іншої країни, яка була під час цієї зустрічі. Чимало українців затамувавши подих очікували перемоги “червоних дияволів”.
А ФІФА підготувала завзятим “борцям з фашизмом” черговий злий підступ, про який, як жартували самі росіяни на різноманітних форумах, обов’язково мав би розказати їхній Геббельс – Кисельов. Адже лайнсмена Майдани у стартовому для росіян матчі проти Кореї було мало.
Сприйнявши, мабуть, як “ісконно православниє сімволи” свастику часів Третього Рейху на секторах, де розташувалися вболівальники сусіднього народу, чиновники з Міжнародної федерації футболу підготували іншу каверзу, навіть святотатство певною мірою: у день 73-річчя початку “Великої Вітчизняної” війни зустріч за участю країни-переможця довірили судити німцю Феліксу Бриху.
То б ще якось пояснювалося, будь той німець представником НДР. Так ні ж – західний, уродженець Мюнхена. Та ще й асистент у нього – Марк Борш, що співзвучно з національною стравою сучасних носіїв ідеалів “корічнєвой чуми”. Цікаво, що ще до початку матчу легенда російського футболу Федор Чєрєнков попередив громадськість РФ, що “судьи в матче с Бельгией будут не на нашей стороне”.
Забігаючи вперед варто відзначити, що рефері відсудив на відмінно і промахів, як в бік однієї або іншої команди, не допускав. А у “червоних дияволів” уже виробився власний почерк: перед стартом ЧС Бельгія обіграла Туніс на останніх хвилинах, потім був Алжир, і ось тепер – Росія. Хоча, за великим рахунком, своєю грою бельгійці поки не виправдовують очікування, які на них покладали перед початком мундіалю. Більшу частину другого тайму в матчі з Росією команда Вільмотса, будемо відверті, провалила.
Після перемоги збірної Алжиру над Кореєю (4:2) шанси росіян на вихід в 1/8 фіналу залишаються більш ніж пристойними. В 1/8 фіналу Росію може вивести перемога над африканською командою
А ось тайм перший, героєм якого став Мертенс, видався на славу. Бельгійці грали чудово і в них було все... крім голів. Весь тайм бельгійці робили з росіян все що хотіли, самі триколірні весь цей час відстрілювалась тільки дальніми ударами, та й ті постійно йшли виключно по центру воріт. А ось другий тайм відверто розчарував. Проте розчарував лише грою, але не результатом. Бельгійці втратили свою гру десь поблизу своїх воріт, і більшу частину другого тайму м’ячем і територією володіла команда Капелло. Парадокс полягає в тому що, незважаючи на це, Росія не створила проблем Куртуа і компанії.
Ключовими стали заміни Вільмотса. Замість Лукаку наставник “червоних дияволів” випустив на поле Орігі, а замість з Мертенса – Міральяса. На 84-ій хвилині гравець “Евертона” з вельми перспективного штрафного зарядив м’яч у штангу, а вже через якихось чотири хвилини бельгійцям вдалася гольова контратака, до пуття яку довели Азар та Орігі. Перший на своєму лівому фланзі обіграв одного з захисників і віддав м’яч точно під удар другому, який не промахнувся. Після цього вся Україна разом із коментатором цього матчу Андрієм Столярчуком заспівала український народний хіт.
На жаль після перемоги збірної Алжиру над Кореєю (4:2) шанси росіян на вихід в 1/8 фіналу залишаються більш ніж пристойними. В 1/8 фіналу Росію може вивести перемога над африканською командою. Але враховуючи рівень футболу, який показують росіяни, цю звитягу ще слід здобути.