Гольова безкомпромісність

Чемпіонат світу з футболу в Бразилії набирає обертів. Зіграно вже 12 матчів і майже кожен з них приніс шанувальникам футболу чимале задоволення. І для цього є декілька чинників

фото: АР
Насамперед –  велика кількість голів, адже крім зустрічі Мексика – Камерун, менше трьох голів за матч команди не забивають. А враховуючи, що в тій самій зустрічі мексиканців та камерунців рефері не зарахував три м’ячі, то загальне число взяття воріт було б значно більшим. 
Окрім того ще жоден двобій не завершився внічию, що звичайно не може не тішити, адже безкомпромісна боротьба завжди імпонує, тим більше, коли команди демонструють волю до перемоги. 

Суддівський провал

Цікаво, що сама першість розпочалася з суддівських скандалів. Не встигли шанувальників футболу відійти від відверто слабкого суддівства в матчі відкриття, як вони були змушені натякнути про “мильне” майбутнє колумбійського рефері Вільмара Рольдана. Друга зустріч чемпіонату світу між збірними Мексики та Камеруну була ледь не знищена проколами арбітрів, та ще й не в одиничному випадку. 
Відразу три голи були скасовані через положення “поза грою”. І якщо у камерунців офсайд дійсно був, то ось у Мексики відібрали два абсолютно чистих голи. На щастя, вища справедливість все-таки є, адже “ацтекам” вдалося зібрати всю свою волю в кулак і все рівно вигризти перемогу у свого непростого опонента. 
Чудові дії тандему Дос Сантоса і Перальта зробили свою справу, одне взяття воріт відбулося завдяки зусиллям цих футболістів. І, незважаючи на дощ, який тільки й робив, що посилювався по ходу поєдинку, моментів було ще ціле море. І у підсумку перемогла сильніша команда. 

Чемпіонський конфуз

Але на щастя, суддівські проблеми не стали головною темою цього чемпіонату. Оскільки подальші матчі запам’яталися насамперед грою команд. Ну а розпочали це футбольне гурманство збірні Іспанії та Нідерландів, які на минулій першості грали у фіналі. Тоді, чотири роки тому, “червона фурія” виглядала на голову вище за всіх. Не змогли їх тоді у фіналі зупинити і “помаранчеві”. Пам’ятний промах Роббена... 
Але у п’ятницю Арьєн забив і виглядав на полі так, немов у думках у нього тільки реванш і був. Таке відчуття, що це було найголовнішою місією національної команди Нідерландів. Очікуваний контроль за м’ячем встановила Іспанія з найперших хвилин поєдинку. Потім був пенальті, який вивів чинного чемпіона світу вперед. Але “гол у роздягальню”, швидше за все, став саме тою смертельною ін’єкцією для підопічних Дель Боске. 
У психологічному плані все помінялося в другому таймі. Невгамовний ван Персі, працьовитий Роббен, Снайдер, який вічно щось підказував своєму воротареві і навіть де Врей, який спочатку виглядав зайвим у порядках голландців, але потім заграв на загальній хвилі як інші, та ще й сам гол забив – всі вони розтрощили чинних чемпіонів з рахунком 5:1. Такого непристойного рахунку не в свою користь іспанці не бачили давненько, а якщо й бачили, то тільки у жахливих снах.

Погроми і майже погроми

Ну а після цього кожен матч на чемпіонаті був яскравим і незабутнім. А ті, хто в букмекерських конторах ставив на результат 2:1, майже з 50% вірогідністю ставали переможцями. Однак про ці матчі пізніше. Наразі зупинимося на тих зустрічах, які ставали винятком з цієї тенденції. Спершу була баталія між збірними Чилі та Австралії. 
Це був перший матч, в якому не було жодної по-справжньому серйозної суддівської помилки. У цій зустрічі, на відміну від іншого матчу групи B, сенсації не сталося. Чилійці здобули очікувану і цілком закономірну перемогу. Дивлячись на підсумковий рахунок 3:1, багатьом може здатися, що “ла Роха” впоралася з австралійцями без особливих проблем, однак це було не зовсім так. Хоча на початку матчу здавалося, що підопічні Хорхе Сампаолі рознесуть свого суперника. Занадто здорово вони провели дебют поєдинку в той час, як в діях “соккеруз” була присутня якась безнадія. Забивши два швидких голи зусиллями Алексіса Санчеса і Хорхе Вальдівії, номінальні господарі зробили вагому заявку на перемогу. 
Правда, ще в першому таймі Тім Кехілл своїм голом повернув інтригу в дане протистояння. У другій сорокап’ятихвилинці протягом довгого часу рахунок залишався “слизьким”. Більшe того, Австралія атакувала гостріше, що сильно напружувало гравців і шанувальників збірної Чилі. Але південноамериканці зберегли переможний рахунок. Більш того, вже в компенсований час вони зусиллями Жана Босежура забили третій гол і зняли всі питання. 
Саме перемога Коста-Рики над Уругваєм – головна сенсація турніру. Коли говорили про групу смерті, мали на увазі Уругвай, Англію та Італію, але ніяк не “постачальника очок” Коста-Рику
Так само з рахунком 3:1 завершилася зустріч ще однієї південноамериканської команди – Уругваю проти збірної Коста-Рики. Щоправда перемогу здобули не сусіди Бразилії по континенту. Саме перемога Коста-Рики над Уругваєм – головна сенсація турніру. Коли говорили про групу смерті, мали на увазі Уругвай, Англію та Італію, але ніяк не “постачальника очок” Коста-Рику. А вона в підсумку всі карти сплутала. Матч починався і розкручувався довго, було багато щільної жорсткої боротьби, Уругваю не вистачало запалу, а гол з пенальті розслабив південноамериканців і переконав їх у легкій перемозі. 
Але потім почалося диво. Коста-Рика перехопила ініціативу і стала вигризати перевагу. Кілька разів, звичайно, врятував воротар Навас, але в основному загрози пішли в бік воріт Уругваю, і костариканці змогли забити три красивих технічних м’ячі, поставивши суперника на коліна. Уругвайці нічого не могли вдіяти після кожного з пропущених голів, перебуваючи в розгубленості до самого кінця. А потім ще й підлий вчинок Максі Перейри призвів до першого видалення на чемпіонаті світу. 
Ще два матчі завершилися з рахунком 3:0. Збірна Колумбії декласувала збірну Греції, а збірна Франції не залишила шансів Гондурасу. Зупинятися на цих матчах не варто. В обох зустрічах одна команда суттєво переважала іншу. 

2:1 у різних варіаціях

Ну а ще чотири поєдинки завершилися однаковим рахунком 2:1. Цікаво, що при цьому рахунку можливі лише три варіації зміни цифр на табло і усі ці варіанти ми побачили. Так в одному поєдинку глядачі стали свідками класичного розвитку події, коли одна команда спершу забиває, потім пропускає, але в підсумку святкує успіх. 
Цим матчем стала битва збірних Італії та Англії. У рівній загалом-то грі перемогу святкували більш досвідчені італійців. Моментів англійці створили не менше, але до реалізації поставилися марнотратно. Італійці ж цілком могли і розгром влаштувати – адже двічі англійців рятував каркас воріт. Сам матч спершу був одним з найнудніших на цій першості. Йшла обережна гра, поки хвилин за десять до перерви після розіграшу корнера Клаудіо Маркізіо не завдав фантастичного удару здалеку, який став гольовим. Але буквально через кілька хвилин після швидкої ефектної комбінації за участю Руні і Старріджа англійці зрівняли рахунок. Проте  Балотеллі в дебюті другого тайму відправив другий м’яч у ворота Харта. Надалі англійці мали кілька шансів знову відновити паритет, проте не реалізували свої можливості. 
Ще два матчі завершилися вольовими звитягами команд, які спершу пропускали, а згодом знаходили в собі сили переломити хід поєдинку. Переможцями в своїх протистояннях стали збірні Кот-д’Івуару та Швейцарії. Африканці в Ресіфі зустрічалися з японцями. І цей матч можна було розділити на два нерівних відрізки. Протягом години ігрового часу “самураї” виглядали набагато краще за свого суперника. Вони досить швидко змогли відкрити рахунок зусиллями Кейсуке Хонди, після чого підопічні Альберто Дзаккероні повністю контролювали хід зустрічі.
Матч швейцарців проти еквадорців може претендувати на статус найбільш драматичної зустрічі цієї першості. Ця зустріч цілком могла завершитися першою нічиєю на цьому чемпіонаті
Незважаючи на те, що представник африканського континенту мав перевагу у володінні м’ячем, за ударами по воротах, гра збірної Японії залишала більш цілісне враження. Проте все кардинальним чином змінилося після закінчення години ігрового часу, коли Сабрі Лямуші кинув у бій Дідьє Дрогба. З його появою “слони” помітно змінилися й моментально змогли не тільки зрівняти рахунок, а й вийти вперед. Протягом двох хвилин Вільфрід Боні і Жервіньо своїми голами переломили хід зустрічі. Те, що відбулося, явно надломило “самураїв”, і зі стану глибокого нокдауну підопічним Альберто Дзаккероні не вдалося вийти до самого кінця зустрічі.
А ось матч швейцарців проти еквадорців може претендувати на статус найбільш драматичної зустрічі цієї першості. Ця зустріч цілком могла завершитися першою нічиєю на цьому чемпіонаті. Початок матчу залишився за еквадорцями. Поки європейці освоювалися, налагоджували контроль, Еквадор вийшов уперед. Хітцфельду довелося придумувати план порятунку. Швейцарія нарощувала тиск і відразу після перерви рахунок зрівняли. Але далі розвинути успіх швейцарцям не вдалося. Здавалося, що протистояння нічиєю і завершиться, проте вже в компенсований час, коли південноамериканці зупинилися, Швейцарія провела останню атаку, вирвавши в ній перемогу. Причому обидва м’ячі Швейцарії забили гравці, які вийшли на заміну. Ось що значить тренер-мудрець.
Ну і нарешті в ще одній зустрічі збірна Аргентини перемогла збірну Боснії. Щоправда, незважаючи на успіх, аргентинська збірна своєю грою не вразила. Перший тайм підопічні Алехандро Сабельї провели дуже пасивно, хоч і відкрили рахунок на самому дебюті гри: на допомогу південноамериканцям прийшов вдалий рикошет від ноги Колашінаца. Після пропущеного м’яча боснійці не впали духом і перший тайм провели якщо не краще за суперника, то вже точно не гірше. Після перерви Сабелья вніс зміни до складу, змінив тактичну схему, і грати його команді стало веселіше. У середині другого тайму красивий гол на свій рахунок записав Мессі. Після цього Аргентина, загалом-то, цілком і повністю господарювала на футбольному полі, проте за п’ять хвилин до кінця основного часу Ібішевич скоротив відставання в рахунку до мінімуму. На більше дебютантів чемпіонатів світу, щоправда, не вистачило.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.1108 / 1.64MB / SQL:{query_count}