Поразка від збірної Словенії в четвертому турі поставила хрест на надіях українців поборотися за вихід до топ-дивізіону, а звитяга Японії над Кореєю залишила нашу збірну в цьому дивізіоні ще на один рік.
Чи не найголовнішу зустріч на турнірі проти Словенії наша команда проводила за відсутності двох центральних нападників (до травмованого Артема Бондарєва додався Олег Шафаренко) і воротаря. Сергій Гайдученко хоч і був на льоду, але пропускав стільки, скільки пристойний воротар не має права. З іншого боку, людина не грала цілий сезон, і що можна вимагати від Сергія в Кояні? Що він заграє, як Симчук або Карпенко в кращі роки? Не будемо себе обманювати. Рівень збірної України такий, яким ми його бачимо в Південній Кореї. Збірна, в якій половина складу не має належної ігрової практики.
Перший період зустрічі зі Словенією краще забути як страшний сон. Кількісна перевага підопічних Матяжа Копітара, нереалізовані численні спроби і дві шайби у воротах збірної України. Спершу кидком з середньої дистанції відзначився захисник Стьоб, а подвоїв перевагу “синьо-білих” Урбаш, кинувши над плечем Гайдученка в ближню дев’ятку.
Диво сталося у другому періоді. Україна, відбиваючись у меншості, потім двічі отримувала можливість розіграти зайвого, і обидва рази реалізувала свої шанси. Міхнов підставив ключку під кидок Наваренка від синьої лінії, а Петрухно хорошим кидком зняв павутинку з дальньої дев’ятки воріт Грачнара – 2:2.
Більше того, на початку третього періоду Україна заробила ще одну більшість і знову її реалізувала. Цього разу блискучу комбінацію кидком у ближній кут завершив Бєлухін. Але буквально тут же Мушіч зрівняв рахунок, зігравши на добиванні після кидка Муршака. А через кілька хвилин вже сам Муршак святкував успіх, кинувши низом під щитком Гайдученка. Сергій сьогодні взагалі не встигав дві речі – вчасно сідати на щитки і вчасно вставати, а це катастрофа для воротаря. Добив українців Голічіч, якому дали спокійно розстріляти ворота Гайдученка з близької відстані – 3:5.
Попереду в України матч проти Кореї, який вже нічого не вирішує. Господарі турніру прогнозовано програли усі свої зустрічі і вже оформили собі виліт в групу В. Щодо боротьби за дві путівки в еліту, то тут може статися все. Наразі на підвищення в класі претендують Австрія, Словенія та Японія. Найкращі шанси у японців, яким достатньо перемогти збірну Угорщини, аби точно потрапити в число двох щасливців. А ось австрійцям та словенцям в очному протистоянні доведеться з’ясовувати хто сильніший.