“Кардіограма” української збірної

На чемпіонаті світу з хокею в першому дивізіоні наша команда у трьох матчах здобула лише одну перемогу

фото: IIHF
Цими днями в Кореї проходить чемпіонат світу з хокею в першому дивізіоні (група А), у якому бере участь українська збірна. Наша команда провела вже три матчі, і всі вони були абсолютно різними. 
Спершу українці поступилися в овертаймі збірній Австрії, потім легко перемогли Угорщину, а вчора несподівано програли Японії. Як не дивно, наша команда все ще має шанси як на вихід в елітний дивізіон, так і на повернення в групу В. Усе визначатиметься в наступних двох протистояннях збірним Словенії та Кореї. Наразі детальніше зупинимося на матчах, які вже відбулись.
Стартовий матч будь-якого турніру – особливе хвилювання, а перша гра чемпіонату світу тим паче, особливо коли в суперниках – один з головних фаворитів турніру – збірна Австрії. На перших хвилинах матчу австрійці не виглядали краще за нашу збірну, хоча саме вони створили перший гострий момент. Втім українці в боргу не залишились і наочно продемонстрували, що з роллю аутсайдера гри миритися не мають наміру. 
Взагалі першу п’ятихвилинку команди відіграли на рівних, “синьо-жовті” навіть більше володіли шайбою. Збоку здалося, що австрійці не готувалися грати під тиском, тому й розгубилися. Цією розгубленістю конкурента потрібно було скористатись, однак втрутилися судді, які відправили у штраф-бокс Ладигіна після чергового епізоду, який міг розгорнути гру. Більшістю австрійці скористалися доволі легко. На кидок Хайнріха від синьої лiнії наш страж воріт не зреагував. 
Пропущена шайба не стала вирішальною, і вже через 24 секунди рахунок знову став рівним. Перша ланка зачепилася за шайбу в чужій зоні, і після пасу з-за воріт Благой “розстріляв” голкіпера. Двоє австрійських захисників у цьому епізоді чомусь стояли спинами до нападника і тільки заважали голкіперу. 
 
фото: IIHF
Здавалося, нашій команді було до снаги зіграти успішно, однак через 2 хвилини Україна знову опинилась у меншості і знову пропустила після кидка Хайнріха (тепер – з середньої дистанції у верхній кут). А згодом наша команда втретє залишилася вчотирьох, щоправда, альпійці таки зіпсували відсоток реалізації. Перед перервою вибухнула наша “білоруська” ланка. Шайба у воротах не опинилася, проте з’явилась можливість забити в більшості. На жаль, до першої перерви рахунок не змінився.
Другий період розпочався з ще одного вилучення з боку австрійців, яким наші хлопці знову не скористалися. Ба більше, Іберер втік у меншості і вийшов віч-на-віч, але, на наше щастя, в останній момент шайба зійшла з гака ключки і кидок у форварда не вдався. В середині другого періоду українці отримали третій шанс у більшості. При реалізації чергової більшості наші хокеїсти виконали з добрий десяток кидків, і на останній секунді штрафу Матерухін таки влучив у ближній кут, а ображений на захисників голкіпер ще довго стояв на колінах – 2:2. 
Перед другою ж перервою в українських уболівальників був привід понервуватися. Підопічні Андрія Назарова записали в пасив два зовсім не обов’язкові вилучення (наприклад, наш воротар уже вдруге за матч викинув шайбу за межі майданчика), але австрійці своїми шансами не скористались.
На початку третьої двадцятихвилинки українці прагнули грати з позиції сили. Австрійці також були не проти закинути за нічийного рахунку першими, щоби потім грати відповідно до ситуації. Неприємно здивувала бездіяльність наших хокеїстів біля власних воріт, яка призводила до втрат. В середині періоду українці отримали три поспіль штрафи і 6 хвилин з невеликими перервами відбивалися від атак австрійців. Останні 5 хвилин основного часу команди відкатали на одному диханні. Пауз, аби зупинитись і подумати, взагалі не було. Як і не було закинутих шайб.
Довелося грати овертайм, де вже на самому початку Україна після переходу з оборони в атаку виявилася з п’ятьма польовими гравцями на льоду й отримала штраф. Не минуло і хвилини, як Леблер спробував заштовхнути шайбу разом із захисником і голкіпером, а після того, як були зрушені ворота, суддя вирішив звернутися до відеозапису. Нарада було довгою, а після неї арбітр вказав на центр поля. Австрійці тріумфували так, немов виграли “золото” Олімпійських ігор. А Україна такої поразки явно не заслуговувала...
На щастя, невдача з австрійцями ніяк не позначилася на нашій команді, і наступного дня в матчі проти Угорщини українці показали усю свою міць. З перших же хвилин підопічні Назаренка розпочали штурм воріт голкіпера угорців Хетени, який за перший період змушений був прийняти на себе 17 кидків. З одним із них впоратися голкіперу Угорщини не вдалося. Збірна України реалізувала першу більшість у матчі. Міхнов у своєму фірмовому стилі поборовся за воротами, віддавши передачу в центральну зону, де Бєлухін відкрив рахунок у матчі – 0:1.
До другої перерви в України було ще дві більшості і велика кількість моментів, які, на жаль, не вдалося реалізувати. Щоправда, було й кілька тривожних хвилин під час вилучення Ладигіна, але нічого серйозного біля воріт Гайдученка угорці не створили.
Вирішальним у грі став другий період. Змінивши тактику і відійшовши в захист, підопічні Андрія Назарова дочекалися свого шансу в більшості. З різницею у кілька десятків секунд на лаву штрафників вирушили Пожгаї і Шофрон. Обидва вилучення (спочатку п’ять на три, а потім і п’ять на чотири) українці зуміли реалізувати. Обидва рази – за допомогою двох дальніх кидків Дениса Петрухна, після яких Шафаренко і Тимченко добивали шайбу в сітку “з п’ятачка”.

фото: IIHF
В України було ще чимало моментів, зокрема в третьому періоді, і ще кілька чисельних переваг, але реалізувати їх не вдалося. Втім було помітно, що вперед наші хлопці летіти вже не поспішали. Завдання-максимум (суха перемога з хорошою різницею шайб) вони виконали, а тому вже Угорщина повинна була штурмувати. Але суперники явно недооцінили нашу команду і ніякого штурму воріт Гайдученка так і не було. 3:0 – упевнена перемога збірної України.
Після дня відпочинку на українців очікував матч зі збірною Японії, яка на цьому турнірі вже стала автором гучної сенсації, коли в першому турі здолала Словенію (2:1). Видається, японці на цьому зупинятись не збиралися. Розвиток подій у дебюті гри, на жаль, оптимізму українським уболівальникам не додав. Азіати ритмічно переходили з оборони в атаку, наші хлопці ж воліли залишатись у своїй зоні, а попереду відзначалися лише індивідуальними проходами. Відтак японці заробили і реалізували більшість. Мети досяг фланговий кидок Куджі, а від старту не минуло і 5 хвилин. На жаль, замість того, аби більше сконцентруватися на власній грі, українці боролися з проблемами дисципліни. Два вилучення в перші 5 хвилин – забагато для будь-якої команди. При реалізації другого більшість японців з того ж лівого флангу атаки влучили в штангу. У рівних складах Україна нарешті здійснила перший прицільний кидок, і Матерухін вписав своє прізвище у графу “Автори голів”. 
Настрій одразу покращився, й Україна не просто перехопила ігрову ініціативу, а стала атакувати суперника на його території на довгих відрізках. Проте Японія відповіла шикарною багатоходовою контратакою, а Гайдученко не встиг сісти на лід після кидка того ж Куджі. Не дивно, що воротарську позицію абсолютно всі фахівці називають найслабшою ланкою української команди. 
У роздягальні наставник нашої команди Андрій Назаров, напевно, говорив про швидкість – одразу після відновлення гри українці набрали темпу. Обопільне вилучення після невеликої сутички теж пішло на користь українцям, щоправда, простором скористатися не вдалось. Не реалізували наші хлопці і більшості, а грати в періоді тим часом залишилося 10 хвилин. Азіати відповіли один раз, але як! Такахаші після виходу віч-на-віч потрапив у поперечину, а головний суддя після перегляду епізоду розвів руками.
Японці після другої перерви показали, що готові поховати наші надії у класичних контратаках. Україна, як і раніше, шукала варіантів і підбирала ключі до оборони опонента. На ці пошуки пішло 3 хвилини. Водночас Міхнов після пасу Благого “розстріляв” японського воротаря – 2:2. “Самураї” на нервах почали хамити, навіть бити лежачих. Помститися треба було по-спортивному. В середині періоду наші земляки втратили ритм, а ось “червоно-білі” додали. Ігровий поворот вийшов неприємним.
Шанс вирвати перемогу з’явився, коли Хашимото переборщив із силою поштовху й отримав штраф “2 +10”. Однак реалізувати більшість українці не змогли. Марнотратство боляче позначилось – Ямашита в сумбурній контратаці зумів кинути в дальню “ дев’ятку”. Андрій Назаров встиг взяти тайм-аут і на останній хвилині замінив Гайдученка на шостого польового гравця. Проте врятувати матч, на жаль, не судилося.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4206 / 1.62MB / SQL:{query_count}