Рекордні ігри

Вчора офіційно були відкриті XXII Зимові Олімпійські ігри

фото: sports.ru
Вчора в російському місті Сочі відбулася урочиста церемонія відкриття XXII зимової Олімпіади. Ще до старту ці Ігри увійшли в історію як найдорожчі – за попередніми оцінками, на їх підготовку росіяни витратили близько 50 млрд доларів США. 
У національної команди України в Сочі теж є шанс змінити історію. Завдяки жіночій біатлонній збірній, що перебуває в цьому сезоні у відмінній формі, ця Зимова Олімпіада може стати для України найуспішнішою.

Дорогі і не зовсім  якісні

Олімпіада в Сочі ще до свого відкриття увійшла в історію як найдорожча. На підготовку цих Ігор було витрачено космічну суму у 50 млрд доларів США. Це більше, ніж довелося витратити китайцям для проведення набагато більшої, ніж зимова, літньої Олімпіади в Пекіні (44 млрд доларів США). Окрім того, витрати на Олімпіаду в Сочі переважають усі попередні (21!) разом узяті. 
Те, що Сочі було приречене на астрономічні витрати було зрозуміло з самого початку. Географічне розташування і амбітні бажання організаторів довести, що зимові Ігри в субтропіках – це зовсім не фантастика, стали одним із вагомих чинників для роздування бюджету Ігор.  Окрім того, проблема полягала ще і в тому, що зимовий спорт у цьому регіоні Росії взагалі не розвивався, тому олімпійські об’єкти в гірських околицях столиці Олімпіади довелося будувати з нуля. 
Головною темою напередодні старту зимових Ігор, були не якість спортивних об’єктів або фантастичні краєвиди, а... туалети. Гості Сочі в інтернеті влаштували ледь не флеш-моб на краще фото туалету
Однак аналітики стверджують, що на їх зведення пішла приблизно тільки п’ята частина від загальної суми. Ще частина грошей була вкладена в розвиток інфраструктури Краснодарського краю, а також у забезпечення безпеки учасників змагань та глядачів – за цю сферу в Сочі будуть відповідати 40 тис. поліцейських і представників спецслужб. Ну і не варто забувати про людський фактор. Дехто стверджує, що як мінімум 20% грошей було банально вкрадено за рахунок різноманітних схем. І це вже відчули гості Олімпіади.
Головною темою напередодні старту зимових Ігор, були не якість спортивних об’єктів або фантастичні краєвиди, а... туалети. Гості Сочі в інтернеті влаштували ледь не флеш-моб на краще фото туалету. Та й якість готельних номерів, куди були заселені вболівальники та журналісти, явно бажає кращого. Ще однією проблемою стали труднощі перекладу. В закладах харчування деякі назви страв, перекладені з російської на англійську, можуть звести з розуму людей, які не володіють російською.  

В очікуванні прориву

Але проблеми організаторів побуту аж ніяк не мають позначитися на суто спортивній складовій. Адже з самими спортивними об’єктами наразі особливих нарікань ні в кого немає. І в цих умовах українські  вболівальники мріють про те, що ці Ігри принесуть нашій збірній рекордну кількість нагород. 
Нині планка рекорду встановлена не дуже високо – раніше українці лише двічі привозили по дві нагороди з білих Олімпіад. У 1994 році в Ліллегаммері (Норвегія) фігуристка Оксана Баюл завоювала “золото” в одиночному катанні, а біатлоністка Валентина Цербе взяла “бронзу” в спринті. У 2006 році в Турині (Італія) представники цих же видів спорту принесли Україні дві бронзові нагороди: фігуристи Олена Грушина і Руслан Гончаров – у змаганнях танцювальних дуетів, а біатлоністка Лілія Єфремова – у спринті. Крім них, медаль на зимових Іграх завойовувала тільки біатлоністка Олена Петрова, яка виграла “срібло” в індивідуальній гонці в Нагано (Японія) в 1998 році. У 2002 році з Солт-Лейк-Сіті (США) і 2010-му з Ванкувера (Канада) українці поверталися з порожніми руками.
Головні надії, звичайно, пов’язані з жіночою біатлонною командою, яка в останні роки демонструє дуже непогані результати, про що свідчать нагороди минулорічного чемпіонату світу в Нове Место (Чехія) і чудові здобутки на Кубку світу вже нинішнього сезону. Нагадаємо, що на світовій першості Олена Підгрушна стала другою після Олени Зубрилової українською біатлоністкою, яка завоювала на цих змаганнях “золото”. 
Нині планка рекорду встановлена не дуже високо – раніше українці лише двічі привозили по дві нагороди з білих Олімпіад
У цілому ж вона зібрала в Чехії повний комплект нагород, вигравши також “бронзу” в гонці переслідування і завоювавши у складі естафетної команди “срібло”. Відзначилися в особистих гонках також інші представниці естафетної збірної. Валя Семеренко стала третьою в індивідуальній гонці, а Віта Семеренко виграла “бронзу” на дистанції 7,5 км.
Ще одна учасниця “срібної” четвірки – Юлія Джима – заявила про себе на повний голос вже в нинішньому сезоні. На етапі Кубку світу в Гохфільцені (Австрія) вона завоювала в гонці переслідування “срібло”, яке стало першою особистою нагородою біатлоністки в кар’єрі. Продовжила наганяти страх на суперниць і наша естафетна команда. У своєму бойовому складі вона виграла гонку 4х6 км в Гохфільцені і стала другою в Ансі (Франція). Швидше за все, українки отримають естафетну “бронзу” і за етап у Рупольдинґу (Німеччина).
Там вони виступали без Олени Підгрушної (її замінила Наталія Бурдига) і фінішували четвертими. Проте минулого тижня стало відомо, що у вживанні допінгу викрита росіянка Ірина Старих, яка у складі своєї команди виграла естафету. Якщо повторна проба біатлоністки виявиться позитивною, то результат збірної Росії анулюють, а нагороди перерозподілять.
У цілому ж збірна України зараз володіє, мабуть, самим збалансованим естафетним складом у жіночому біатлоні. Це підтверджують і результати українок в особистих гонках у нинішньому сезоні. Крім Юлії Джими, в них відзначилася Валя Семеренко, яка деякий час навіть очолювала загальний залік Кубку світу. У Ансі вона виграла гонку переслідування і здобула тим самим свою першу індивідуальну перемогу на етапах Кубку світу, а також отримала на третьому етапі “бронзу” в спринті. Олені Підгрушній дісталася “бронза” в її коронному спринті на змаганнях в Обергофі (Німеччина). Збірна України відзначилася і в змішаній естафеті, де Підгрушна разом з Валею Семеренко, Сергієм Семеновим і Андрієм Дериземлею посіла третє місце в Остерсунді (Швеція).

Лише біатлон


фото: sports.ru
Можна констатувати, що у біатлоністів найвищі шанси отримати призові, обіцяні державою за олімпійські медалі: 125 тис. дол. – за “золото”, 80 тис. дол. –  за “срібло” і 55 тис. дол. –  за “бронзу”. А от в інших видах спорту, в яких українці були серед претендентів на медалі на минулих Олімпіадах – лижних гонках, фристайлі, санному спорті та фігурному катанні – в Сочі на успіх розраховувати не варто.
Єдина наша лижниця світового рівня і прапороносець збірної України на вчорашній церемонії відкриття – Валентина Шевченко – навіть у свої найкращі роки не змогла виграти медаль, хоча брала участь у чотирьох Олімпіадах (п’ятими Ігри в Сочі стануть і для Андрія Дериземлі). Вищим досягненням Шевченко залишається п’яте місце в гонці на 30 км у 2002 році. З цією дисципліною пов’язані головні надії 38-річної спортсменки і зараз.
Фристайл був єдиним, крім біатлону, видом спорту, в якому збірна України виграла медаль чемпіонату світу в нинішньому чотирирічному олімпійському циклі. У 2011 році Ольга Волкова у Дір-Веллі (США) завоювала бронзу в акробатиці. Однак після цього вона через важку хворобу один сезон не виступала, а після повернення в спорт не була включена до складу збірної України для поїздки в Сочі. З нинішньої команди, крім Волкової, медаль Кубку світу вигравала тільки Надія Діденко, отримавши минулого року “срібло” на домашньому етапі в Буковелі. У новому ж сезоні на цих змаганнях українка вище 17-го місця не піднімалася.
У санному спорті, після завершення кар’єри бронзовою медалісткою чемпіонату світу-2009 Наталією Якушенко і її багаторічною партнеркою по команді Лілією Лудан, українці навіть близько не претендують на медалі, а вирішують локальні завдання на зразок попадання в двадцятку найсильніших.
Нинішні українські фігуристи не витримують жодної критики. У січні вони показали найгірший в історії нашої збірної результат на чемпіонаті Європи
Гнітюча ситуація склалася в українському фігурному катанні, в якому ще десятиліття тому наша збірна вважалася однією з найсильніших у світі. Зараз же найталановитіші вихованці вітчизняної школи виступають під чужими прапорами. Так, Тетяна Волосожар разом з Максимом Траньковим у Сочі спробує принести перемогу Росії серед спортивних пар. Перешкодити їй у силі Альона Савченко, яка разом з Робіном Шолкови вже давно представляє Німеччину.
Водночас нинішні українські фігуристи не витримують жодної критики. У січні вони показали найгірший в історії нашої збірної результат на чемпіонаті Європи. Шівон Хікін-Кенеді та Дмитро Дунь серед танцювальних дуетів і Юлія Лаврентьєва з Юрієм Рудиком серед спортивних пар не змогли подолати навіть кваліфікацію. В одиночному катанні Яків Годорожа став тільки 22-м, а Наталя Попова – 23-ю.
Фахівці оцінюють шанси збірної України на завоювання медалей у Сочі досить скептично. Так, агентство AP у своєму дослідженні (воно ґрунтувалося на результатах спортсменів в олімпійських зимових видах, які вони показували на найбільших змаганнях у нинішньому і кількох попередніх сезонах) прогнозує для української команди всього одну бронзову медаль – у біатлоні. На думку аналітиків, за перемогу в загальному медальному заліку боротимуться збірні Норвегії та США, яким обіцяють 16 і 14 золотих медалей відповідно (всього нагород – 36 і 44 ). Збірній Росії в цьому рейтингу відводиться тільки четверте місце, після Канади. 
Господарі Ігор, на думку AP, здатні виграти 33 медалі, в тому числі 10 золотих. Минулу Олімпіаду у Ванкувері росіяни провалили, отримавши лише три золоті нагороди і зайнявши в медальному заліку 11-те місце. Востаннє вони вигравали в загальній класифікації ще в 1994 році в Ліллегаммері.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5082 / 1.64MB / SQL:{query_count}