Тур, розфарбований у сірий колір

Відбувся третій ігровий день у групових турнірах Ліги чемпіонів і Ліги Європи

фото: uefa.com
Якщо розфарбувати враження від гри українських команд у третьому турі групових турнірів Ліги чемпіонів і Ліги Європи, то вийде класична схема з чорно-білих кольорів, де розгром “Шахтаря” і мінімальна поразка “Чорноморця” чергується з упевненою грою “Динамо” та перемогою “Дніпра”. 
І якщо змішати це все, то отримаємо сірий колір, за яким ховаються подальші перспективи наших клубів у єврокампанії. З одного боку, ще жодна з команд не втратила шансів вийти в наступне коло, з іншого – ще кілька невдач поставлять хрест на продовженні боротьби.

Приниження “Шахтаря”

Першим цього тижня з вітчизняних команд зіграв донецький “Шахтар”, який в рамках Ліги чемпіонів завітав у гості до леверкузенського “Байєра”. До матчу в Німеччині статистика “гірників” проти німецьких команд виглядала рівною. Три перемоги, три поразки та два нічийних результати. 

фото: uefa.com
Але якщо уважно проаналізувати вісім попередніх матчів, то можна побачити, що донеччани вигравали у  німців лише в Кубку УЄФА. У Лізі чемпіонів ж вони незмінно програють. Тож не дивно, що побоювання стосовно гри проти “Байєра” були доволі високими. Але мало хто міг припустити, що цей матч складеться для “Шахтаря” настільки невдало. Звичайно, “гірники” перебувають зараз не в найкращій формі, що позначається на результатах у внутрішній першості, і не завжди виглядають переконливо у матчах із суперниками, які поступаються донеччанам у класі. Проте в Лізі чемпіонів “Шахтар” грав у значно інший футбол і мав у своєму активі перемогу та нічию. 
Донеччани вигравали у німців лише в Кубку УЄФА. У Лізі чемпіонів ж вони незмінно програють
Тож розгром, який вчинили “гірникам” “фармацевти”, виглядає більш, ніж дивним. При цьому не можна сказати, що рахунок не по грі. Упродовж усього матчу “Байєр” виглядав більш монолітною командою і діяв упевненіше від свого суперника. З перших хвилин зустрічі, забравши м’яч під свій контроль, “фармацевти” цілком закономірно відкрили рахунок у середи­ні тайму: подачу з правого флангу у виконанні Донаті ударом головою замкнув Кісслінг. Наприкінці тайму форвард “Байєра” подібним чином ледь не оформив дубль, після передачі з лівого флангу пославши снаряд над поперечиною. Єдиний у першому таймі шанс відігратися на останній хвилині втратив Тейшейра, але вважати цей момент стовідсотковим ніяк не можна. 
Другий тайм став для “Шахтаря” справжнім жахом. Розпочалось усе з того, що Кісслінг після контакту зі Срною заробив, а Рольфес реалізував пенальті. Після матчу керманич “гірників” назвав цей епізод “ключовим” у зустрічі. Мовляв, суддя зламав усю гру. Однак навряд чи одна помилка арбітра (якої і не було) може стати виправданням поразки з рахунком 0:4. А саме таким рахунок став через двадцять хвилин після призначеного одинадцятиметрового. Це спершу Сідней Сем реалізував вихід віч-на-віч, а згодом Кісслінг скористався жахливою помилкою П’ятова. 
Залишається лише сподіватися, що ця поразка піде підопічним Луческу на користь, але для цього необхідно не шукати виправдання, а серйозно попрацювати над помилками, результати чого можна буде побачити вже через два тижні в Донецьку у матчі проти того ж таки “Байєра”.

Дзеркальне відображення

А ось київське “Динамо”, схоже, нарешті знайшло свою гру. Принаймні в Лізі Європи справи у киян пішли вгору. Цікаво, що результати підопічних Олега Блохіна – немов дзеркальне відображення результатів команди Мірчі Луческу. У першому турі “Шахтар” в гостях здолав “Реал Сосьєдад”, а “Динамо” програло “Генку”. У другому турі донеччани врятували матч проти “МЮ”, а кияни упустили перемогу в зустрічі проти “Рапіду”. У третьому турі “гірників” розгромив “Байєр”, а “біло-блакитні” не мали проблем зі швейцарським “Туном”.

фото: uefa.com
Взагалі “Тун” для вболівальників “Динамо” – суперник вкрай принциповий. Найбільший провал киян у новітній історії пов’язаний саме з поєдинком проти швейцарців у кваліфікаційному раунді ЛЧ 2005/06. Тоді у другому відбірковому раунді нікому невідома в Україні команда зіграла в Києві внічию 2:2, а в повторному поєдинку у Берні здобула мінімальну перемогу та пробилася до групового раунду. Після цього Леоніда Буряка звільнили з посади головного тренера і на містку почалася “чехарда” тренерів, яка триває і донині.
Господарі з перших хвилин захопили ініціативу у матчі, зробивши ставку на швидкий гол. Однак, створивши достатню кількість гольових моментів, кияни довго не могли розкрити масивної оборони суперника. Швейцарці протримались 35 хвилин, після чого змушені були капітулювати після класного удару з-за меж штрафного у виконанні Ярмоленка. Андрій, до слова, у цей день відзначав свій День народження і зробив собі чудовий подарунок на 24-річчя. 
У другому таймі оборона “Туна” вже не могла впоратися з атакою “Динамо”. На 60-й хвилині після навісу з флангу майже від бокового прапорця Мбокані чітко замкнув подачу Даніла Сілви, а за 12 хвилин до фінального свистка підопічні Олега Блохіна провели показову швидку атаку, яку холоднокровно завершили гравці, які вийшли на заміну: Сидорчук асистував Гусєву, який забив третій гол своєї команди.

Падіння Одеси

Слідом за київською феєрією нас очікувало розчарування в Одесі. “Чорноморець” всерйоз налаштовувався перервати свою чотириматчеву безгольову серію у зустрічі з чемпіоном Болгарії – “Лудогорцем”. “Моряки” намагалися діяти “першим номером”, здійснили на суперника максимальний тиск, однак у команди Григорчука знову виникли проблеми з реалізацією – забити одесити не змогли.
Команда намагалася грати на максимальних швидкостях, з великою кількістю атак через фланги, проте в центрі нападу гра абсолютно не клеїлася. Відсутність Самодіна та явні проблеми з грою в Антонова призвели до того, що м’яч раз за разом прилітав у руки голкіперу болгар – Стоянову. Більше того, кидаючи в атаку великі сили, одесити були змушені оголяти свої тили, чим і скористалися гості. В одному з болгарських контрвипадів Бергер лише за допомогою фолу зупинив Марселіньо. Златінскі прямим ударом зі стандарту, з 30-ти метрів, потужно пробив точно в голкіпера. Але Безотосний не зміг кулаками відбити м’яч.
“Моряки” намагалися діяти “першим номером”, здійснили на суперника максимальний тиск, однак у команди Григорчука знову виникли проблеми з реалізацією – забити одесити не змогли
Таким чином до атакуючих проблем “Чорноморця” так невчасно додався ще воротарський ляп, який у підсумку став вирішальним у матчі. Після перерви на полі з’явилися Джеджу і Діденко. Останній бив по воротах болгар і головою, і ногами, але Владислав Стоянов діяв куди впевненіше від Безотосного. 
Воротар “Лудогорця” діяв як магніт – усі м’ячі летіли йому в руки. А наприкінці матчу форвард болгарів Місідьян міг навіть подвоїти перевагу своєї команди, проте не зміг переграти в очній дуелі Безотосного. 0:1 – “ Лудогорець” набирає дев’ять очок і робить серйозну заявку на прохід в 1/16 фіналу Ліги Європи.

Піднесення Дніпропетровська

Дніпропетровський “Дніпро” теж змусив уболівальників похвилюватися. Довгий час дніпряни ніяк не могли втілити в голи своєї переваги в матчі з головним аутсайдером і групи Ліги Європи, і чемпіонату Португалії – командою “Пасуш де Феррейра”. З урахуванням того, що рідний стадіон “Пасуша” не сертифікований УЄФА для проведення єврокубків, у Гімарайнші здавалося, що проходить якийсь товариський матч. При мінімальній аудиторії досить голосно і активно звучала підтримка невеличкого гурту дніпропетровських уболівальників.
Напевно, такий антураж і атмосфера негативно подіяли на гравців “Дніпра”. Їх стартового запалу вистачило на 30 хвилин, коли дніпряни затиснули свого суперника на його ж полі. Здавалося, що “Дніпро” грає з представником першої української ліги, але як тільки “синьо-білі” зменшили оберти – технічні португальці почали турбувати Бойка. Через мокрий газон небезпечні дальні удари могли в будь-який момент піднести неприємний сюрприз. А у другому таймі вже “Пасуш” мав ігрову перевагу і створював значно небезпечніші моменти, ніж “Дніпро”.
Здавалося, що “Дніпро” грає з представником першої української ліги, але як тільки “синьо-білі” зменшили оберти – технічні португальці почали турбувати Бойка
І ось коли здавалося, що нічого хорошого вже чекати не варто, “Дніпру” посміхнулась удача. І хоча була награна комбінація після розіграшу кутового (коли Коноплянка віддав на Ротаня), все-таки в цей момент усі 11 футболістів “Пасуша” перебували у власному штрафному майданчику. Але удар у Руслана вийшов потужним, і від воротаря м’яч влетів у ворота! А через хвилину гра була зроблена остаточно. Коноплянка втік від захисника, а потім, знущаючись, покотив м’яч між ніг воротарю – 2:0!
Ось так “Дніпро”, особливо не напружуючись перед матчем з “Ворсклою”, узяв три очки і тепер вже на п’ять балів випереджає “Пасуш” і “Пандурій”. Вже у наступному турі дніпряни можуть вирішити питання виходу в плей-оф.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4817 / 1.63MB / SQL:{query_count}