Світова першість з художньої гімнастики, яка цими днями проходить у столиці України, вже принесла кілька приємних результатів для вітчизняних вболівальників. У середу “золото” у вправах з обручем здобула Ганна Різатдінова і цим принесла нашій команді першу з 2007 року перемогу на чемпіонатах світу. У четвер вона підкріпила свій успіх “сріблом” у змаганнях зі стрічкою, а Аліна Максименко принесла нашій команді “бронзу” за виступ із булавами.
Напередодні світового форуму в Києві головний тренер збірної України Альбіна Дерюгіна заявила, що наші гімнастки зараз сильні як ніколи за останні роки. Це дало підстави сподіватися, що українки після декількох років невдач на домашніх турнірах знову зможуть проявити себе на світовому рівні, адже в особистих змаганнях останні успіхи наших майстринь художньої гімнастики датувалися 2009 роком (тоді медалі на чемпіонаті світу завоювала Ганна Безсонова). А “золота” жодна з українок не отримувала ще довше – з 2007 року, коли чемпіонкою світу у багатоборстві стала та ж Безсонова.
В особистих змаганнях останні успіхи наших майстринь художньої гімнастики датувалися 2009 роком, коли медалі на чемпіонаті світу завоювала Ганна Безсонова. А “золота” жодна з українок не отримувала ще довше – з 2007 року
“Бронза” збірної України на світовій першості у 2011 році в командних змаганнях була невеликою втіхою для наших гімнасток. Цю медаль багато хто називав “невагомою”, адже призерів визначали за підсумками кваліфікації шляхом підсумовування результатів усіх чотирьох представниць країни. Через сумнівний формат Міжнародна федерація гімнастики (FIG) врешті-решт виключила командну першість з програми чемпіонату світу.
Протистояння за індивідуальні нагороди в окремих видах розпочалося у середу змаганнями у вправах з обручем та м’ячем. У першому виді розгорнулася запекла боротьба між росіянкою Яною Кудрявцевою (перемогла у кваліфікації) та українкою Ганною Різатдіновою (посіла третє місце у кваліфікації). Нашу гімнастку не збентежив ані гірший, ніж у суперниці, результат у відборі, ані перший стартовий номер у фіналі. Вона зуміла уникнути помилок і отримала від суддів 18,266 бала. Кудрявцева також виступила впевнено, але у підсумковому протоколі конкуренток розділили нікчемні 0,016 бала.
Їх Різатдінова виграла у суперниці завдяки кращому виконанню технічних елементів, за які вона отримала 9,200 бала (у росіянки – 9,150). Більш високою була оцінка Кудрявцевої за артистизм – 9,100 (проти 9,066), але це не допомогло їй обійти українку в підсумковому протоколі: Ганна Різатдінова стала чемпіонкою світу і принесла Україні першу золоту медаль з 2007 року. Яна Кудрявцева отримала “срібло”, а ще одна росіянка – Маргарита Мамун (18,233) – “бронзу”.
Поразки російських гімнасток в останні роки стали такою рідкістю, що їх, схоже, не чекали навіть організатори чемпіонату світу в Києві: під час церемонії нагородження вони почали піднімати український прапор під звуки російського гімну
Поразки російських гімнасток в останні роки стали такою рідкістю, що їх, схоже, не чекали навіть організатори чемпіонату світу в Києві: під час церемонії нагородження вони почали піднімати український прапор під звуки російського гімну і виправили помилку лише через кілька секунд. Проте гімн Росії у середу таки прозвучав повністю – на честь Маргарити Мамун, яка опинилася поза конкуренцією у вправах з м’ячем (18,516). “Срібло” отримала Яна Кудрявцева (18,350), а “бронзу” – білоруска Мелітіна Станюта (18,166). Ганна Різатдінова пройшла кваліфікацію з третім результатом, але у фіналі допустила грубу помилку – упустила м’яч, і в підсумку стала лише шостою (17,050).
Росіянки продовжили вигравати “золото” і в четвер. У вправі з булавами Яна Кудрявцева і Маргарита Мамун набрали однакову кількість балів (по 18,366 кожна) і розділили перше місце. Збірній України бронзову медаль принесла Аліна Максименко, яка отримала за свій виступ 18,216 бала.
У вправах зі стрічкою Ганна Різатдінова одержала за прекрасний виступ 18,233 бала. Та цього не вистачило для “золота”, оскільки росіянка Яна Кудрявцева, яка першою виступала у фіналі, отримала захмарні 18,516. “Бронзу” здобула Мелітіна Станюта з Білорусії (18,066), якій на користь пішли помилки переможниці кваліфікації Маргарити Мамун.