Дешевший за Євро-2012

В українській столиці стартував чемпіонат світу з художньої гімнастики

фото: sport.ua
У вівторок ввечері у Києві відбулася офіційна церемонія відкриття XXXII чемпіонату світу з художньої гімнастики. За словами тренера української збірної Ірини Дерюгіної, на світовій першості, яку вперше приймає столиця України, наша команда може розраховувати на медалі в усіх окремих видах індивідуальної програми, повідомляє kommersant.ua.
Чемпіонат світу з художньої гімнастики, по суті, став першим змаганням світового масштабу з олімпійських видів спорту, право на проведення якого довірили Україні. До нього організацією світової першості в нашій країні могли похвастатися лише фехтувальники. Проте в України в останні роки вже був досвід проведення й інших великих спортивних заходів, наприклад, у столичному “Палаці спорту”, де з 28 серпня по 1 вересня виступатимуть гімнастки, зовсім нещодавно (на початку серпня) проходили ігри юніорського чемпіонату Європи з баскетболу, у липні в Донецьку відбувся юнацький чемпіонат світу з легкої атлетики, а найголовніше – у минулому році в нашій країні пройшов чемпіонат Європи з футболу, який за масштабом можна порівняти лише з Олімпіадою та світовою футбольною першістю. Досвід проведення чемпіонату Європи з художньої гімнастики у нашої країни теж був – у Києві в 2004-му році.
Організація чемпіонату світу обійшлася Україні набагато дешевше, ніж Євро-2012: гімнасти “вклалися” у 25 млн грн (18 млн грн виділили їм з держбюджету, а 7 млн грн надав спонсор). Перший заступник міністра молоді та спорту України Сергій Глущенко зазначив, що на державу також поклали всі організаційні клопоти.
Чемпіонат світу з художньої гімнастики, по суті, став першим змаганням світового масштабу з олімпійських видів спорту, право на проведення якого довірили Україні
“Україна виступила не тільки гарантом проведення турніру, але також координатором і менеджером усього проекту, організовуючи всю роботу з прийому гостей, надання їм місця проживання, харчування, а також із забезпечення тренувань і змагань”, – підкреслив Глущенко.
Самі спортивні змагання київського чемпіонату світу проходитимуть на тлі скандалу в Міжнародній федерації гімнастики (FIG), який отримав новий виток незадовго до старту турніру. За підсумками атестації арбітрів з художньої гімнастики, яку провели наприкінці 2012 року в Бухаресті, FIG звинуватив більше 50 суддів у шахрайстві. Однак у серпні апеляційний трибунал FIG повністю зняв усі звинувачення та скасував їх дискваліфікацію, не побачивши в аргументах звинувачення “прямих доказів”. 
Керівництво FIG не приховує невдоволення цим рішенням. Раніше генеральний секретар FIG публічно назвав його “поганою новиною”, чим викликав обурення виправданих трибуналом суддів, які зажадали вибачень від федерації у відкритому листі. На думку президента цієї організації, 79-річного Бруно Гранді, необхідно переглянути всю систему суддівства в художній гімнастиці, у тому числі і правила підрахунку очок. За його словами, ситуація, при якій не припиняються перемоги спортсменок з Росії, України та Білорусі (протягом останніх двадцяти років вони впевнено утримують лідерство), є “поганою для цього спорту”. 
Відомо, що протягом кількох десятиліть радянські та російські гімнастки майже завжди залишалися поза конкуренцією, і керівництво FIG, схоже, прагне подолати це шляхом переслідування суддів та технічного комітету. У той час, коли законний технічний комітет і його керівник Наталія Кузьміна досі відсторонені від роботи, керівництво суддівським корпусом на чемпіонаті світу здійснюють представники апарату FIG, які не володіють належною кваліфікацією. Щоправда, у Києві, відповідаючи на запитання про домінування росіянок, Гранді зауважив, що вважає його заслуженим, а школу – однією із найсильніших. Разом з тим, підкреслив він, керівництво FIG хоче бачити гімнастику більш універсальною і розвиненою у різних країнах. Поки ж, констатував Гранді, медалі розігрують представники європейського континенту.
Шанс завоювати медалі у Києві українки матимуть тому, що у нинішніх змаганнях не братимуть участь дворазова олімпійська чемпіонка з Росії Євгенія Канаєва і Любов Черкашина з Білорусі, яка на Іграх-2012 завоювала бронзу
Щодо збірної України, то, за словами її тренера Ірини Дерюгіної, вона може розраховувати на медалі у кожному з окремих видів індивідуальної програми, а також в абсолютній першості. Представлятимуть нашу національну команду Аліна Максименко та Ганна Різатдінова, які нагород на світових першостях в особистих змаганнях ще не завойовували і поки не зуміли повноцінно замінити у збірній чемпіонку світу 2007-го року з багатоборства Ганну Безсонову, яка вже завершила кар’єру.
Шанс завоювати медалі у Києві українки матимуть тому, що у нинішніх змаганнях не братимуть участь дворазова олімпійська чемпіонка з Росії Євгенія Канаєва і Любов Черкашина з Білорусі, яка на Іграх-2012 завоювала бронзу. Обидві спортсменки завершили кар’єру. Водночас Канаєвій з російської збірної знайшли гідну заміну – Маргариту Мамун (у червні на літніх Всесвітніх студентських іграх вона взяла золото в абсолютній першості й, окрім того, зуміла випередити Максименко та Різатдінову).
Учора на турнірі розіграли два комплекти нагород. Пізно ввечері відбулися фінальні змагання  у вправах з обручем та м’ячем.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4517 / 1.58MB / SQL:{query_count}