Перші дні чемпіонату світу з легкої атлетики, який проходить у російській столиці, були для наших уболівальників не особливо вдалими. Вітчизняні спортсмени дуже рідко потрапляли до телеоб’єктивів, а ще рідше – у фінали змагань. Та все змінилося у понеділок, коли почали змагання семиборки, серед яких була і українка Ганна Мельниченко.
Змагання у жіночому семиборстві обіцяли стати цікавими хоча б тому, що через травму на чемпіонаті світу не змогла виступити олімпійська чемпіонка Лондона-2012 британка Джессіка Енніс. За відсутності головного фаворита шанси поборотися за титул приблизно рівною мірою отримало одразу кілька спортсменок. Цього року честь українського прапора в одному з профільних для нашої країни легкоатлетичних змагань довірили Ганні Мельничено.
Після того, як дискваліфікації вивели з ладу Людмилу Блонську (ще у Пекіні-2008) і Людмилу Йосипенко (тиждень тому), а переможниця Ігор-2008 Наталія Добринська, ймовірно, найближчим часом завершить кар’єру, честь України на міжнародній арені відстоює лише Мельниченко. До Москви вона прибула у відмінній формі, але все ж основним претендентом на перемогу фахівці вважали не її, а досвідчену представницю Канади Бріан Тісен-Ітон, у якої є більш стабільні результати у всіх видах програми. Однак українка відразу взялася доводити хибність подібних суджень.
Останнім шансом для інших спортсменок випередити Мельниченко залишався лише сектор метання списа. Розуміючи це, Ганна запустила снаряд на 41.87 – кращий особистий результат сезону
Уже після двох видів програми Мельниченко здобула впевнене лідерство. Вдало пробігши дистанцію у 100 м з/б (13,29, другий результат), у стрибках в висоту вона не залишила суперницям шансів, повторивши свій найкращий індивідуальний показник – 1.86. Щоправда, на той момент Тісен-Ітон відставала всього на 20 пунктів. У штовханні ядра українка показала лише восьмий результат (13.85), але її головна суперниця штовхнула кулю на ще меншу відстань – 13.07. Після бігу на 200 м Мельниченко знову утвердила своє лідерство: вона фінішувала четвертою (23,87), а Тісен-Ітон – шостою (24,18). Втім, впритул до них підібралася представниця Голландії Дафні Схіпперс ...
У вівторок відірватися від головних суперників українська багатоборка могла у стрибках в довжину. І вона зробила це. У цьому виді програми Мельниченко посіла третє місце, показавши у другій спробі результат 6.49. У підсумку попереду виявилися Клаудія Рат з Німеччини (6.67) і Катаріна Джонсон-Томпсон з Великобританії (6.56). Однак ці спортсменки боротися за лідерство у загальному рахунку не могли. Але головне для нас те, що за спиною нашої атлетки залишилися і канадка (6.37), і голландка (6.35).
Уже після двох видів програми Мельниченко здобула впевнене лідерство. Вдало пробігши дистанцію у 100 м з/б, у стрибках в висоту вона не залишила суперницям шансів, повторивши свій найкращий індивідуальний показник – 1.86
По суті, останнім шансом для інших спортсменок випередити Мельниченко залишався лише сектор метання списа. Розуміючи це, Ганна запустила снаряд на 41.87 – кращий особистий результат сезону. Щоправда, він виявився лише шістнадцятим. Та Схіпперс метнула ще гірше – 41.47. Тісен-Ітон, хоч і кинула спис на 45.64 (десятий показник), зуміла скоротити відставання від українки тільки на 68 очок. У свою чергу голландка програвала канадці 59 пунктів ...
Останній вид змагань, біг на 800 м, не був профільним у жодної з претенденток на нагороду. Ганні треба було перетнути фінішну межу хоча б одразу за Тісен-Ітон і Схіпперс. Вона зуміла зробити і це, здолавши дистанцію сьомою, – 2.09,85. Так, набравши у підсумку 6586 очок, українка залишилася недосяжною для конкуренток. У канадки виявилося 6530 балів, у голландки – 6477... Ганна Мельниченко – чемпіонка світу!
Золотий почин Ганни беззаперечно можуть продовжити й інші українські атлети, адже у секторах для стрибків у висоту і потрійного стрибка Богдан Бондаренко та Ольга Саладуха впевнено вийшли до фіналу. Бондаренко, використавши для вдалого виступу всього дві спроби, показав кваліфікаційний норматив 2.29. А Саладуха вже у другому виході в сектор стрибнула на 14.69 і таким чином забезпечила собі перше місце у кваліфікації.