Бравісимо!

У понеділок в Будапешті завершився чемпіонат світу з фехтування

фото: fencing2013.hu
Як вже повідомляла “Пошта”, в останній день змагань збірна України завоювала четверту медаль на турнірі. Щоправда, на момент підписання номера до друку ще не було відомо, якого саме ґатунку ця нагорода.
Як з’ясувалося, друге “золото” на чемпіонаті до нашої скарбнички принесли Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Вороніна та Галина Пундик у командних змаганнях з шаблі. У драматичному фіналі вони відібрали чемпіонський титул у росіянок.
До фіналу змагань шаблісток українки потрапили доволі легко. Спершу обійшли команду Казахстану (45:20), згодом розібралися з китаянками (45:31), а далі і з італійками, хоча вони зуміли нанести на три удари більше, ніж китаянки (45:34). Паралельно до фіналу йшла і збірна Росії, хоча її шлях був важчим, особливо у чвертьфіналі, де вона перевершила збірну Кореї лише на один удар (45:44).
Останні п’ять років на великих турнірах у командних змаганнях шаблісток у вирішальних сутичках протистоять саме українки та росіянки
Так склалося, що останні п’ять років на великих турнірах у командних змаганнях шаблісток у вирішальних сутичках протистоять саме українки та росіянки. Єдиним винятком можна назвати фінал чемпіонату світу у Туреччині в 2009 році, де наша команда здобула найвищу нагороду. Тоді вона змагалась з  француженками, які і зупинили росіянок. 
Після цього у Парижі-2010 збірна Росії перемогла збірну України (45:33). Через рік у Катанії рахунок уже був 45:43 на користь росіянок. Минулого року у Київському Палаці спорту весь поєдинок пройшов “на гойдалках”, оскільки жодна з команд не могла відірватися бодай на два очки. На жаль, рідні стіни не допомогли українкам, і наша команда поступилася з рахунком 44:45. В усіх цих турнірах перемогу Росії приносила Софія Велика.
Однак цього року Велика вирішила зробити паузу в кар’єрі. Склад української команди також змінили наполовину. На місце олімпійських чемпіонок Пекіна Олени Хомрової, продовження кар’єри якої під питанням, а також травмованої Ольги Жовнір прийшли Олена Вороніна та Аліна Комащук. Чемпіонат світу у Будапешті став для обох дебютним. І дебют вийшов на славу!
До фіналу змагань шаблісток українки потрапили доволі легко. Спершу обійшли команду Казахстану (45:20), згодом розібралися з китаянками (45:31), а далі і з італійками, хоча вони зуміли нанести на три удари більше, ніж китаянки (45:34)
Українки розпочали зустріч із поразки. Ольга Харлан, яка два місяці тому на чемпіонаті Європи у Загребі декласувала Юлію Гаврилову (13:5), цього разу поступилася суперниці з рахунком 1:5. Але тут творити чудо на доріжці почала Олена Вороніна у суперництві з віце-чемпіонкою світу в особистій першості Дьяченко – 8:5, і в підсумку – 9:10. Ще два очки Вороніна здобула вже у поєдинку з Гавриловою, і, з урахуванням рівності у зустрічі Комащук і Єгорян, чаша терезів схилилася на нашу користь з результатом 20:19. Але ненадовго. 
Ольга Харлан поступилася Яні Єгорян, і рахунок став  21:25. А після наступних двох поєдинків, які завершилися не на нашу користь, ситуація стала критичною  – в один момент рахунок став 31:39. Однак Комащук скоротила відставання з восьми до п’яти ударів (35:40), а потім естафету у неї перехопила Харлан. 
Зустріч проти Дяченко Ольга розпочала невдало, пропустивши два удари, а потім раптово почала набирати очки один за одним. Спершу вона завдала шість ударів поспіль Дяченко, після чого тренерський штаб російської збірної схопився за голову. Наступні три удари після невеликої паузи Харлан завдала вже запасному гравцю команди суперниць Діні Галіакбаровій, і рахунок змінився на 44:42 (на нашу користь). Особливо ефектним вийшов 43-й удар, який Харлан нанесла у шпагаті.  І коли до перемоги залишалося нанести лише один влучний... Ольга на мить зупинилася і пропустила двічі (44:44).
На щастя, остання атака таки була за Харлан. Так українська команда не раділа, напевно, з часів Пекінської Олімпіади! Ольга Харлан стала вже триразовою чемпіонкою світу, Галина Пундик – дворазовою, а Вороніна і Комащук записали до своєї біографії золотий дебют на чемпіонаті світу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5014 / 1.56MB / SQL:{query_count}