Результат першого матчу (2:0) зовсім не свідчив про те, що гра у Молдові перетвориться на певну формальність для одеситів. Все ж “Дачія” досить непогано виглядала в Одесі, а на попередній стадії вибила з турніру албанський клуб, теж програвши першу гру у два м’ячі.
Отже, команда Романа Григорчука не могла дозволити собі розслабитися. Не зайвим було подбати і про набір рейтингових очок – для країни та для себе. На жаль, із останнім завданням одесити не впоралися. Матчі другого раунду Ліги Європи традиційно ігноруються українськими телеканалами. Деяким із них значно цікавіше транслювати товариський матч зірок австралійської А-ліги проти “МЮ”, аніж єврокубкові баталії рідних клубів. Тож не дивно, що українським шанувальникам, які хотіли побачити зустріч “Дачії” із “Чорноморцем”, довелося шукати “картинку” в інтернеті та слухати абсолютно незрозумілу молдовську мову.
Ті, хто починав дивитися цей матч не з початку, були повністю дезорієнтовані червоною формою “Чорноморця”. Але не важливо, у якому кольорі грає команда, головне – показати свій справжній рівень. Із цим в одеситів були проблеми. Хоча Григорчук виставив бойовий склад і з перших секунд гості кинулися в атаку, господарі не збиралися відсиджуватися в захисті та намагалися нав’язати контргру. Щоправда, одесити поступово захопили ініціативу та змусили господарів діяти від оборони.
Господарі невтомно рвалися в чужу штрафну, де часто падали, випрошуючи пенальті
Потім з’явилися і моменти, та з декількох кутових гості не змогли вичавити максимум. Однак свою перевагу одесити таки втілили в гол. На 26-й хвилині Гай опинився у штрафному майданчику господарів та приблизно з кута воротарської площини вразив ворота суперника – 0:1. Цей гол майже зняв питання про учасника наступного раунду кваліфікації Ліги Європи, адже після нього господарям необхідно було забивати вже чотири м’ячі. Завдання майже фантастичне. Усвідомлюючи це, одесити повністю розслабилися. Ще кілька хвилин після забитого голу вони за інерцією атакували, а згодом фактично зупинилися.
Господарі цим скористалися сповна. У доданий арбітром до кінця першого тайму час штрафний призвів до банальної подачі у штрафний майданчик, і Орловський зрівняв рахунок – 1:1. Цей гол позитивно вплинув на молдаван, які після перерви дуже додали в русі, змусивши одеську оборону працювати на повну силу. Ніхто, звичайно, не міг повірити, що господарі зможуть забити одеситам ще три м’ячі, але вони спробували це зробити.
“Дачія” розкрилася, а от “моряки” не змогли використати вільні зони – було багато індивідуальної гри та втрат. Складалося враження, що гравці “Чорноморця” задумали зіграти “на класі” або сподівалися на випадок. Тим часом господарі невтомно рвалися в чужу штрафну, де часто падали, випрошуючи пенальті. На 64-й хвилині активність молдаван допомогла досягти успіху: Орбу замкнув передачу в падінні головою – 2:1. Цікаво, що цього гравця звуть також Геннадієм, проте із екс-футболістом “Шахтаря” та головним тренером молодіжного складу “Севастополя” він аж ніяк не пов’язаний.
“Дачія” розкрилася, а от “моряки” не змогли використати вільні зони – було багато індивідуальної гри та втрат. Складалося враження, що гравці “Чорноморця” задумали зіграти “на класі” або сподівалися на випадок
Далі господарі продовжували змагатися за результат. Проте гравцям “Дачії” банально не вистачило майстерності, аби розвинути успіх. Таким чином кінцівка стала б неймовірно нервовою для підопічних Григорчука. Гості все ж змогли уникнути поразки, але в Антонова явно збився приціл, адже з кількох метрів форвард не влучив у ворота, пробиваючи головою.
На останніх хвилинах почав нервувати наставник “Дачії” Ігор Негреску – суддя видалив його із тренерської лавки. А вже в компенсований час Павлов не влучив у порожні ворота одеситів. Якби потрапив, то питання про переможця протистояння було б ще відкритим. Результат і так несподіваний, він зовсім не робить честі “морякам”. Схоже, участь в єврокубках забирає у команди занадто багато сил та емоцій. Але ж це тільки початок, далі суперники будуть ще сильнішими! Молдавський футбол останнім часом дійсно на підйомі, однак це не може бути виправданням для “Чорноморця”. У наступному колі змагань українська команда позмагається із сербською “Црвєною Звєздою”.
Серед інших матчів другого кваліфікаційного раунду Ліги Європи не можна залишити поза увагою двобій, який відбувся у Голландії, де люксембурзький “Діфферданж” створив сенсацію із префіксом “супер”. Після того, як жителі Великого Герцогства обіграли у рідних стінах нідерландський “Утрехт” із рахунком 2:1, багато хто вважав, що підопічні Яна Ваутерсе ще просто “не увійшли в сезон” і вдома на класі вони схилять шальки терезів на свою користь. Проте вже в середині першого тайму “Діфферданж” наочно продемонстрував, що здатний забивати і на виїзді. Він повів у рахунку.
Після пропущеного м’яча гравці “Утрехта” нарешті взялася за справу, і вже до 54-й хвилини за сумою двох матчів зуміли не лише відновити статус-кво, а й вийти вперед. Автором всіх трьох голів господарів став форвард збірної Замбії Джейкоб Муленга. Проте старання африканця у підсумку виявилися марними. Футболісти нідерландського клубу знову повірили у свою непохибність, за що й були суворо покарані. Спершу “Діфферданж” добився права на пенальті, яке впевнено реалізував нападник із Франції Жеффрі Франзоні, а незабаром у ворота “Утрехта” влетів третій м’яч. Мети досяг удар хавбека Янніка Бастоса. Зустріч завершилася надрезультативною нічиєю – 3:3. Господарі залишили поле рідного для них стадіону “Галгенвард” під свист трибун.
Учасниками Ліги чемпіонів на цей момент є 8 команд, а учасниками Ліги Європи – 16. В України та Росії втрат поки немає. Кожна з цих країн зберігає свою початкову квоту в шість представників (по дві в ЛЧ, і по чотири в ЛЄ)
Загалом після закінчення матчів другого кваліфікаційного раунду Ліги Європи всі клуби десятьох країн завершили свою єврокубкову кампанію. У нинішньому євросезоні ми більше не побачимо команд із Вірменії, Уельсу, Мальти, Фарерських островів, Македонії, Чорногорії, Північної Ірландії, Угорщини, Фінляндії та Ірландії. А ще з Сан-Марино, Андорри та Ліхтенштейну.
Щодо клубів із пострадянського простору, слід констатувати: із 48-ми, які наразі стартували, залишилася рівно половина – 24. Учасниками Ліги чемпіонів на цей момент є 8 команд, а учасниками Ліги Європи – 16. В України та Росії втрат поки немає. Кожна з цих країн зберігає свою початкову квоту в шість представників (по дві в ЛЧ, і по чотири в ЛЄ). По одній команді в кожному з турнірів залишилося у Грузії, Казахстану та Молдови. У Білорусії в ЛЄ “збереглися” два клуби. Естонія ж, навпаки, розгубила всіх у Лізі Європи, однак чемпіон цієї країни “Німме”, як і раніше, є серед учасників ЛЧ.
Нагадаємо: згідно з регламентом, невдахи третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів перейдуть у ЛЄ, а тому Естонія ще може повернутися у цей турнір. Що ж до Азербайджану, Литви та Латвії, то у цих країн залишилося лише по одному клубу в Лізі Європи.