Одеський старт

“Чорноморець” перемогою розпочав свій шлях у Лізі Європи

фото: ua-football.com
Одеський “Чорноморець” вдало стартував у розіграші Ліги Європи. У домашньому матчі проти молдавської “Дачії” одесити забезпечили собі комфортний гандикап у два м’ячі, перемігши суперника з рахунком 2:0. 
“Чорноморець” першим серед українських команд долучився до боротьби у континентальному турнірі. Матч із молдавською командою у Південній Пальмірі чекали з піднесенням, адже Єврокубки повернулися в Одесу після шестирічної перерви. Попри значну паузу, великої кількості глядачів на стадіоні не спостерігалося, повідомляє ua-football.com.
Керманич одеситів Роман Григорчук, якщо порівнювати із грою у Севастополі, вирішив не змінювати склад. А от його візаві Ігор Негреску здійснив відразу п’ять замін після останнього офіційного поєдинку команди, який припав якраз на матч-відповідь ЛЄ проти албанської “Теута”. Одну з найважливіших замін, що стосувалася складу молдавської команди, здійснили в лінії нападу.
Мілош Кркотич, який ще не виходив у нинішньому сезоні в офіційних матчах у футболці “Дачії”, уособлював головну атакувальну міць гостей. Якщо не всі, то більшість атак молдаван на половині суперника мали за мету лиш одне: за можливості закинути м’яч за спини захисників, сподіваючись на швидкість та креативність форварда. Як показали наступні події, ставка тренерського штабу “Дачії” була правильною. Кркотичу не раз вдавалося втекти від своїх опонентів, проте рівень власної майстерності його підводив.
Якщо не всі, то більшість атак молдаван на половині суперника мали за мету лиш одне: за можливості закинути м’яч за спини захисників, сподіваючись на швидкість та креативність форварда
У цілому ж варто визнати: перша половина гри відбувалася за територіальної переваги одеситів, однак вичавити із цього якусь користь у перші 45 хвилин “морякам” так і не вдалося. Після стартових 15 хвилин атаки “чорно-сині” раз у раз хвилями насувалися на володіння Євгена Матюгіна. Початок поклав Олексій Антонов, який пробив з-за меж штрафного після передачі Самодіна. Після цього Олексій Гай теж пробивав з-за меж штрафного – вище воріт. А потім помилився на виході голкіпер гостей, але нікому з господарів так і не вдалося скористатися його помилкою.
Здавалося, що от-от заб’ють гол, і м’яч просто зобов’язаний рано чи пізно опинитися у воротах молдаван – дуже наполегливими були “моряки” у своїх спробах відкрити рахунок. Проте, на подив, запал “Чорноморця” згас. Одесити ніби вирішили порадувати молдавську публіку, 150 представників якої прибули з Кишинева двома автобусами. Майже кожен окремий футболіст, будучи сильнішим, ніж суперник, дуже часто помилявся у простих передачах, через що у “Дачії” все частіше з’являлися можливості для контратак. До кінця тайму господарі так і не отямилися, тому свисток на перерву супроводжувався досить дружним гулом одеської публіки.
Проте вже на першій хвилині другої тайму господарям стало легше, а напружена атмосфера, що панувала у чаші стадіону, розвіялася. Олексію Гаю, одному з найдосвідченіших гравців нинішнього “Чорноморця”, вдався відмінний удар метрів з 18 у правий верхній кут (повторення його ж пострілу в першій половині, але вже точніше). Матюгін лише поглядом провів м’яч – 1:0.
Після цього команди почали грати у відкритий футбол на зустрічних курсах. Однак, навіть незважаючи на цей факт, явних гольових моментів було дуже мало. Молдавським футболістам не вдавалося переграти суперника шляхом довгих передач, а одесити, мабуть, вирішили відкласти вирішення питання про вихід у наступне коло до матчу-відповіді. Здавалося, і повторного поєдинку вболівальникам слід очікувати з не меншою напругою, адже різниця в один гол може легко знівелюватися однією помилкою оборони, а помилок в одеській зустрічі вистачало. Та іншої думки був Олексій Антонов, що на третій доданій хвилині майстерним ударом зі штрафного приніс своїй команді переконливу перемогу.
Що ж до інших матчів другого раунду Ліги Європи, у них було зафіксовано кілька цікавих результатів. На цій стадії турніру до бою долучилися кілька команд із дуже сильних чемпіонатів. Більше того, у Лізі Європи стартували володарі Єврокубків. Наприклад, шведський “Гетеборг”, який двічі (у 1982 і 1987 роках) вигравав Кубок УЄФА, або сербська “Црвена Звезда”, що вигравала Кубок чемпіонів у 1991 році. “Гетеборг” почав не дуже вдало: шведи вдома не змогли переграти словацький “Тренчин”, який до того ж із десятої хвилини грав у меншості. А ось серби обіграли ісландський “Вестманнаейяр” – 2:0.
Найбільша сенсація сталася в Люксембурзі, де “Утрехт”, представник чемпіонату Голландії, програв місцевому “Діфферданжу”
Несподівано важко стартував у турнірі представник Росії, минулорічний учасник 1/4 фіналу казанський “Рубін”. У гостях росіяни з рахунком 3:2 здолали скромний сербський клуб “Ягодіна”. А найбільша сенсація сталася в Люксембурзі, де “Утрехт”, представник чемпіонату Голландії, програв місцевому “Діфферданжу”. Для “Утрехта” все починалося дуже непогано: вже на другій хвилині матчу рахунок відкрив Джейкоб Муленга. Пропущений ранній гол не змусив люксембуржців здатися.
Зрештою, минулого сезону вони дійшли до третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи. А повів  за собою “Діфферданж” марокканський нападаючий Омар Ер-Рафік. У Європі цей футболіст маловідомий, проте у Люксембурзі він – справжня зірка. На 26-й хвилині марокканцеві вдалося зрівняти рахунок, а після перерви Ер-Рафік взагалі вивів люксембуржців вперед. У підсумку – сенсаційна поразка “Утрехта”. Та голландці мають шанс виправити свої помилки у матчі-відповіді. 
Ще одна міцна команда, що стартувала у Лізі Європи, – турецький “Трабзонспор”. “Бордово-блакитні”, як і наш “Чорноморець”, у минулому сезоні дійшли до фіналу національного кубка й отримали право на участь у єврокубковому турнірі. Клуб має непоганий склад, де виділяються такі футболісти, як Дідьє Зокора, Марек Сапара і, звичайно ж, Флоран Малуда. Першим суперником для “Трабзонспора” у Єврокубках став скромний ірландський “Деррі Сіті”. На цю гру Малуда навіть не потрапив у заявку, оскільки лише нещодавно почав тренуватися. Мабуть, це надихнуло британців, бо вони змогли дати бій туркам на виїзді.
Вже до 16 хвилини “Трабзонспор” вів у рахунку (2:0). Забитими м’ячами відзначилися Адріан Межеєвський та Пауло Енріке. Турки вирішили: справі кінець, за що відразу ж заплатили. Якщо гол Девіда Макдейда вони не сприйняли всерйоз, то м’яч, забитий Патріком Кавеноєм,  змусив їх отямитися. Це в результаті призвело до автогола Баррі Моллоя ще до перерви та м’яча Гіро Качара після неї – 4:2. 
Доволі вдалим був виступ команд пострадянського простору.  Грузинська “Діла” розгромила дуже сильний данський “Ольборг” – 3:0. Досить вже того, що ще кілька сезонів тому команда грала у груповому етапі Ліги чемпіонів та в плей-оф Ліги Європи. Проте матч у Грузії перетворився для “Ольборга” на суцільний провал. А ось “Чихурі” не вдалося підтримати поривання “Діли”. Грузини програли швейцарському “Туну” – 0:2. Казахстанський “Іртиш” провів важку зустріч із боснійським “Широкі Брієга”, у якій згодом відсвяткував домашню перемогу з рахунком 1:0.  Інша команда з Казахстану, “Актобе”, на виїзді також із мінімальним рахунком програла норвезькому “Ходду”.
Латвійський “Вентспілс” вдома переграв люксембурзький “Женесс”, протистояння білоруського “Шахтаря” та молдавського “Мілсамі” завершилося нічиєю. “Карабах” з Азербайджану вдома виявився сильнішим, ніж польський “Пяста”. Інша команда з Азербайджану –  “Хазар” – на виїзді поступилася “Маккабі” з Хайфи. І, нарешті, “Інтер” з Баку програв норвезькому “Тромсе”.
Зі знаком мінус відзначилися білоруські клуби. “Мінськ” не зумів переграти скромну мальтійську команду “Валлета” – 1:1, а мінське “Динамо” вдома поступилося болгарському “Локомотиву”. Розчарував і вірменський “Пюнік”, який залишився останнім представником країни в Лізі Європи. Проте все ж залишився, бо вірмени програли на виїзді литовському “Жальгірісу” з рахунком 0:2. Тепер їм доведеться докласти значних зусиль, щоб пройти далі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4185 / 1.61MB / SQL:{query_count}